Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lelkileg bántalmaz Anyum úgy,...

Lelkileg bántalmaz Anyum úgy, hogy felnőtt nő vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelt fel, testvéreim már elkoltoztek, én vagyok a legkisebb. Nemrég szakítottunk párommal, most pedig elkezdtem a jogsit, illetve úgy döntöttem, szeretnék idén elkoltozni itthonról,szeretnek sajat lábra állni.. 3 éve dolgozok, elég jól keresek, egy olcsóbb albérletet fenn tudnék tartani. Továbbá ahogy szingli vagyok, több időt töltök barátnőimmel, elmegyunk kikapcsolodni (mozi, disco, edzés, stb.)

Viszont anyum egyik tevékenységet, sem a jogsit, sem a költözést nem pártolja. Konkrétan kijelentette, hogy egyedül életképtelen vagyok, illetve minek nekem jogsi, úgyse tudok majd vezetni, meg minek randizgatok, úgyse kellek senkinek, elhord mindennek, ha kiteszem a lábam a házból, kb úgy kezel, mintha tini lennék.. Ha megyek valahova, félóránként hívogat, hogy mikor megyek már..

Itthon egyébként beszallok mindenbe, segítek, fizetek számlákat és mégse jó semmi.

Kérlek, segítsetek, teljesen tanácstalan és kétségbeesett vagyok.. Ti mit csinalnatok?


27N



2022. jan. 11. 19:18
1 2 3 4 5
 41/44 Gabóca Kabóca ***** válasza:
100%
Tedd le a jogsit.Sikerülni fog nagy eséllyel csak az önbizalmad az romokban hever.Ha nem teszed meg magadért ezeket a dolgokat(jogsi,képzések,tanulás)akkor később még nehezebb lesz.Ott ragadsz nála esetleg életed végéig.Vagy kifogsz egy bántalmazó kapcsolatot ahonnan egy szatyor ruhával esetleg gyerekkel kikerülsz és hova?Ismét anyukádhoz aki ugyanilyen lesz akkor is esetleg még rosszabb.Ha anyagilag nem függ a jogsi anyukádtól és van rá pénzed akkor MOST kezdd el.Hamar elmennek az évek.Akarsz megkeseredett szipirtyó lenni?Én visszakerültem anyámék nyakára 7 éve és csak tavaly sikerült elköltöznünk onnan a 8 éves lányommal.Konkrétan gyerek pozicióba kerültem vissza.A depresszió és a szorongás olyan erős volt rajtam hogy már az öngyilkosság is megfordult a fejemben.Senkinek nem szóltam a terveimről csak megvettem a kulipintyómat(szó szerint,zártkert kis házzal,gyümölcsfákkal) és mentünk.Tudtam ha beavatom terveimbe lebeszél róla.Telefonon közöltem hogy elköltöztünk.Elmondott mindenféle hülyének.Meg hogy kuncsorogsz te még nálam stb.Még nem kuncsorogtam remélem nem is fogok.Most boldogok vagyunk a lányommal.Van 2 cicánk is.A kislányom is jókedvű,kiegyensúlyozott lett.Ne halogass mert nekem is csak véletlenül sikerült lelépni.Titokban gyűjtöttem a pénzt évekig de csak tavaly nyáron mertem meglépni ezt.45 évesen...
2022. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%
9: szerintem is az van hogy fél hogy elmegy és egyedül marad és azért bántja meg leakarja beszélni dolgokról
2022. jan. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült elköltözni, kérdező? :)
2022. márc. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
81%

Én nem beszélnék vele semmiről, nem kell támadási felületet adni.

Visszavágni sem érdemes, bár lehetne, megvan a sebezhető pontja (ő kinek kell)

Én a helyedben annyival tudnám le, hogy jól van anyuka, mondd csak, és szarnék rá.

Közben harag, sértődöttség helyett gondolj arra, hogy milyen szerencsétlen, megkeseredett, és te adj hálát a sorsnak, hogy képes leszel ezen túllépni.


Nagy valószínűséggel csak az irigység és tényleg csak a keserűség beszél belőle.

Neked vannak céljaid, jogsi, stb. neki semmi. Szerinted mit érez?

2022. ápr. 20. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!