Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim “szeretnek” szegénye...

A szüleim “szeretnek” szegények lenni?

Figyelt kérdés

Nem élõsködöm a szüleimen, sõt annyit keresek, mint õk együtt.

Már tinifejjel is azt láttam, hogy nincs bútorcsere vagy addig használtunk egy elektronikai eszközt, amig el nem romlottak, aminek semmi értelme, mert amíg használható, addig túl lehet rajta adni. Ha szerelõ, asztalos, vagy festõ volt nálunk, mindig mondták, hogy ezt meg azt már sokkal hamarabb ki kellett volna cserélni, mert így sokkal drágább/macerásabb megcsinálni vagy senki sem vállalja.

De õk sosem tanultak semmibõl, sõt büszkék rá, hogy milyen sokáig húzta.

Ha valamit szerettem volna, akkor mindig az volt a válasz, hogy nincs pénz, aminek 80%ban az lett a vége, hogy utánajártam, leültem, dolgozni mentem, ösztöndíjakat igényeltem, és furcsa mód lett. Rengeteg plusz kört tudtunk volna spórolni, ha úgy fejezik be a mondatot, hogy “nincs rá MOST pénz... De kitalálunk valamit”

Jelenleg is itt tartunk... Azt valahogy el tudtam engedni, hogy mennyire ÉRTELMETLENÜL túlbonyolított gyerekkorom volt, de a felnõtt életemben is ezt látom. Jelenleg jó munkám van, nagyon jól keresek, de a szüleim azt mondják, hogy költözzek közelebb az unokák miatt, az se baj, ha nem kapok munkát a diplomámmal, vagy harmadannyiért.

Bár azért lényegesen jobban éltünk a mélyszegénységnél, de számukra valamiért a nyaralni sosem járó, ötgyerekes, 50.000 forintos egy fõre jutó jövedelmū családok a magyar etalon, mint valami túlromantizált Kincskeresõ Kisködmön.


2022. okt. 21. 14:12
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
69%
Aszüleid nem konzumidióták. Nem a fogyasztói társadalom agymosottja minden ember.
2022. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

#30


Ja igen, az 5 éve lejárt bonbonok a szekrény tetejéről. 😁 Nagyanyámnál (apám anyja volt) 10 éve lejárt, megkezdett majonéz is volt. Apámék fűszerei közt is akad 2004-ben lejárt. A falon lévő fűszertartókban (amelyek közük egyikben sem az van, amit a felirat mutar) kb. gyerekkorom óta ugyanazok vannak, pedig 30 felett járok. 🤣

2022. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
szeretnek
2022. okt. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez nem szegénység, inkább takarékoskodás. Aztán, hogy túlzásba viszik-e ezt vagy így van jól, az egyéni mentalitás kérdése. Persze ezt is lehet ésszel és ráfizetéssel is csinálni, pl. ha valaki spórol az autó karbantartásán, az könnyen ráfizetés, de ha vigyáznak arra, amijük van és nem cserélik le a cuccaikat csak azért, mert azok már nem a legújabb divat szerintiek, az teljesen rendben van. Én attól kapok hülyét, amikor valaki pl. 1-2 évente lecseréli divatból a telefonját.

Régi, energiazabáló gépekhez egy tipikus történet: ismerősömet sokáig piszkálták, hogy miért nem cseréli már le az energiazabáló Hajdu mosógépét. Idővel beadta a derekát. A régi 30+ évig működött gond nélkül, az újhoz a garancia lejárta után rendszeresen szerelőt kellett hívni.

2022. okt. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim ugyanilyenek, megváltozni nem fognak, engedd is el ezt a témát. Nálunk annyi volt a különbség, hogy még megtakarítás sem volt, mert mindig mindenből a legolcsóbb, legrosszabb minőségű lett véve, ami 1 évet bírt max.
2022. okt. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
43%

"De nem hiszi el, mert a szerelő azt mondta, "ezek a mai masinák semmire nem valók"."



