Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Láttatok már olyan anyukát,...

Láttatok már olyan anyukát, akitől valósággal elborzadtatok, hogy hogyan bánik a gyerekével társaságban bizonyos helyzetek kapcsán?

Figyelt kérdés
Pl. ha a kisgyerek hisztizik, nem akar enni, a kapott édességet mind egyszerre akarja befalni, stb., hasonló esetek, és akkor az anyuka kirobban magából. Ugye nem csak én vagyok annyira érzékeny, hogy ilyenkor megvédeném azt a gyereket a saját anyjától is? Mert bizony láttam olyat is, hogy a szegény gyerek csak egy szem cukorkát akart megenni, erre az anyja olyan cirkuszt csinált, hogy "tanulja meg, nem kaphat meg mindent". Csak egy cukorka volt, amit szívesen odaadtak volna neki... Aztán pár hónappal később a gyerek csak az apjával jött hozzánk, meg akarták kínálni édességgel, amit a gyerek olyan nagy, kerek szemekkel nézett, aztán rávágta, hogy "nem kér, mert nem szereti". "Furcsa módon" az anyja is mindig azt mondta másoknak: "ne adjál neki, mert úgysem szereti ". Szóval valószínűleg a gyerek megenné, csak az anyja ezt nevelte bele. Ami persze nem akkora baj, ha nem eszik édességet, de mégis... Én azért megsajnáltam.

2021. nov. 14. 08:39
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:
26. A gyerek általános iskolába jár. Meg most tényleg mi van egy szem cukorkában? Nem hal meg tőle.
2021. nov. 14. 11:13
 32/52 anonim ***** válasza:
19%
Aki sok ilyet akar látni, hallani, ajánlom neki a Mindszent - Szentes vasúti szakaszt...... Rendkívül sok idióta száll fel a vonatra, (természetesen gyerekkel) és úgy beszélnek a 6 évessel hogy ku.solj a g3cibe meg a társai....
2021. nov. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
87%
" Meg most tényleg mi van egy szem cukorkában? Nem hal meg tőle." És abba se hal bele ha nem kap cukrot, úgyhogy ne drámázz már a semmin.
2021. nov. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:
33. Az anyuka drámázik a semmin, nem én.
2021. nov. 14. 12:11
 35/52 A kérdező kommentje:
33. Engem csak zavar, és rájöttem, valószínűleg azért, mert velem is ezt csinálták. Jó, az a cukorka semmi, de amikor látod, hogy az unokatesóid nevetve a rokonod nyakába ugorhatnak, te meg ne csináld, mert "viselkedj", akkor az úgy gyermekként egy kicsit rosszul esik. Aztán meg így szakadsz el az emberektől.
2021. nov. 14. 12:14
 36/52 anonim ***** válasza:
79%
Te drámázol, mert juj de megszakad a szivecskéd , hisz a gyerek nem kapott cukrot. Nagy ügy. Csak a magadfajta pattog az ilyen piti dolgokon.
2021. nov. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:
Meg emlékszem... Egy karácsonykor, mi történt. Szoktunk családonként külön kapni ilyen élelmiszer csomagokat. Akkor még kicsik voltunk a testvéremmel, a miénkben alig volt pár édesség, és ami volt, azt sem nagyon szerettük. Viszont a mamámnak a csomagjában sok finomság volt, aminek örültem is volna, mamám szívesen adta, erre apám elkezdi "hogy ne nagyon vegyünk belőle, az otthonit sem ettük meg". Na most tehetek én arról, ha valamit nem szeretek, és inkább mást választok helyette, esetleg abból többet, mert gyerek vagyok, és örülök az édességnek? Persze, mondhatjuk, hogy ez semmiség, de nem tudhatod, hogy ennek a későbbi sorozata hogyan hat a gyerek lelkivilágára. Pl. én, nem igaz, hogy nem eszek édességet, sőt, lehet hogy azért szeretem annyira, mert régen nem hagyták, hogy olyan sokat egyek, de hogy emberektől nem merek elkérni semmit sem, az is biztos.
2021. nov. 14. 12:26
 38/52 anonim ***** válasza:
92%

#26, Meg most tényleg mi van egy szem cukorkában? Nem hal meg tőle.


Anyám is úgy gondolta, hogy naponta 8x-10x beletolhatja unoka szájába szájába azt a szart - "nem lesz baja tőle " -, hiába mondtam, hogy nem.

Aztán nézett nagyot, hogy unoka nem mehetett hozzá egy ideig.


Kérdező, a gyereket a szülei nevelik. Az anyja és az apja. Majd a sajátod szájába azt dugdosol, amit te akarsz. És te is rászólhatsz a rokonaidra, ha ők akarnak valami olyasmit megetetni vele, amit te nem szeretnél.

2021. nov. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:
36. A kérdésem eleve nem ez volt, de mindegy.
2021. nov. 14. 12:28
 40/52 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló, ha azt írom, hogy szemen ütötte, az mindenkit felháborít. De ott nincs is kérdés, hogy rossz dolog.
2021. nov. 14. 12:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!