Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Láttatok már olyan anyukát,...

Láttatok már olyan anyukát, akitől valósággal elborzadtatok, hogy hogyan bánik a gyerekével társaságban bizonyos helyzetek kapcsán?

Figyelt kérdés
Pl. ha a kisgyerek hisztizik, nem akar enni, a kapott édességet mind egyszerre akarja befalni, stb., hasonló esetek, és akkor az anyuka kirobban magából. Ugye nem csak én vagyok annyira érzékeny, hogy ilyenkor megvédeném azt a gyereket a saját anyjától is? Mert bizony láttam olyat is, hogy a szegény gyerek csak egy szem cukorkát akart megenni, erre az anyja olyan cirkuszt csinált, hogy "tanulja meg, nem kaphat meg mindent". Csak egy cukorka volt, amit szívesen odaadtak volna neki... Aztán pár hónappal később a gyerek csak az apjával jött hozzánk, meg akarták kínálni édességgel, amit a gyerek olyan nagy, kerek szemekkel nézett, aztán rávágta, hogy "nem kér, mert nem szereti". "Furcsa módon" az anyja is mindig azt mondta másoknak: "ne adjál neki, mert úgysem szereti ". Szóval valószínűleg a gyerek megenné, csak az anyja ezt nevelte bele. Ami persze nem akkora baj, ha nem eszik édességet, de mégis... Én azért megsajnáltam.

2021. nov. 14. 08:39
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
87%
Egyszer a karácsonyi vásárban láttam olyat, hogy anyuka lezavart egy hatalmasat a babakocsiban ordító gyereknek. Ott volt körülöttük a család, nem mertem volna szólni, de soha nem fogom elfelejteni.
2021. nov. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
95%

Na nem, az ilyenekbe nem dumálunk bele kívülállóként. Mert te azt látod, hogy csak egy cukor, de az előtte lévő egész napot nem láttad, hogy milyen változatos formában cincálta a gyerek az anyja idegeit. Vagy mi áll a háttérben, betegség, érzékenység, akármi, hogyan hat egy idegen gyerekre az édesség. Könnyű úgy ítélkezni, hogy nem a te gyereked, nem a te felelősséged és egy kiragadott jelenetet láttál az életükből.

De hogy a kérdésre is adjak választ, én a szomszédasszonyomtól borzadtam el többször is, de ami nagyon megragadt, amikor tolta velem szembe babakocsiban a totyogóst, és megkérdeztem, merre lesz a séta? Mire közölte, hogy a kisbótba mennek, mer elfogyott a kóla, és Tifike (az 1-másfél év körüli a babakocsiban -_-) nem hajlandó mást meginni... Na, ez nem egy kiragadott pillanat, ide azért kemény melóval sikerült eljutniuk, gratulálok... -_-

2021. nov. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
14%
12-es nem lehet hogy hazudott és neki kellett a kóla?
2021. nov. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
86%
13, mennyire tűnik számodra életszerűnek, hogy egy felnőtt nő úgy érzi, annyira kellemetlen beismerni kólafogyasztási szokásait, hogy rákeni a totyogósra...? o.O
2021. nov. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
97%

Semmi közöd hozzá, és nagyon helyes, hogy a szülő nem enged az agresszívan hisztiző kölykének.


Mert akkor a fejére nő, és kamaszkorban már hiába nevelné.

2021. nov. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
96%
Én el tudom hinni, amit 12es írt. Németországban láttam, hogy anyuci kólát tölt a cumisüvegbe a még járni sem tudó babának. Pöppet megdöbbentem. Azt hittem, az ottani helyi szokás. Ezek szerint nem.
2021. nov. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:
7. Ki beszélt bántalmazásról, meg hogy én bárki dolgába bele akarok szólni? A kérdésem az volt, hogy láttot-e már valaki ilyen-olyan anyukát. Hogy ugye nem csak én vagyok erre érzékeny, és ugye nem csak én reagálnék másképp az anya helyett. Nem kell emiatt mindjárt nekem esni.
2021. nov. 14. 10:29
 18/52 anonim ***** válasza:
96%

A gyerekem már majdnem nagykorú, de még mindig az az eset jut eszembe ilyenkor, amikor ugy 3 évesen krokodilkonnyeket hullatva torka szakadtából el kezdett ordítani az egyik szupermarket előtt: éhes vagyok anya adjál enni. Hát azok a pillantások, amiket kaptam a korulottunjj levőktől. Egy nő oda is jött, higy jaj drágám, majd én veszek neked enni, mit szeretnél -miközben kb agyonvert a pillantásával. Mondjuk az elégtétel szinte azonnal érkezett, amikor a gyerekem közölte: kindertojast akarok.

Te látsz valamit, de fogalmad nincs, hogy pontosan mit, mert csak egy kiragadott részlet. A gyerekemmel pl akkor jöttünk az óvodából, ebed és uzsonna után volt, kb biztos, hogy valami nászin is túl volt, mert mindig vittem neki, nem állt az éhhalál szélén, de ezt ugye a környezet nem tudhatta, a rögtön ítélő bíróságuk simán kinyírt volna ott az üzlet előtt.

2021. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:

8. Nem lehetett a 20., mert egésznap nálunk voltak. Azt az egyet sem engedte meg neki az anyuka, hogy elfogadja. De ezt is csak példaként írtam. Hogy az anyuka cirkuszt csinált a semmiért.

Meg most akkor már nem mindegy, hogy cukrot vagy csokit eszik? Mind a kettő ugyanolyan édesség, és elveszi az étvágyát. De ez a cukorkás sztori már az ebéd után volt.

2021. nov. 14. 10:35
 20/52 anonim ***** válasza:
87%
kérdező #17 hát pont erről beszélünk, hogy ha te lennél az anyuka helyében, egyáltalán nem biztos, hogy másképp reagálnál. Nincs gyereked még, ugye? :)
2021. nov. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!