Nos, anyámnak van egy 19 éves Whirlpoool mosógépe. Szerelő még nem latta, sós volt semmi problémája, tökéletesen működik. Nekem az elmúlt 10 év alatt 3 gépem volt, most pár hónapos a negyedik. Miele, LG, Bosch és most Samsung, tehát nem xar márkák. Anno évtizedekre tervezték meg az eszközöket, ma jó, ha 2 évet bírnak

2022. okt. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
80%
27-es: azért egy napra mikróban felejtett, majd újra mikrózott palacsintától nem lett volna semmi bajod. Ez a "rohantam hánytatni magam" erősen túlzás. A gyereknek teszel rosszat, ha ilyeneken stresszelsz.
2022. okt. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok ember el igy. Az en szuleim is szinte mindenbol olcsot vettek foleg apam es addig hasznaljak ameddig jo. Volt huton ami nagyon regi volt es sokat fogyasztott. Kesobb azert lecsereltek ezt is meg a hutoladat is mert sokat fogyasztottak. A szuleimnek soha nem volt uj tevejuk. Talan apamnak volt egy meg 20 evesen ami uj volt, utana csak hasznalt tv-ket vett es meg most is egy regi kepcsoves tv-je van.

A hazfelujitaskor is mindent a legegyszerubben csinaltak meg es aprankent. Egyik evben a konyhat, kesobb a furdot, aztan teraszt, ablakcseret egyesevel.

Autot is 10 evig hasznaljak es nem is ujonnan veszik.

El lehet adni mindent hasznaltan,csak nagyon keves penzert. Viszont nem mindegy hogy 200.000ert veszel valamit es 15 evig hasznalod, vagy csak 5 evig. Ha 5 evente csereled akkor tobbet koltesz ra, hiba adod dragabban el 5 evesen mint 15 evesen.


A szuleidnek nincs jo munakaja, valoszinuleg beertek ennyivel, nem akartak nehezebb, felelossegteljesebb munkat vegezni meg akkor sem ha tobbet kerestek volna es tobb mindenre tellett volna.

Engem sem vittek a szuleim nyaralni, utolso nyaralas 17 eves koromban volt, elotte 2 nyaralasra emlekszem meg voltunk meg egyszer amikor nagyon kicsi voltam de arrol nincs emlekem. Mindegyik belfoldi es olcso, nem hotelben meg wellnesben voltunk hanem valami ismeros olcso apartmanjaban.

2022. okt. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
80%

"27-es: azért egy napra mikróban felejtett, majd újra mikrózott palacsintától nem lett volna semmi bajod."


Hát én nem érzem, hogy túlreagáltam volna. A tojásos ételnek szerintem nem tesz jót, hogy egy napig rohad a legnagyobb melegben. Ráadásul egy kismamának jobban oda kell figyelnie mindenre, mert van néhány fertőzés, amit nem terhesen simán átvészeli az ember, terhesen meg károsodik a magzat stb. De a szituban leginkább apám nemtörődömsége dühített fel, hogy szándékosan megeteti velem az ilyesmit még terhesen is, aztán jót röhög rajtam. Megint más, ha én lettem volna olyan hülye, hogy kérdés nélkül beleeszek valamibe.

Egyszer az egész család szalmonellafertőzést kapott a hülyesége miatt, mert akkor egy rohadt májkrémet etetett meg a családdal. Kicsi voltam még, de tisztán emlékszem, milyen érzés volt két hétig f*sva hányni...

2022. okt. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
84%

Nem "szeretnek" szegények lenni, csak simán semmi pénzügyi érzékük.


Én is hasonló életet éltem.


Jelenleg a jelenlegi telefonom már 5 éve megvan, laptopot is csak akkor vettem mikor bele borítottam a koccintóst, az is 3 éve volt és használtan. Cipőm, Nadrágaim lyukasak. Felsőim is turkálósak.


Cserébe: magánorvoshoz, magán pszichológushoz járogatok, moziban megveszem a legdrágább XXL kajákat, ha úgy tartja kedvem, saját személyi étrend.

És SOHA nem lesz gyerekem, mert még mindig nem élveztem ki 7 év alatt a jólétet.

2022. okt. 24. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!