Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az anya egész életében...

Ha az anya egész életében kritizálja a gyerekét, mások előtt is leégeti, azzal mit lehet tenni? Azon kívül hogy eltávolodnak egymástól.

Figyelt kérdés

Kicsi koromtól ezt művelte anyu velem, sok veszekedés volt, kértem szépen, csúnyán hogy ne tegye, már anyu nyugdíjas, nekem családom van, de ezzel a szórakozásával nem hagy fel.

Volt hogy sok ideig nem akartam találkozni vele, de nem hagyhatom őket magukra.


2022. ápr. 9. 10:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel azt lehet tenni (bocsánat mást nem nagyon tudok mondani) hogy pszichológus segítségével feldolgozod ezeket az érzelmi veszteségeket.

Ezek a történtek a lelket sebzik meg, az önbizalmat ássák alá, hogy akinek szeretnie kellett volna, így viselkedett.

Az ilyen gyerekekre egyébként valamiért jellemző, hogy még ők éreznek kötelességet a bántalmazó szülővel szemben, én is ismerek ilyen illetőt, gyerekként bántalmazták lelkileg a szülei, felnőttként ott volt a szülő mellett, amikor kritikus betegségből épült fel, támogatta mindig és most is a bántalmazást kapja, ha jól tudom.

2022. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem magukra hagyhatod. Főleg ha már jelezted neki, hogy fáj és ne csinálja. Ha nem jelezted volna, akkor is magára hagyhatod.

Te így viselkedsz a gyerekeiddel? Ha nem, miért nem?


Mi akadályoz meg benne, hogy magára hagyd a szülőt?

2022. ápr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ő kritizálása saját maga ellen szól, mivel ő nevelt, az ő vére vagy, és ő frusztrált valamiért, hogy így adja ki.

Ha nem képes abbahagyni, igenis magára lehet hagyni. Ha egyedül marad, vagy változtat, vagy jól el van ő egyedül is.

2022. ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nahát, ezek szerint választhatnád azt is, hogy boldogan élsz a saját családoddal. Miért nem ezt választod?
2022. ápr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
De igen, magukra hagyhatod őket, kedves kérdező.
2022. ápr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"Volt hogy sok ideig nem akartam találkozni vele, de nem hagyhatom őket magukra."



De igen.

2022. ápr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Mérgező szülők c. könyv.

Ha nem tud bántás nélkül viszonyulni hozzád, amit nem vagy köteles senkitől eltűrni, akkor nyugodtan szakadj le róla. Még ha neked fáj is. Ha nagyon elviselhetetlen érzés, akkor kérj pszichológus segítséget.

2022. ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem kötelességnek érzem hogy ne hagyjam őket magukra, csak viták után mindig kibékülünk, tud jó fej is lenni, de sose bírta magában tartani a véleményét. Ezt mindenkivel csinálja amúgy, párommal, unokájaival is.

A családommal külön élünk tőlük, nem egy házban lakunk.

2022. ápr. 9. 14:31
 9/21 A kérdező kommentje:
Mondtam neki már jó párszor arra amit mondott hogy ez nekem igy tetszik, és a páromnak is. Ha visszasértegettem arra mindig az volt a válasza hogy "jah én már lehetek ilyen én már öreg vagyok."
2022. ápr. 9. 14:35
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

9


És te ezt eltűröd? A családoddal szemben? Ennyire tiszteled meg magadat, a gyerekedet, meg a férjedet? Hadd mondja, mert néha meg jófej?


Én már kiraktalak volna ajtón kívülre a férjed helyében.

2022. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!