Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lelkileg bántalmaz Anyum úgy,...

Lelkileg bántalmaz Anyum úgy, hogy felnőtt nő vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelt fel, testvéreim már elkoltoztek, én vagyok a legkisebb. Nemrég szakítottunk párommal, most pedig elkezdtem a jogsit, illetve úgy döntöttem, szeretnék idén elkoltozni itthonról,szeretnek sajat lábra állni.. 3 éve dolgozok, elég jól keresek, egy olcsóbb albérletet fenn tudnék tartani. Továbbá ahogy szingli vagyok, több időt töltök barátnőimmel, elmegyunk kikapcsolodni (mozi, disco, edzés, stb.)

Viszont anyum egyik tevékenységet, sem a jogsit, sem a költözést nem pártolja. Konkrétan kijelentette, hogy egyedül életképtelen vagyok, illetve minek nekem jogsi, úgyse tudok majd vezetni, meg minek randizgatok, úgyse kellek senkinek, elhord mindennek, ha kiteszem a lábam a házból, kb úgy kezel, mintha tini lennék.. Ha megyek valahova, félóránként hívogat, hogy mikor megyek már..

Itthon egyébként beszallok mindenbe, segítek, fizetek számlákat és mégse jó semmi.

Kérlek, segítsetek, teljesen tanácstalan és kétségbeesett vagyok.. Ti mit csinalnatok?


27N



2022. jan. 11. 19:18
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
90%
#10 Miért, hogy hívja? Írja ki a teljes nevét, vagy mi a tököm? Egyre hülyébb dolgokat találtok ki esküszöm.....
2022. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
85%

A helyedben én is elköltöznék. Sok sikert kívánok hozzá!

Az én anyukámnak is hasonló a mentalitása, de én ugyanezt 20 évesen játszottam el. Elköltöztem, azóta sokkal jobb a kapcsolatunk. Végre elfogadta, hogy felnőtt vagyok. Bár, én mindent tényként közlök vele és csak abban az esetben kérem a véleményét, ha érdemben valóban tud tanácsot adni, máskülönben irányítani szeretne az életem. Nem hagyom neki. Te se tedd!

Bár, megváltoztatni a számod durva lenne, mégis csak az anyád. Szeret ő téged, csak lehet nem tudja kifejezni és attól fél elveszít, ha elmész. Gondolom amolyan kapuzárási pánik. Azért degradálhat, hogy ne akarj elmenni. Azt akarhatja, hogy szükséged legyen rá, amikor valójában neki van rád. Nem fogadta el, hogy felnőttél. De ez még változhat ha már nem laksz vele.


26N

2022. jan. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
22%

Tehát egyedül feknevelt X gyerejet, a legkisebb is elkoltozik. Fél egyedül maradni, nincs senkije rajtatok kivul.

Erre az a megoldasa a valaszoloknak, hogy szó nélkül költözzön el és valtoztasson szamot??? Jezusom..

Azért hiv elletkeotekennej, meg hogy nem fogsz tudni vezetni stb, mert szeretne azt erezni, hogy szükséged van rá.. Hiszen ha nincs, akkor mihez kezdhen? Egész élete rólatok szólt, most egyedül marad.

Inkább biztosítsd, hogy szereted, nem hagyod magara, mész amilyen gyakran tudsz stb.

2022. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
70%
Hogy 27 évesen az aljas anyád gonoszsága így tud hatni rád, hogy teljesen tanácstalan és kétségbeesett leszel tőle, ezt nem veszi be a gyomrom! Nem igaz, hogy nem tudod, mit kell csinálnod! És be ne jelentsd előre, de utólag sem! És semmiféle érzelmi terrorra ne táncolj vissza, arra se, ha közli, hogy infarktusban fetreng és meghalt. A telefont se vedd fel. Anyád súlyosan árt neked! És legyél büszke az elért eredményeidre!
2022. jan. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
94%
13-as, ha az anyja, egy középkorú nő fél, azt intézze el magával, nem a lánya a pesztonkája. Menjen pszichológushoz, ha képtelennek gondolja magát az életre. A lányát kutya kötelessége hagyni élni, nem pedig ott támadni, ahol éri, merő önzésből.
2022. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
86%

Igazából nem is értem mi a kérdés? El kellett volna költözni már rég szerencsére megvan hozzá mindened, de ha nem lenne is valószínűleg ezt írnám, mert egy (gyanúsan) nárcisztikus anya mellett csak le fogsz épülni. Pár sorból nyilván nem derül ki az-e, de esélyes nem arról van szó csupán (túl)félt.

Értelmes nőnek tűnsz, szerencsére van jó munkahelyed, ahogy írtad tartalékod is és kocsira is külön pénz tessék lépni!

Önmagában az életkorod alapján is sokkal egészségesebb ha külön élsz szülőtől még akkor is ha a legjobb(ak) a világon hát még ha nem...


Hajrá, teljesen új világ fog kinyílni előtted meglátod imádni fogod!

2022. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
86%

Bakker, komolyan nekünk kell megmondani egy 27 éves felnőtt nőnek, hogy mit csináljon??? Agyam eldobom! Engem is terrorizáltak mindenféle módon, de ez már nekem is sok.


Szard le mit mond, ő elcseszte az életét, meg van keseredve. Ha nem akarsz te is ilyen lenni, akkor húzz el onnan TEGNAP.

2022. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
57%
Pedig fontos hogy hogy hívja. Egy érzelmileg eltávolodott ember azt írná hogy "az anyám". Nem így, nagy betűvel,hogy "Anyum". Így csak gyerekek beszelnek idegenek előtt. Azért nem tud elköltözni, mert nem vált le "Anyum"-ról. Ez nem szégyen, csak tény. Szerintem csak pszichológus fog tudni segíteni, hogy költözzön.
2022. jan. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
88%
27 évesen már rég nem kéne lehet ott laknod, nem a korod miatt hanem ha midnig iylen volt akkor enyni idö alatt rég el kellett volan jutni oda hogy menni.
2022. jan. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
54%
Majd felnőtt leszel, ha lábra tudsz állni, addig csak egy kislány.
2022. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!