Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lelkileg bántalmaz Anyum úgy,...

Lelkileg bántalmaz Anyum úgy, hogy felnőtt nő vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelt fel, testvéreim már elkoltoztek, én vagyok a legkisebb. Nemrég szakítottunk párommal, most pedig elkezdtem a jogsit, illetve úgy döntöttem, szeretnék idén elkoltozni itthonról,szeretnek sajat lábra állni.. 3 éve dolgozok, elég jól keresek, egy olcsóbb albérletet fenn tudnék tartani. Továbbá ahogy szingli vagyok, több időt töltök barátnőimmel, elmegyunk kikapcsolodni (mozi, disco, edzés, stb.)

Viszont anyum egyik tevékenységet, sem a jogsit, sem a költözést nem pártolja. Konkrétan kijelentette, hogy egyedül életképtelen vagyok, illetve minek nekem jogsi, úgyse tudok majd vezetni, meg minek randizgatok, úgyse kellek senkinek, elhord mindennek, ha kiteszem a lábam a házból, kb úgy kezel, mintha tini lennék.. Ha megyek valahova, félóránként hívogat, hogy mikor megyek már..

Itthon egyébként beszallok mindenbe, segítek, fizetek számlákat és mégse jó semmi.

Kérlek, segítsetek, teljesen tanácstalan és kétségbeesett vagyok.. Ti mit csinalnatok?


27N



2022. jan. 11. 19:18
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
93%

Legkisebb gyerek szindróma. A testvéreid ugye kirepültek. Sajnos vannak, akik képtelenek kilépni a szülő szerepből, ami évtizedekig kitöltötte az életüket és/vagy rettegnek a magánytól, az új életszakasztól, a változástól. Ezért az utolsó otthon élő (jellemzően a legkisebb) gyerekre csimpaszkodnak, és manipulálják, hogy ne merjen felnőni, mintha ezzel fel lehetne tartani az időt. Ő olyan, amilyen lenni tud, de ettől te még felelős vagy önmagadért, és ki kell törnöd egy olyan helyzetből, ami megnyomorít (mert ennek az szokott lenni a vége, hogy ha a "gyerek" hagyja magát manipulálni, akkor a szülőkkel élve öregszik meg, ott lesz majd 40-50 évesen egyedül, úgy, hogy sose járta a maga útját).

Röviden: nem, nem áldozzuk fel magunkat azért, mert egy szülőnek kényelmesebb nem szembe nézni az élete természetes változásaival.

2022. jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
35%
26-osnak még csak értelmezni sem sikerült.
2022. jan. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
24%

27/F vagyok, és én, meg a hasonló korú férfi ismerőseim jó része otthon van, és velem, illetve velük is teljesen normálisan bánnak a szüleik.

Megértik, hogy mennyire nehéz alkalmas nőt találni, akire lehet alapozni.


Nők terén ez fordítva van. Rengeteg olyannal beszéltem már, akiket ki nem állhatnak még a saját szüleik sem. Őszintém megmondom, hogy én sem örülnék, ha egy karrierista lányom lenne, aki csak szórakozgat a férfiakkal...

2022. jan. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
93%
33-as: lehet, hogy egy nőnek sokat elárul, ha valaki ennyi idősen, a szüleivel, anyukájával él. Megismerkedtem egy ilyen férfival, de nem éreztem, hogy elég magabiztos és céltudatos lenne. Úgy érzem természetes és fontos igény, ha le akarunk válni a szülőkről és inkább önállósodnánk, nem csak akkor, amikor már valakivel össze szeretnénk kötni az életünket. Legalábbis nekem fontos, hogy fel tudjak nézni a másikra, érezzem, hogy képes megállni egyedül az életben.
2022. jan. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
16%

34.: Azon lepődtem volna meg, ha nem találtál volna valamiben kivetnivalót.

Sokkal jobb volt a régi rendszer, amikor a lányt hozzáadták a férfihoz, mert hogy képtelenek vagytok magatoknak párt választani, az teljesen biztos!

