Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lelkileg bántalmaz Anyum úgy,...

Lelkileg bántalmaz Anyum úgy, hogy felnőtt nő vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelt fel, testvéreim már elkoltoztek, én vagyok a legkisebb. Nemrég szakítottunk párommal, most pedig elkezdtem a jogsit, illetve úgy döntöttem, szeretnék idén elkoltozni itthonról,szeretnek sajat lábra állni.. 3 éve dolgozok, elég jól keresek, egy olcsóbb albérletet fenn tudnék tartani. Továbbá ahogy szingli vagyok, több időt töltök barátnőimmel, elmegyunk kikapcsolodni (mozi, disco, edzés, stb.)

Viszont anyum egyik tevékenységet, sem a jogsit, sem a költözést nem pártolja. Konkrétan kijelentette, hogy egyedül életképtelen vagyok, illetve minek nekem jogsi, úgyse tudok majd vezetni, meg minek randizgatok, úgyse kellek senkinek, elhord mindennek, ha kiteszem a lábam a házból, kb úgy kezel, mintha tini lennék.. Ha megyek valahova, félóránként hívogat, hogy mikor megyek már..

Itthon egyébként beszallok mindenbe, segítek, fizetek számlákat és mégse jó semmi.

Kérlek, segítsetek, teljesen tanácstalan és kétségbeesett vagyok.. Ti mit csinalnatok?


27N



2022. jan. 11. 19:18
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
93%
Költözésről ezentúl ne szólj egy szót se, csak intézd minél előbb, az legyen az első. Az megoldja az összes többit.
2022. jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
94%
Költözés. Felnőtt nő vagy, azonkívül jól is keresel, gondolom meg is van már spórolva kis pénzed a munkából mihamarabb költözz el!
2022. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
94%
Folytasd a jogsig, és költözz el minél hamarabb. Rengeteg oka lehet, hogy miért csinálja, de neked a legfontosabb, hogy a saját életedre, céljaidra koncentrálj, és úgy élhesd az életed, ahogy számodra megfelelő. Anyukádnak pedig a saját elakadásaival kellene foglalkozni, amin úgy segíthetsz, ha nem hagyod, hogy rajtad éljen ki mindent.
2022. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
94%
Én mit csinálnák? Először is elhuznám a csikot onnan, és ha ugyanúgy lemondaná az eletem hogy minek ez minek az, akkor lemondanák az anyamrol , mert az ilyen nem mondható anyának aki nem támogat, hanem inkább lenond.
2022. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
78%

Nem akarlak letörni,de

1: olcsóbb albérlet már nem létezik.

2. Kocsira is gyűjteni kell, mert hiába a jogsi, ha nincs mint gyakorolni.

Anyád fél, hogy egyedül marad, vagy irányításmániás lehet, beteg amit művel. Például hogy fél óránként hívogat. Szerintem is titokban intézd a költözést, a többi majd meglesz!

2022. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
91%
Jól írják a többiek. Elhúzni onnan, de csak az utolsó pillanatban közölni, tényként.
2022. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

5-ös: Szerencsére olyan hely közelében élek, ahol 60000-ért már jó állapotú albérletet lehet találni.

Kocsira meg jogsira már megvan a pénzem, + tartalék is van.

2022. jan. 11. 19:38
 8/44 anonim ***** válasza:
77%

Sőt, nem közölni, egyszer csak arra döbbenjen rá, hogy üres a lakás, elvitted az összes cuccodat.

A legfontosabb!

Telefonszámot is megváltoztatni a költözés napján.

2022. jan. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
92%
Huh, nem irigyellek, tudom, mit élsz át. Tényleg az a megoldás, hogy leválsz az anyádról, akkor is, ha ő ez ellen kézzel lábbal tiltakozni fog. Ő fél, hogy egyedül marad, fél, hogy nem fogják szeretni, emiatt téged akar magához kötni. Addig viszont nem lesz teljes életed, amíg ezt hagyod neki. Szomorú, nehéz, de olyan dolog, amit meg kell tenned magadért. Sok erőt kívánok, hiszem, hogy sikerülni fog!
2022. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
23%
Kezdd ott hogy nem hívod "Anyum"-nak idegenek előtt, mint egy óvodás kisgyerek.
2022. jan. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!