Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az anya egész életében...

Ha az anya egész életében kritizálja a gyerekét, mások előtt is leégeti, azzal mit lehet tenni? Azon kívül hogy eltávolodnak egymástól.

Figyelt kérdés

Kicsi koromtól ezt művelte anyu velem, sok veszekedés volt, kértem szépen, csúnyán hogy ne tegye, már anyu nyugdíjas, nekem családom van, de ezzel a szórakozásával nem hagy fel.

Volt hogy sok ideig nem akartam találkozni vele, de nem hagyhatom őket magukra.


2022. ápr. 9. 10:39
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, remélem, hogy nem mindig csak az a megoldás hogy nem találkozunk többet. Bár ez is egy lépés, de nem a megoldás. Ha valakinek volt ilyen szülője, akkor irja meg légyszi. Tudom hogy az öregeket nem lehet megváltoztatni már, de fiatalon is ilyen volt.
2022. ápr. 9. 14:45
 12/21 A kérdező kommentje:

10es, nálatok mindig az a 2 ember közötti probléma megoldása hogy otthagyod az illetőt? Megoldást kell keresni nem kilépni.

Bár a szülőktől külön lakunk, tehát végülis egyszerűen elintézhetném hogy nem keresem többet, de hátha tud vki okosabbat mondani.

2022. ápr. 9. 14:50
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

"Bár ez is egy lépés, de nem a megoldás. Ha valakinek volt ilyen szülője, akkor irja meg légyszi. Tudom hogy az öregeket nem lehet megváltoztatni már, de fiatalon is ilyen volt."



Fúh de tökkelütött vagy te bas*dmeg....aztak*rva, hogy valaki ennyire vak legyen.


Na, itt vagyok édes. Anyám is ilyen. Nagyanyám is ilyen. Anyám nem beszél nagyanyámmal csak egyszer egy évben, ha muszáj. Én nem beszélek anyámmal, mert ugyanolyan lett, mint az ő anyja. Évente egyszer beszélünk, ha muszáj. Így is eléggé lelki roncsot csinált belőlem mindkettő.


Ez a megoldás. Mert az ilyenek SOSEM változnak. Ilyenek voltak, ilyenek maradnak.

2022. ápr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"nálatok mindig az a 2 ember közötti probléma megoldása hogy otthagyod az illetőt?"


De ember, gondolkodj már. Arra van az agyad, ne a szíved felé menj, ne próbáld meg anyádat jóságos kis angyalkának beállítani, hallgass legalább akkor az objektív visszhangra, azok vagyunk mi.


Igen, nekem bármikor volt ekkora méretű problémám akárkivel (ha családtag, ha nem), ott hagytam a pitsába. Nem éri meg vele foglalkozni. Egyszerűen tök más emberek, tök más értékrenddel és csak vita van mindenen.

Kinek kell ez?

2022. ápr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Igen azért is irtam ide a kérdést, hogy kívülről hogyan látják a dolgot. Nem is érti ha jó pár hétig nem megyek feléjük, neki ez a normális hogy mindenkinek meg kell mondania a véleményét. Nemegyszer volt már ebből gondja idegenekkel is.
2022. ápr. 9. 15:21
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

1. van az a helyzet, amikor csakis az a megoldás marad,hogy otthagyod.

2. Én megmondtam apámnak, hogya vélemény olyan mint a seggly.k : mindenkinek van, de senki nem kiváncsi rá. Visszavett egy darabig magából.

3. Ahogy elkezdimondani a véleményét, állítsd le: Nem érdekel, ne mondjad, stb.

4. Anyám telefonon csinálta ezt velem, a végén meggyőződésem ellenére rávágtam a telefont a kritikuspontnál. Rendszeresen. Képzeld, övsömöre lett (szerintem attól, hogy nem tudta rám okádni a sz4rt, hanem bennerekedt)

2022. ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted anyuka is így rágódik a dolgon? De nem ám. Fiatalon is megengedhette magának, apád ezek szerint eltűrte, te meg gyerekként kénytelen voltál, most meg már "öreg", ezért el kell tűrni. Apád eldöntheti, ő mit tűr el, de te vajon tűrni jöttél a világra? Ebben dönthetsz. Anyád viselkedésében nem. Abban ő dönthetne úgy, hogy változtat. Miért változtatna, hisz mindenki eltűri. Majd ha már nagyon nem bírod, úgyis lazítasz a kapcsolaton. Kicsit a jelenleginél is cincáltabb idegrendszerrel. Vagy behódolsz és öreg korodra még mindig marad két verzió. Leszel egy mindenki s.ggét kinyaló kis öreglány (vagy pasi), vagy magad is egy terrorista leszel, mert már végre neked is jár ennyi.
2022. ápr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
azért ilyen anyád, mert megteheti, mert ti hagyjátok, hogy ilyen legyen.
2022. ápr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyet magára kell hagyni és kész.


Most komolyan, milyen megoldást vársz egy mérgező emberrel kapcsolatban?


Ahogy mondod megváltozni nem fog, innentől meg házhoz mész a pofonért minden alkalommal.


Szép szöveg ez a megoldás is, de milyen megoldát keresel arra, hogy a másik nem tisztel téged?


Erre nincs megoldás, bármit csinálsz ugyanúgy nem fog tisztelni. Hiszen te magad sem tiszteled meg saját magadat, hanem bele mész a felesleges konfliktusba.

2022. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele együtt megjelenni mások előtt.
2022. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!