2022. jan. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
93%

33-as vagyok.

Nem igazán értem, hogy miért lennénk képtelenek párt választani. A régi rendszer szerint akkor a férfinak ezért az egészért nem kell tennie semmit. Ezt szeretnéd te is?

Azt hiszem, hogy egy felnőtt nő egy felnőtt férfit szivesen választ, akivel közös az értékrendjük.

27/N

2022. jan. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
22%
36.: Mondjuk elég retek személyiséged lehet, ha valakinek csak azért nem adsz esélyt, mert a szüleivel él. Tudod nálam ez nem fontos, tőlem akár 40 éves munkanélküli is lehet a szüleinél, ha szeretjük egymást. Nekem ez csak akkor lenne fontos, ha egy parazita lennék, aki a másik lakásába akar költözni...
2022. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
66%
36.: Egyébként neked fordított esetben hogy esne, ha a férfi közölné, hogy neki új Merci-je van, és ha neked nincs új autód, akkor össze sem jön veled?
2022. jan. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
92%

Nem a 36-os vagyok, de reagálnék.


"hogy esne, ha a férfi közölné, hogy neki új Merci-je van, és ha neked nincs új autód, akkor össze sem jön veled?"


Megállapítanám, hogy más az értékrendünk, és nem vagyunk egymáshoz valók. Nem értem, miért kellene ennyire érzelmesen reagálni arra, hogy egy embernek nem vagyok az esete. Nem jöhet be mindenki mindenkinek.


"elég retek személyiséged lehet, ha valakinek csak azért nem adsz esélyt, mert a szüleivel él"


Szerencsére mindenki szabadon eldöntheti, hogy kinek ad esélyt, és kinek nem. Ha valaki olyan kritériumokat támaszt, hogy kiszűri azt is, akivel boldog lehetne, az az ő baja. Miért kell mindjárt "reteknek" titulálni azt, aki másképp gondolkodik? Nem fog mindenki a te szabályaid szerint játszani, és energiapocsékolás ezen hisztizni.


"Nekem ez csak akkor lenne fontos, ha egy parazita lennék, aki a másik lakásába akar költözni"


OK. Másnak meg azért fontos, mert olyan társat képzel el maga mellé, aki felnőtt, egészségesen levált a szüleitől, és ennek a bizonyítékát abban látja, hogy az illető elköltözött a szülői házból. Láthatóan szerinted a kettő nem függ össze. Egyszerűen el lehet sétálni olyan vélemények mellett, amik a sajátoddal összeegyeztethetetlenek. Nem értem a dührohamodat.


"Sokkal jobb volt a régi rendszer, amikor a lányt hozzáadták a férfihoz"


A kényszerházasságban ritkán van valódi szeretet, igaz a férfi rendszeres szexhez jut anélkül, hogy energiát kelljen fektetnie a párkeresésbe. Ez lenne a cél?


"én sem örülnék, ha egy karrierista lányom lenne, aki csak szórakozgat a férfiakkal"


Ha karrierista fiad lenne, aki szórakozik a nőkkel, az nem baj? Egyébként miért szitokszó az, hogy "karrierista"? Mindenki szabadon dönt arról, hogy mit tesz az élete középpontjába (és viseli annak minden következményét). Megteheted, hogy nem ilyen típusú társat keresel, ha neked ez nem fér bele. Viszont sem a leendő gyerekednek (aki nem a szülő tulajdona), sem egy másik felnőtt embernek nem szabhatod meg, hogy hogyan gondolkodjon.

2022. jan. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Hát 35-ös, ezek szerint késtél egy párszáz évet. De szerintem neked is, meg nekünk is jobb lett volna ha nem ebbe a korba születsz, mert mi hallgathatjuk hogy "Régön minden job vót, még az is ami nem", te meg itt szenvedsz mert a modern 21. században nem az általad imádott, elmaradt házassági rendszer van, valszeg azért mert kicsi a pöcsöd és nem találsz jó nőt, és ezért persze Ők a hibásak, még véletlen sem Te.
2022. jan. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!