Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista gyerekedre mennyi...

Egyetemista gyerekedre mennyi pénzt költesz el havonta, ha még nem dolgozik semmit?

Figyelt kérdés

A mondat második része azért fontos, mert tudom, hogy valaki diákmunkázik egyetem mellett, vagy éppen remote dolgozik főállásban stb. Azok a családok érdekelnének, akiknél a 'gyerek' tényleg csak tanul, nem dolgozik mellette semmit.


Nem kutakodni szeretnék, csak azért érdekel, hogy az én kiadásaim, költekezéseim hová sorolhatók.


Köszönöm, ha válaszolsz! :)


2023. júl. 16. 10:19
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
5%

9: És akkor miből veszed meg a tankönyveket, iskolaszereket, miből fénymásolsz?

Nekem 1998-ban csak a féléves fénymásolási költségem 70 000 Ft körül volt. Tankönyvek kb. 40 000/félév.

És akkor más taneszköz nem is kellett, mint pl. építészeknek, vegyészeknek, terméktervezőknek...

2023. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy raszorulva a sporolasra, ezert koltesz el ennyit. Ha muszaj lenne, megoldanad, de el se tudod kepzelni, mert szerencsere nem vagy ilyen helyzetben.


Egyetemistakent nekem luxus volt a gyumolcs, nem sutogettem, semmi extra dolgot nem vettem, de egy szelet csokit is ritkan, mert nem volt ra penzem. Nem ettermeztem.

Koliban laktam es dolgoztam, amikor tudtam, de nappalis voltam,ossze-vissza orarenddel, igy nem volt allando munkam, evkozben alkalmik, nyaron huztam meg inkabb a dolgot. Szuleim nagyon keves penzzel tudtak tamogatni, nem volt sok nekik se.


Amin eltem: kifli,legolcsobb vaj, zacskos leves,sokszor ures teszta, krumpli, viz kb.Bulizni se jartam.

Ennyi volt, mert nem jutott tobbre.

Igen, ez egeszsegtelen es azert is tanultam, hogy majd a gyerekemnek ne igy kelljen elnie, ha egyetemre akar majd menni.

2023. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
94%

10: No, hát a gyümölcs és a zöldség az nagyon drága. Mikor akció van, akkor veszek 1-2 szem paradicsomot, hagymát.

Még az áremelkedés kezdetén vettem savanyúságot, ami még kitart, az nekem a zöldség.

ezek az árak nekem tiltólistásak.

Sajtot csak 2000 alatt veszek.

Tejfölt csak 1300 alatt.

Szóval így.

A kifli.hu kifejezetten nagyon drága!

Csokit is 3000 alatt veszek, főleg mikor akciós, több kilót előre.

Csakis ár alapján vásárolok.

2023. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Én nem figyelem így kimondottan az akciókat, max. ha látom, hogy akciós, amit szeretek, veszek többet. De nem attól függ, hogy mit vásárolok, eszem, hogy éppen mi hol akciós. Amit megkívánok, megveszem, megrendelem.
2023. júl. 16. 13:54
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

14: Na, hát akkor meg is magyaráztad magadnak, miért van, amit kérdeztél.

Aki számol, annak fele annyiban van az étel, vagy annyi sem. Ez neked nem világos?:)

2023. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem segítettek , diákhitelt vettem fel. 2. félévtől havi 15 ezer , utána kb havi 20 ezer ösztöndíjat kaptam. Ez az alapképzés volt. Első évben párhuzammosan egy felsőoktatási képzést is végeztem másik főiskolán. Ebben az időben sokszor éheztem is, senkit sem érdekelt.
2023. júl. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Hát azért a számolás, meg a "lemondok mindenről", nekem nem ugyanaz. :D
2023. júl. 16. 13:59
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
De most akkor mit értetlenkeds?
2023. júl. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
párhuzamosan*
2023. júl. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
93%

17: Hát figyelj!

Ott van például a kenyérpult.

Nagyon különbözők az árak, és akkor még át is lehet menni más közértekbe is.

Sokszor nívósabb kenyér van sokkal olcsóbban. Gyors fejszámolás mindenütt, és ami ár fölött van, azt nem veszed meg, hanem átmész a másikba, vagy amikor olcsóbban van, akkor veszel többet.

Van párizsi 5000-ért és 1500-ért is, és kapaszkodj meg, az 1500-as a legfinomabb.

Vaj az mindig van, mert mindig sokat veszek, amikor olcsó, de ha épp nincs, kibírok nélküle 2 napot, ez nem egy nagy lemondás, addig eszem majonézt, mustárt, zsírt, halkrémet, stb., rengeteg dolog van a kenyérre kenhető, most neked az akkora lemondás, hogy csak holnapután lesz megint valami konkrét étel? Nekem nem.

2023. júl. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!