Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Láttatok már olyan anyukát,...

Láttatok már olyan anyukát, akitől valósággal elborzadtatok, hogy hogyan bánik a gyerekével társaságban bizonyos helyzetek kapcsán?

Figyelt kérdés
Pl. ha a kisgyerek hisztizik, nem akar enni, a kapott édességet mind egyszerre akarja befalni, stb., hasonló esetek, és akkor az anyuka kirobban magából. Ugye nem csak én vagyok annyira érzékeny, hogy ilyenkor megvédeném azt a gyereket a saját anyjától is? Mert bizony láttam olyat is, hogy a szegény gyerek csak egy szem cukorkát akart megenni, erre az anyja olyan cirkuszt csinált, hogy "tanulja meg, nem kaphat meg mindent". Csak egy cukorka volt, amit szívesen odaadtak volna neki... Aztán pár hónappal később a gyerek csak az apjával jött hozzánk, meg akarták kínálni édességgel, amit a gyerek olyan nagy, kerek szemekkel nézett, aztán rávágta, hogy "nem kér, mert nem szereti". "Furcsa módon" az anyja is mindig azt mondta másoknak: "ne adjál neki, mert úgysem szereti ". Szóval valószínűleg a gyerek megenné, csak az anyja ezt nevelte bele. Ami persze nem akkora baj, ha nem eszik édességet, de mégis... Én azért megsajnáltam.

2021. nov. 14. 08:39
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
90%

De. A te kérdésed az volt, hogy felülbírálhatod-e az anya döntését.


Nem, nem bírálhatod felül.

2021. nov. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%
Te mostad össze a kettőt, úgyhogy kímélj meg a magyarázkodásodtól....
2021. nov. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:

38. Most neked is magyarázzam el szóról szóra?


"Anyám is úgy gondolta, hogy naponta 8x-10x beletolhatja unoka szájába szájába azt a szart."

Milyen 8x-10x-ről beszélsz? Ebéd után szerettek volna a szüleim annak a szerencsétlen gyereknek egy szem cukorkát adni. Az anya meg rögtön: "nem, tanulja meg, hogy nem kaphat meg mindent, úgysem szereti". Belegondolva elég bunkó volt. Lehet, hogy a gyerek elfogadta volna, csak állt ott nagy, kerek szemekkel.


"Kérdező, a gyereket a szülei nevelik. Az anyja és az apja."

Sehol... Egy szóval sem írtam, hogy én bele akarok szólni.


"És te is rászólhatsz a rokonaidra, ha ők akarnak valami olyasmit megetetni vele, amit te nem szeretnél."

Olyat ne is etessenek vele, ami undorító, káros, vagy mérgező, de azonkívül egy szem mazsolát sem vonnék meg tőle, ha azt más kedvességből adja neki. Miért tenném? De most komolyan kérdem. Miért tenném?

2021. nov. 14. 12:40
 44/52 anonim ***** válasza:
2%

Engem egy rokonunk gyereknevelése akasztott ki utólag mikor már felnőttem annyira hogy átlássam a dolgokat.


Például nekem sosem szabadott cukros üdítőket innom mert hízlal, de a szóban forgó rokonunk engedte, hogy a gyerekei kólát igyanak, még ebéd elött is.

Késöbb rájöttem hogy azért, mert így a szénsav megtölti a gyomrukat és kevesebbet tudnak enni, ezáltal nem híznak el úgy ahogy ő. (nagyon vékonynak kellett maradniuk, csak ennyi rémlik). Én meg annó irígykedhettem hogy de jó nekik szabad kólát inniuk.

Valahogy a kólában lévő rengeteg cukor nem zavarta :D


Ugyan ezen gyerekek meg nem merték megkérni a közös nagymamánkat hogy levigyen a játszótérre, inkább unatkoztak a szobában, én pedig simán megkérdeztem mert tudtam hogy ha nem akar úgy is nemet mond, attól hogy megkérdezzük nem dől össze a világ.

(egy korosztály voltunk/vagyunk)

2021. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:
41. Hahaha, idézd ki azt a részt, ami ezt sugallja.
2021. nov. 14. 12:42
 46/52 A kérdező kommentje:
42. Nem muszáj elolvasnod, ha nem érdekel.
2021. nov. 14. 12:43
 47/52 A kérdező kommentje:
De most komolyan, olyan viccesek tudnak lenni egyesek. Ha nem írsz példát, az a baj, nem tudnak mire reagálni. Ha meg írsz, akkor az a baj, mert csak abba kötnek bele. (Tisztelet a kivételnek.)
2021. nov. 14. 12:46
 48/52 anonim ***** válasza:
89%
Nem olvastam vegig minden valaszt, de kerdezo, te elhiszed hogy egy gyereknek adsz 1 db cukrot az eleg lesz neki? Valoszinu ha kapna egyet ott cirkuszolna még többért. Csak még egyet csak még egyet..
2021. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:
48. Vagy nem. Azért az egyért sem cirkuszolt. És gondolom, én jobban ismerem ezt a gyereket nálad. De most ezért nem is adnál egy vendégségbe jött gyereknek valamit? Mert mi van ha több édességért cirkuszol? Wtf?
2021. nov. 14. 23:07
 50/52 anonim ***** válasza:
92%
48, ha az anyja nem engedi nem adok. Ennyi
2021. nov. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!