Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lelkileg bántalmaz Anyum úgy,...

Lelkileg bántalmaz Anyum úgy, hogy felnőtt nő vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelt fel, testvéreim már elkoltoztek, én vagyok a legkisebb. Nemrég szakítottunk párommal, most pedig elkezdtem a jogsit, illetve úgy döntöttem, szeretnék idén elkoltozni itthonról,szeretnek sajat lábra állni.. 3 éve dolgozok, elég jól keresek, egy olcsóbb albérletet fenn tudnék tartani. Továbbá ahogy szingli vagyok, több időt töltök barátnőimmel, elmegyunk kikapcsolodni (mozi, disco, edzés, stb.)

Viszont anyum egyik tevékenységet, sem a jogsit, sem a költözést nem pártolja. Konkrétan kijelentette, hogy egyedül életképtelen vagyok, illetve minek nekem jogsi, úgyse tudok majd vezetni, meg minek randizgatok, úgyse kellek senkinek, elhord mindennek, ha kiteszem a lábam a házból, kb úgy kezel, mintha tini lennék.. Ha megyek valahova, félóránként hívogat, hogy mikor megyek már..

Itthon egyébként beszallok mindenbe, segítek, fizetek számlákat és mégse jó semmi.

Kérlek, segítsetek, teljesen tanácstalan és kétségbeesett vagyok.. Ti mit csinalnatok?


27N



2022. jan. 11. 19:18
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
25%

Valszeg édesanyukád nagyon félt, nem bírná elfogadni, ha történne veled valami. Fél, hogy bulikban bedrogoznak, elrabolnak, valami történik veled. Ezért agresszívan lép fel ellened, hogy meg se merd próbálni.

Én ebből az üzenetből ezt látom. Nem tudom milyen a kapcsolatotok

2022. jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
36%
Vagy lehet fél a magánytól
2022. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
16%
Merre laksz kérdező? albérlet ár miatt
2022. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
32%
Hát,talán ismer már annyira,hogy igaza legyen,nem? Nem akarok gonosz lenni,de amikor azt mondtad hogy te vagy a legkisebb a családban gondoltam vagy olyan 18-22 éves.Erre 27 és még vele laksz.Minden rossz indulat nélkül így én is elgondolkoznék rajta,hogy ennyi év anya mellett töltött idő alatt vajon lábra fogsz-e tudni állni és fogsz-e tudni magadra normálisan vigyázni. :D
2022. jan. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
81%
Amint sikerült lelécelni, azonnal keress fel egy pszichológust, mert egy ilyen szintű bántalmazás nyomai nem fognak elmúlni csak a költözéssel. Ugyebár nem csak az a bántalmazás, ha péppé vernek, hanem ha manipulálnak úgy, hogy azt te ne tudd bizonyítani. Ha már a pszichológus is adott elég lelki erőt, vágj el ezzel a nővel minden szálat, akárhogy zsarol, akárhogy próbál téged lejáratni a környezeted előtt. Ha önellátóként is gyakran látogatnád, azzal mást se csinálnál, csak házhoz járnál a lószerszámért...
2022. jan. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
85%

Hiába név nélküliek a kommentek és nem tudni ki nő / férfi hány éves stb. annyira egyértelmű...

Azért próbáld meg kiszűrni ki az, aki nem 14 évesen írja, hogy anyuci csak izgul érted és ez tök oké amit csinál + ki az, aki nem él otthon 40 évesen mama hotelben, mert kényelmes és írja amit.:)

Intelligens felnőtt nő vagy egzisztenciával vegyél egy mély levegőt és indulj el a nagybetűs életbe! Olyan felszabadult és happy leszel, mint még soha garantálom! Meglátod milyen más úgy érni haza illetve úgy indulni el otthonról nyugalom van és a magad ura vagy, nyomás nélkül a mindennapok. A 30 már közelebb van, mint a 20 mikor lépnél egy nagyot az életedben ha nem most?

2022. jan. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
73%

Jézusom, 18-as...

Még az én anyám is "anyumnak" hívja az anyját, pedig a mama elmúlt 70. Anyum meg elmúlt 50-en. Elhiheted, hogy sikerült már róla leválnia.

Én még harminc vagyok, sok éve külön élek, mégis anyumnak hívom az anyámat. :D

Ilyenbe belekötni...


Kérdező, költözz el.

2022. jan. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
31%

27 éves vagy, eddig mégis mit csináltál?


21 évesen léptem le hasonló helyzetből, nem majd 30 évesen is ott élni. Hogyne.

2022. jan. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
22%

"mégis anyumnak hívom az anyámat".

Ez a különbség. Hogy azt írod, hogy "az anyámat". Mert felnőttél és idegenekkel beszélsz.

Ha a férjemet Mackómnak hívom otthon, a gyerekemet meg Kisnyulamnak, akkor se fogok olyan kérdést ide kiírni, hogy "mit vegyek Mackómnak meg Kisnyulamnak karácsonyra?"

2022. jan. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
79%

Mert tele lenne szóismétléssel, ha végig "anyum"oztam volna.

Különben szinte soha nem használom az "anyám" kifejezést. Idegenek előtt sem. :D

2022. jan. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!