Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire számít manapság...

Mennyire számít manapság elítélendőnek ha valaki megüti a gyermekét?

Figyelt kérdés
Csak véleményekre vagyok kiváncsi a témáról.

2021. dec. 17. 13:31
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
79%
Eléggé elítélendő.
2021. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
37%
Manapság az is elítélendő ha csúnyán nézel rá, és nem kap házat a tizennyolcadik szülinapjára vaskos bankszámlával... Vagy csak nevelni mered. Ha olyasmit is elvársz hogy házimunkát végezzen, akkor egyenesen szemét rabszolgatartó vagy aki csicskáztatja a gyerekét...
2021. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet pálcát törni, ez nem fekete-fehér.
2021. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
36%
Jaj, a kedvencem hogy ha elvárod hogy vigyázzon néha a testvérére szar szülő vagy aki a nagyobb gyerekének szült. Akkor is ha napi húsz percet kéne csak a testvérével törődni...
2021. dec. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
33%
En oruok,hogy anno kaptam egy ket atyai pofont. Ha az iskolaba kaptam es elmondtam otthon, akkor meg otthon is kaptam mert rossz voltam.
2021. dec. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
85%

Itt mindenki azt fogja nyilvánosan írni, hogy nagyon elítélendő és ők soha nem tettek, vagy tesznek ilyet, de a valóság nem ezt mutatja.

Számtalan olyan helyzet állhat elő, amikor az ember nem tudja, mi is lenne jobb.

Én már ezt egyszer itt leírtam régen, de nekem volt egy szomszédom, akivel közös volt az udvar és két eleven, eléggé virgonc gyereke volt. Egyszer csak minden előzmény nélkül elment az áram a lakásunkban, kérdeztem a szomszédot, nála is ez volt. Kerestük az okot, oda mentünk a melléképület oldalához épített nagyfeszültségű dobozhoz is, ahol le volt kapcsolva az áram, tehát valaki hozzányúlt.

A gyerekei közben eltűntek az udvarról, ekkor már sejtette, hol lehet a gond. A nagyobb 8 éves, a kisebb 6 év körül lehetett. Komolyan mondom, előtte kb. 10 percre nem figyelt oda rájuk, ez elég volt ahhoz, hogy piszkálják az áramot, holott ezerszer meg lett mondva nekik, ahhoz nem szabad nyúlni. Ráadásul még fel is kellett állniuk valamire, hogy elérjék. Az apjuk hirtelen felindulásból adott nekik egy-egy pofont, de állítom az apa idegesebb volt, mint a gyerekek. Szerintem a kölykök, miután soha nem bántotta őket előtte, egy életre megjegyezhették, hogy ahhoz nem szabad nyúlni. Nem mondom, hogy ezt támogatom, de vannak esetek, amikor eldurran az ember feje.

2021. dec. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
31%
"En oruok,hogy anno kaptam egy ket atyai pofont. Ha az iskolaba kaptam es elmondtam otthon, akkor meg otthon is kaptam mert rossz voltam." Lepontozhattok de akkor is helyesnek gondolom. Vannak olyan helyzetek amikor masbol nem tanul az ember. En hálás vagyok erte. Gondolon barki barmit. Sokkal karosabbb a gyerek szellemi fejlodesere az amit most muvelnek,hogy szellemileg befolyasoljak a szexulaslis beallitottsagat es homarokat akarnak faragni beloluk..
2021. dec. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
33%
Az attól függ, hogy mièrt kapta.
2021. dec. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
85%

1.: No comment.


Ha 2 év körüli gyerekről beszélünk, és látom, hogy hatvanadszor is nyúl a forró tűzhely felé, hiába magyarázom neki, hogy megégeted magad, nem szabad, és "dafke csakazértis" folytatja, akkor igen, rácsapok a kezére. Inkább, minthogy leforrázza magát és mentőhelikopter vigye el. Érdekes módon használt.

Nem szabad mindent megengedni, főleg, ha nagy veszélyben van, és a szó már nem használ.

2021. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
58%
Elítélendő 2021-ben, viszont meg kell vizsgálni, hogy pontosan miért is kapta. Minden apróságért értelmes, ép eszű ember nem üti meg a saját gyerekét. A szülőt is meg kell vizsgálni ilyenkor, valószínűleg nem feltétlenül a gyerek olyankor a fő probléma. Esetleges munkahelyi, párkapcsolati, anyagi gondok, amik a gyereken csapódnak le, úgymond " utolsó csepp a pohárban". Nekem nincs gyerekem, tehát nem tudom 100%-ban átérezni, ezért nem fogok senki felett pálcát törni, de tény és való, hogy ez semmiképpen nem megoldás. Én nem kaptam soha pofont, viszont a szüleim szerencsés helyzetben voltak, nem voltam lázadó, velük is meg tudtam mindent beszélni.
2021. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!