Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mièrt sèrtődök meg ha azt...

Mièrt sèrtődök meg ha azt mondják hogy dagadt vagyok?

Figyelt kérdés

A családom állandóan ilyeneket mondd nekem hogy kène fogyókúrázni ,meg hogy meghíztam, rá mersz e állni a mèrlegre? , Nem nèztèl tükörbe hogy nèzel ki, ne öltözködj így nem áll jól ez a kövèr lányoknak (egy sima rövidnadrág volt rajtam meg egy egyszerű pántos felső) ,öltözködj az alakodhoz mèrten , mondták már a faluban is hogy nagyon meghíztál pedig olyan szèp lány voltál .

Tisztában vagyok vele hogy dagadt vagyok nem tudom mièrt kell ezt mindíg mondani , tudom hogy règen sokkal vèkonyabb voltam ès nagyon el híztam , engem is zavar. 90 kg vagyok 165 cm ès 20 èves L . Nem tudom hogy jogosan esik ez rosszul, vagy mièrt kell ezt mondogatni?



2022. jún. 7. 20:56
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
30%
19 pontosan. Csomó jó válasz van, mind lepontozva. Bár lehet troll kérdés
2022. jún. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
37%

Jesszus emberek, stop bullying! Komolyan, szegyelljetek el magatokat nehanyan. Honnan tudjátok, hogy nincs-e étkezési zavar, hormonális probléma, inzulinrezisztencia, honnan tudjátok,hogy a kérdező edukálva van a helytelen és az egészséges táplálkozásról, miért veszitek készpénznek hogy biztosan egy lusta chipszabalo kólavedelő otthon tespedő fiatalrol van szó, aki tudja hogy kéne változtatni de nem akar? Annyi eset lehet, ami miatt nem tud egeszseges sullyal elni, es borzalmas ez a hangnem amit megütöttek itt néhányan!


Kedves kérdező,

Először is, a családod vagy tudatlan, vagy bunkó, egyáltalán nem így kéne kezelniük ezt a helyzetet, ez kb egyenes út egy étkezési zavarhoz, ha eddig nincs is. Remélem nincs. Ne foglalkozz velük, nem tudják valószínűleg, hogy neked ez hogy esik, es azt sem, hogy milyen reakciokkal tudnanak valoban segiteni. Probalhatsz velük beszélni arról,hogy ne így kommunikáljanak veled, de ne várj csodákat.

Másrészt, egy szakember (pszichológus) segíthet feldolgozni ezeket a reakciókat, és megtanithat kezelni őket, valamint ha gond van az etkezessel -lelkileg, feszültséget okoz, nem normális mennyiseget eszel,stb akkor az étkezési zavaron is segíteni fog.

Ha nincs rá szükséged, akkor azt gondold át, jól erzed-e így magad a bőrödben. Gondolom nem, hiszen sok negatív visszajelzest kapsz. Az egészséged érdekében is valóban érdemes lenne fogynod, ehhez endokrinologus, majd dietetikus, esetleg később egy személyi edzőtől tudsz segítséget kapni, ha szeretnél.

Viszont akármekkora is a súlyod éppen, úgy öltözz, ahogy jól érzed magad, te egyedül, senki más véleményére nem kell hallgatnod ebben. Ha te jól érzed magad szép, rövid ruhában, hajrá! Legyél igényes magadra, mozogj minden nap, ha le akarsz fogyni, tegyél érte, ha nem megy egyedül, kérj segítséget, de ne hagyd,hogy megkeserítse az életed, vagy túl sok szóljon erről! Sok sikert neked egy egészséges, teljes, boldog élethez! (És valóban, abban igaza van a keményebben beszóló kommentelőknek,hogy 1-2 év alatt a teljes sulyfelesleget egészséges keretek között le tudod adni, minél fiatalabb vagy, annál konnyebb)


U.i. a fanyalgóknak: nem a motivalassal és a keményen odamondassal van bajom, hanem a szemelyeskedessel es a fújjolással, meg hogy ugy beszelnek nehanyan mintha ismernék a kerdezot es a korulmenyeit, egeszsegugyi statuszat... igazatok van abban,hogy egészségtelen a súlya, de nagyon nagyon nem mindegy hogyan kommunikálunk, akár online felületen. Ezt a fiatal lányt rendszeresen bántja a családja, még ha nem is tudatosan és akarattal. Nagyon nem az fog neki segíteni ha egy ilyen fórumon is bantast kap.

