Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mièrt sèrtődök meg ha azt...

Mièrt sèrtődök meg ha azt mondják hogy dagadt vagyok?

Figyelt kérdés

A családom állandóan ilyeneket mondd nekem hogy kène fogyókúrázni ,meg hogy meghíztam, rá mersz e állni a mèrlegre? , Nem nèztèl tükörbe hogy nèzel ki, ne öltözködj így nem áll jól ez a kövèr lányoknak (egy sima rövidnadrág volt rajtam meg egy egyszerű pántos felső) ,öltözködj az alakodhoz mèrten , mondták már a faluban is hogy nagyon meghíztál pedig olyan szèp lány voltál .

Tisztában vagyok vele hogy dagadt vagyok nem tudom mièrt kell ezt mindíg mondani , tudom hogy règen sokkal vèkonyabb voltam ès nagyon el híztam , engem is zavar. 90 kg vagyok 165 cm ès 20 èves L . Nem tudom hogy jogosan esik ez rosszul, vagy mièrt kell ezt mondogatni?



2022. jún. 7. 20:56
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
29%
Troll kérdés
2022. jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
80%
Enis a kutyat valasztanam.az emberek helyett. De azert ma is lemegyek edzeni 😀
2022. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
74%
32 tusé :DD
2022. jún. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Ki mondta hogy nem edzek ? Vagy hogy zabálok? Senki , rajta vagyok a fogyáson megnyugtatok mindenkit csak elèg nehèz ès rossz emlèkeket hoz fel így egy anorexia után . Azèrt híztam el mert sokáig pánikbeteg voltam ès kb napi fèl kifli ment le a torkomon a folyamatos gyomorgőrcsök miatt . Kaptam rá xanaxot amitől elèg jó ètvágyam lett .

Nem tudjátok milyen anorexiásnak lenni . Mikor egy hètig minden nap csak 1 almát eszel , ès hogy mièrt? Mert a suliban is állandóan azt halgattam hogy milyen dagadt vagyok . Rengeteg szóbeli bántalmazás èrt minden tèren az èletben ami miatt pánikbeteg lettem ès volt egy öngyilkossági kísèrletem is mert már nem bírtam. Ez mind az emberek tettèk velem ezèrt utálom őket .

Nem akarok nagykèpű lenni de szerintem 100 szor több eszem van mint itt pár embernek . Èn felfogom hogy ez kemèny szóbeli bántalmazás amit a családomtol kapok mert nem így kène vèlemènyt mondaniuk ès ez is elèg kemèny bántalmazás ahogy itt pár ember megnyílvánúlt . Komolyan van nektek eszetek? Nem sèrtődtem meg mert lesz@rom , amit mondanak nekem azon sem mert van annyi eszem hogy felfogjam hogy ezek az emberek akik ilyeneket mondanak fogalmuk sincs arról mennyire tönkre tudják tenni az ember . Csak kíváncsi voltam a vèlemènyetekre az effèle bántalmazásról, de nem csalódtam mert szerintem fel sem fogtátok hogy de ez igen is bántalmazás😂 ès mèg ti is rá tesztek egy lapáttal . Gratulálok . Remèlem nincs gyereketek vagy nem lesz mert felnőtt korára egy lelki nyomorèk lesz ahogy èn is .

Nagyon sok szülő fel sem èri èsszel hogy mit tesz , a leg apróbb beszólásokkal is tönkre lehet tenni egy èletet . Pl "ha nem tanulsz nem viszed semmire" , "ha így viselkedsz nem szeretlek" "te úgy sem èrtesz ehhez" ...ès hasonlók .

2022. jún. 8. 13:38
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy pszichológust, rádfér
2022. jún. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván jogosan esik rosszul, de nyilván te is tudod, hogy igazuk van, hisz ha nem lenne, nem esne rosszul.

Az emberek ilyenek, mindig beszólnak, mikor 45 kg voltam, beszóltak, hogy anorexiás vagyok (nem voltam amúgy), mikor meghíztam 60-ra, akkor beszóltak, hogy sok lesz ez már. Sajnos nem mindenki rendelkezik jó diplomáciai képességekkel.

Amúgy nem értem mi a kérdés, vagy mit akartál ettől az egésztől. A dohányosok mellett itthon a közellenség a kövérek, mindenki szereti őket rugdosni, mert addig sem kell a saját életükkel foglalkozniuk, meg lehet álszenteskedni, hogy csak az egészségért aggódnak. Ha ilyen szépen ki tudsz állni magáért, akkor mondd meg ugyanezt a családodnak is ha baszogatnak, amit itt leírtál. (Amúgy az is bántalmazás, hogy ennyire felhízlalnak valakit a szülei. Még csak 20 vagy, és a kérdés alapján gyerekként is elhízott voltál, ez konkrétan elhanyagolás, hiszen a gyerek akkor lesz kövér, ha a szülő engedi.)

Mindenesetre hajrá, ha tudsz járj pszichológushoz, hiszen elég terhelt életed van a leírás alapján. De teljesen felesleges együttérzést várnod az átlagembertől, hiszen látod, hogy a családod sem tudja ezt megfelelően kezelni. Az átlagember annyit lát, hogy adott egy fiatal lány, aki már most kórosan elhízott. Ezt kritizálni fogják, ugyanúgy, ahogy kritizálják a rothadó fogúakat, a pattanásosokat, a nagyon soványakat, a kopaszokat. Ilyen az ember. Felesleges magadból plusz céltáblát csinálnod az ilyen kérdésekkel.

2022. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk ilyen magassághoz a te kilóidra tényleg ne húzzál rövid nadrágot. Én sem teszem, pedig 30 kilóval vagyok könnyebb nálad
2022. jún. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
100%

Amikor abbahagytam a sportot általános iskolában felszedtem pár kilót és édesapám sokszor piszkált emiatt, amit ő nem érzékelt mennyire fájt nekem, azóta is étkezési zavarokkal küzdök úgyhogy megértelek. Természetesen a családod jót akar neked csak lehet tényleg az értelmi és érzelmi intelligenciájuk nem a legmagasabb, hogy kedvesen fogalmazzak és szimplán észre sem veszik, hogy mennyire bántanak evvel. Ne foglalkozz velük.

Minden fejben dől el. El kell fogadnod amilyen most vagy és ha van egy minimális önismereted tudod, hogy ez így nem jó és csakis magadét hogy jól érezd magad fizikálisan és mentálisan is küzdened kell. Nagyon nehéz ez tudom, de muszáj harcolni magadért mert más nem fog. Vedd körül magad támogató barátokkal és úgy könnyebb lesz picit. Bízom benned kitartást!

2022. jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
100%

Azért esik rosszul, mert olyan emberektől hallgatod ezeket , akiktől k*rvara nem ezt varnad.

Valószínűleg oka van, hogy ennyi idősen ennyi kg vagy, főleg ha régen nem ilyen voltál. Én a helyedben először el mennék egy pszichológushoz át beszélni a dolgokat, utána pedig úgy cselekedni ahogy nekem jó. Nem olvastam el egyetlen egy kommentet sem itt, szóval nem tudom ki mit írt ezért előfordulhat, hogy már írták ezt. Ha módodban áll költözz el otthonról , mert abszolút nem tesz jót ez a mentális egeszsegednek. A szüleid pedig nem értem hogy lehetnek ilyenek, miért nem inkább segítenek, ahelyett hogy ilyeneket mondogatnak.

2022. jún. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!