Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim “szeretnek” szegénye...

A szüleim “szeretnek” szegények lenni?

Figyelt kérdés

Nem élõsködöm a szüleimen, sõt annyit keresek, mint õk együtt.

Már tinifejjel is azt láttam, hogy nincs bútorcsere vagy addig használtunk egy elektronikai eszközt, amig el nem romlottak, aminek semmi értelme, mert amíg használható, addig túl lehet rajta adni. Ha szerelõ, asztalos, vagy festõ volt nálunk, mindig mondták, hogy ezt meg azt már sokkal hamarabb ki kellett volna cserélni, mert így sokkal drágább/macerásabb megcsinálni vagy senki sem vállalja.

De õk sosem tanultak semmibõl, sõt büszkék rá, hogy milyen sokáig húzta.

Ha valamit szerettem volna, akkor mindig az volt a válasz, hogy nincs pénz, aminek 80%ban az lett a vége, hogy utánajártam, leültem, dolgozni mentem, ösztöndíjakat igényeltem, és furcsa mód lett. Rengeteg plusz kört tudtunk volna spórolni, ha úgy fejezik be a mondatot, hogy “nincs rá MOST pénz... De kitalálunk valamit”

Jelenleg is itt tartunk... Azt valahogy el tudtam engedni, hogy mennyire ÉRTELMETLENÜL túlbonyolított gyerekkorom volt, de a felnõtt életemben is ezt látom. Jelenleg jó munkám van, nagyon jól keresek, de a szüleim azt mondják, hogy költözzek közelebb az unokák miatt, az se baj, ha nem kapok munkát a diplomámmal, vagy harmadannyiért.

Bár azért lényegesen jobban éltünk a mélyszegénységnél, de számukra valamiért a nyaralni sosem járó, ötgyerekes, 50.000 forintos egy fõre jutó jövedelmū családok a magyar etalon, mint valami túlromantizált Kincskeresõ Kisködmön.


2022. okt. 21. 14:12
1 2 3 4 5
 11/41 Bálvány ***** válasza:
90%

Szerintem ők nem a fogyasztásban képzelték el az élet értelmét. Nem az volt a középpontban, hogy ezt-azt vegyél. Megértem őket mert én is így gondolkodom. Van egy-két terület amire szeretek költeni, de nem cserélgetem évente a telefont/TV-t.

Vagyunk még azért így egypáran.

2022. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
A kettõ között van azért átmenet
2022. okt. 21. 15:15
 13/41 A kérdező kommentje:
Hogy évente cserélem a telefonomat és hogy még az a hūtõ van, amit nászajándékba kaptak
2022. okt. 21. 15:16
 14/41 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem semmi gond nincs azzal ahogy a szüleid csinálták. Nem pazarolnak. Mi ezzel a gond?

Az hogy neked erre meg arra nem jutott pénz, hát van ez így. Utána jártál szereztél rá. Gondom nekik nem volt a munka mellett arra idejük, energiájuk, es tudták ha akarod majd elintézed magadnak.

Embert neveltek belőled

2022. okt. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
82%

Az ájfonos agyhalottak is mindig meg tudják magyarázni, hogy tök jó évente lecserélni az ájfont, mert igaz, hogy 1 millió az új, de a tavalyit el tudja adni 200 ezerért, és így már CSAK!!!!! 800 ezer az új.

Én meg 12 éve ugyanazt a Nokiát használom, ha jól emlékszem, kb. 15 ezerbe került, tökéletesen működik, amire kell, azt tudok vele: telefonálni. Igaz, sajnos eladni már nem tudnám, nem kapnék érte semmit sem. Ezért aztán én pazarlok. Bezzeg én is mennyit spórolhatnék, ha már egy lakás árát Ájfonra költöttem volna.

2022. okt. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
33%
Nekünk meg az a hűtőnk van amit nagyanyámék használtak 30 évig és a lakással megörököltük. Oszt? Simán beleférünk a keretbe, nem kell emelt rezsit fizetni. Kidobjunk egy jó hűtőt? Ja várj majd a kedvedért megtesszük, debil kérdezőcske.
2022. okt. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
92%

Egy idos ember nem feltetlenul tudja, hogy egy mai huto kevesebbet fogyaszt, mint az o regi LEHEL hutoje.

El kell nekik magyarazni, hogy mennyit sporolnak es mennyi ido alatt terul meg a befektetes.

Nem hulyek, csak ninsenek minden tudas birtokaban.

A regi butorokkal sincs baj, amikor vettuk a hazat, a nagymamam nekem adta az ebedlo asztalat, mondvan, neki mar nem kell ekkora, tenyleg nagy, sulyos darab, egy asztalossal felujjitattuk es az ebedlonk disze mind a mai napig

2022. okt. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
84%

"Hogy évente cserélem a telefonomat és hogy még az a hūtõ van, amit nászajándékba kaptak"


Amíg működik, addig tökéletes.


Aki még irta, hogy nem fér bele q nagyi a kedvezményes aramba, stb.: Egy hűtő egyszeri, nagyosszegű kiadás, míg az aramdij folyamatos és a hűtő árához viszonyítva olcsó. Egy vélhetőleg 80 körüli asszony úgy gondolkodik, "arra a hátralevő kis időre jó lesz az".

2022. okt. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
76%

5 éve újítottuk fel a házat. Akkor a legkorszerűbb nyílászárók kerültek be. Majd rá 2 évre már az általunk vásároltak nem annak számítottak. Akkor most vegyük ki, nyomjam fel a marketplacere és adjam el tized áron?

Milliós tételből ha eladom most kb összejönne 200ezer. De jó! Akkor már csak úgy 1,5 milla kell h megint berakassam a legkorszerűbbeket. (na meg a festés, purhab stb)

Aztán 2 év múlva megint kicserélem, mert addigra megint csak lesz jobb...

Ne viccelj már!

2022. okt. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
70%
Csak azt nem értem, ha nem cseréltek le mindent (műszaki cikkeket) 3-4 évenként, hanem addig használták, amíg üzemel, akkor hogyhogy nem telt még így sem a kérdező igényeire (pl. egyetemista korában). Akkor itt valami a jövedelem szinttel volt elcseszve, de nagyon.
2022. okt. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!