2022. jún. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
59%
De, mert amit otthon kap, nem elég. Most idejött rinyálni, hogy hátha megerősítik a család a gci, de talán ez egy wake up call lesz. Hogyha pedig az egészséges életmód nem segít, akkor lehet menni orvoshoz. De egyébként meg statisztika. Az egyik legdagadtabb, legegészségtelenebb ország vagyunk. A betegségek száma elenyésző az undorító életet élőkhöz képest. Csak nézd meg, hogy néz ki az átlag magyar lány egy szórakozóhelyen. Köldök fölé húzott gatya, amivel azt hiszi elrejti, hogy mi a helyzet, arra rá jön a pulcsiszerű felső, hogy tovább rejtse a dolgokat.
2022. jún. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
76%

Akik azzal jönnek, hogy csak „szeretetből” mondják, azok távolabb nem is állhatnának az igazságtól. Az ilyen beszólások rendszerint onnan jönnek, hogy zavarják őket a látványod, ezért elkezdenek csesztetni, hogy csinálják már magaddal valamit, mert zavarod az életüket. Ezért bánt a folytonos zaklatás a témában (az meg a csúcs, hogy beszédtéma a súlyod a faluban, mintha te lennél az egyetlen/legnagyobb elhízott a faluban...).


Azt kellene az embereknek megérteniük, hogy ha mindenki a saját dolgával foglalkozna, akkor sokkal szebb hely lenne a világ, azonban az emberbe valahogy genetikailag van kódolva, hogy bsztatni kell a másikat.


Kövér? Az ő dolga?

Beteg lesz tőle? Az is az ő dolga.

Nem értem, hogy miért kellene mindenkinek sportbuzínak lennie meg fogyasztós kajákat enniük, amiknek semmi ízük, cserébe rohadt drágák... A másik dolog, hogy azért az nem úgy megy, hogy gondolok egyet és életmódot váltok, mert előfordulhat, hogy többet árt, mint használ, ha a szervezetnek nagy változáshoz kell hozzászoknia. Példának okáért, mi van akkor, ha a 120 kilós ember elkezd futni? A szerencsétlen szívnek a 120 kilón felül még a futkosást is el kell viselnie, ott azért előfordulhat, hogy a szív felmondja a szolgálatot. Persze, vannak más mozgási formák is, de az első jóskapista javaslata alapján („kezdjél futni, mert dagadt vagy”) akár halál is lehet a vége.


A másik; itt mindenki úgy csinál, mintha túlsúlyosnak lenni bűn lenne. Én azt nagyobb bűnnek tartom, hogy belepofáztok másnak az életébe. Ha olyan tökéletes az életetek, hogy nem tudtok rajta javítani, akkor csak éljétek a tökéletes életeteket, ha meg van benne hiba, akkor meg azon dolgozzatok, ne a másikat kritizáljátok.

2022. jún. 8. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
27%

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy jól érzed-e magad a bőröndben így. Ha igen, akkor rendben van, és viselkedj magabiztosan, mondd meg nekik hogy be lehet fejezni a bunkózást, te így maradsz, ha nem tetszik lehet továbbmenni, foglalkozzak a saját életükkel. Viszont ha sejtesz némi igazságot a mondandójukban, akkor ennek megfelelőn mondd meg nekik hogy tudod hogy plusszsize vagy, épp elkezdtél ellene tenni, úgyhogy tipli, majd pár hónap múlva látszódni fog a változás, és inkább támogassanak így meg úgy.

Ha szó nélkül hagyod folytatni fogják a bunkózást.

2022. jún. 8. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
21%
30kg súlyfelesleg az nagyon sok 20 éves lánynál ,nekem már 160cm 67 kg sok .mert nem tudok felmenni a dombra,fáj gerincem stb .
2022. jún. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Nem fogok enni semmit ès bő ruhákban fogok járni .

Amúgy is hajlamos vagyok a depresszióra , volt már öngyilkossági kísèrletem , 12 èvesen anorexiám , pánikbeteg vagyok , xanaxot szedek 😊

2022. jún. 8. 07:17
 28/39 anonim ***** válasza:
70%
Inkabb menj le edzeni
2022. jún. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
82%
27 jólvan, akkor megsértődsz, ahelyett, hogy megfogadod a jó tanácsokat. Szuper. Fejben dől el minden.
2022. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
A leg undorítóbb faj a földön az ember . Tönkre tesznek mindent ès mindenkit . Ha választanom kène hogy haljon meg 5 millió ember vagy egy kutya hát azt mondanám hogy az emberek . Ki kène írtani mindenkit .
2022. jún. 8. 13:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!