Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire számít manapság...

Mennyire számít manapság elítélendőnek ha valaki megüti a gyermekét?

Figyelt kérdés
Csak véleményekre vagyok kiváncsi a témáról.

2021. dec. 17. 13:31
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
0%
Nem unod még az aranyköpéseidet? Küld be egy cím lapnak, hátha adnak érte 5 forintot.
2021. dec. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
75%
Nem tartom elítélendőnek, ha 1-2x előfordult, hogy a kezére/seggére csaptak vagy épp kapott egy taslit. Van az a helyzet, amikor sajnos, nem sajnos, de megérdemli.
2021. dec. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
78%

1-2 fenékre csapásban vagy nyaklevesben semmi elítélendőt nem találok. Van olyan gyerek, aki nagyon is rászolgált. Baromira nem ilyen fekete-fehér az egész, rengeteg élethelyzet van, mindenki másképp kezeli ezeket. Néha az ember maga sem tudja mi lenne helyes abban az adott szituációban, de nem gondolnám, hogy kb máglyára kéne vetni azt, aki életében adott már egy maflást a gyerekének. Attól meg nem lesz sem szar szülő, sem szar ember!

Egyáltalán nem mindig célravezető az, ha kismilliószor, kedvesen és szépen ismételgeted a pár éves gyerekednek, hogy nem szabad hozzányúlni és lökdösni pl a tv-t, mert leeshet/ráeshet vagy hogy nem nyúlkálunk a kályhához, mert megéget. Elmondom 1-2-sokszor, de ha csak azért is csinálja, akkor igen is rá fogok csapni a kezére, semmint megtörténjen a baj.

2021. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
36%
Soha nem kaptam egy pofont se és soha nem is ütöttem meg a gyereket. Példát kell mutatni és ennyi. Vissza kell gondolni mindenkinek arra, hogy ő milyen volt gyerekként és elfogadni, hogy van egy gyereke, aki pontosan ugyanazt csinálja, amit ő. Ezzel az erővel saját magát kellene vernie mindenkinek. :)
2021. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 Thispain ***** válasza:
34%
Mindig is annak számított.
2021. dec. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek a 42-43-mal. Azt, hogy életében kapott a gyerek 1 taslit vagy a rá lett csapva a seggére, egyáltalán nem tartom elítélendőnek.
2021. dec. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
66%

Engem sosem vertek el úgy igazán, vagy csak nem maradt meg. Atyai pofonok voltak, de mind megérdemelt volt mondhatni, kivétel nyilván akad közöttük.


De legalább '2000' után születettként úgy érzem megtanultam viselkedni, illetve tudom mi az a tisztelet. Szerintem nincs kulcsszerepe a nevelésben, de helyreállít az utunkon, még ha gyerekként/tinédzserként nem is látjuk be.


19F

2021. dec. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
87%

„Na már most.. Ebben az esetben mit tesz ön?“


Elgondolkozok, hogy miféle példát látott tőlünk a gyerek. Vagy, hogy miért nem figyeltem rá eléggé és vettem észre, hogy ilyen szociális behatások érték.

Szóval vagy ott voltam és rossz példát mutattam. Vagy nem voltam ott soha és a haverok (vagy bármi más közeg) nevelték.

2021. dec. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
30%

36-os. Ha a 12 éves fiad ilyen, akkor nagyon elbaxtad a nevelését. Mit gondolsz, ha hurkásra vered, akkor nem lesz agresszív? De. Sőt, még agresszívebb lesz. Elveszti irántad az összes bizalmát. Egyetlen egyféle esetben tudom megérteni a testi fenyítést, amikor maga és mások életét veszélyezteti. Pl 18 éves elköti a kocsidat, majd még iszik is, és úgy vezet. A saját gyereked, rendőrségen nem nyomod fel, ha első alkalom. Na ilyenkor azt mondom, hogy igen, el lehet verni. Felnőtt ember, érezze a tettei következményét. És ilyenkor nem csak egy nyakas, nem baj, ha pár napig nem tud kényelmesen ülni.

És hogy mit csinálnék a te helyedben? Az biztos, hogy amíg a tv ára le nem telik, egy fillért sem kapna. Ha a ruhája kiszakad sem vennék újat. Továbbá, közölném a rokonokkal, hogy Pistike nem kaphat karácsonyi ajándékot, mert stétbaxta a tv-t. Ha még több erőszakos tette lenne, akkor pedig pszichológus. Amúgy nem mondom, hogy akkor a pillanat hevében nem csattanna el egy nyakas. De ha ilyen gyereket nevelek (aki egészséges, ha beteg más) akkor bennem is nagy hiba van.

2021. dec. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
36%
Ütni verni a gyereket minden csak nem nevelés.
2021. dec. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!