Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Láttatok már olyan anyukát,...

Láttatok már olyan anyukát, akitől valósággal elborzadtatok, hogy hogyan bánik a gyerekével társaságban bizonyos helyzetek kapcsán?

Figyelt kérdés
Pl. ha a kisgyerek hisztizik, nem akar enni, a kapott édességet mind egyszerre akarja befalni, stb., hasonló esetek, és akkor az anyuka kirobban magából. Ugye nem csak én vagyok annyira érzékeny, hogy ilyenkor megvédeném azt a gyereket a saját anyjától is? Mert bizony láttam olyat is, hogy a szegény gyerek csak egy szem cukorkát akart megenni, erre az anyja olyan cirkuszt csinált, hogy "tanulja meg, nem kaphat meg mindent". Csak egy cukorka volt, amit szívesen odaadtak volna neki... Aztán pár hónappal később a gyerek csak az apjával jött hozzánk, meg akarták kínálni édességgel, amit a gyerek olyan nagy, kerek szemekkel nézett, aztán rávágta, hogy "nem kér, mert nem szereti". "Furcsa módon" az anyja is mindig azt mondta másoknak: "ne adjál neki, mert úgysem szereti ". Szóval valószínűleg a gyerek megenné, csak az anyja ezt nevelte bele. Ami persze nem akkora baj, ha nem eszik édességet, de mégis... Én azért megsajnáltam.

2021. nov. 14. 08:39
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
85%
Ez egyáltalán nem agresszív és bántalmazó, de számomra meglepő volt: anyuka kb 3-4 éves gyerekkel bejött a gyerekorvosi váróba, a gyerek teli torokból ordított. Anyuka mondogatta neki, hogy semmi baaaj, felvette, ringatta, a gyerek ugyanúgy ordított. Eközben másik anyuka két gyerekkel folyamatosan beszélgetett, hogy mi fog velük történni bent, megméri a súlyát, magasságát a doktornéni, stb.. Pedig a két kislány fiatalabb volt, mint az ordító kisfiú. Furcsa volt számomra, hogy a saját anyja babaként kezelte a fiát, ahelyett, hogy a látszólag értelmes gyereknek elmondta volna ő is, hogy mi vár rá, inkább "gügyögött" neki.
2021. nov. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
54%
Én mindig előre elmondom mi lessz ha fájni fog akkor is
2021. nov. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
88%
Gyorséttermekben lehet látni néha cifra dolgokat.
2021. nov. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehet tudni, hogy az ordító gyereket milyen trauma érhette, kiskoromban (érzéstelenítő nélkül) a test legérzékenyebb pontján végeztek olyan beavatkozást, amit amíg élek, sohasem fogok elfelejteni.

Hasonló "élmények" elevenedhetnek meg a kisgyerekben ha volt fájdalmas beavatkozásban része, amikor orvoshoz kell menni.

2021. nov. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
72%

Egyszer Émász irodában dolgoztam őrként. Nem volt wc az ügyfeleknek, de a mellettünk lévő épületben lehetett bárkinek ingyen használni.

Egy anyuka leguggoltatta a 6-7 éves kölykét és odahugyoztatta a váró közepére.

Egy másik gyerek meg többszöri figyelneztetés ellenére "játékból" beverte az ablakot, anyuka csak röhögött. A rendőrök kiérkezésekor már nem volt olyan vidám..


Másik, tesco közepén a földhöz baxxák magukat a 10 év körüli gyerekek, hiszti roham közepén, és kerülgetni kell őket. Anyuka vásárol tovább. Rá se szól.

Teljesen természetes dolog.


Terraplázán vettem egy kisállatot, csak nyugisan sétáltunk mikor kivágott elénk egy 15 körüli "kisfiú", de olyan kapálózással mint valami fogyatékos. Ki is csúszott a számon hogy "nyugi, lehet autista szegény azért ilyen"

Szerencse hogy nem verte ki a kezemből a kisállatot, mert nem maradt volna életben.

Gondolom nem vettek meg neki valamit, mert nyugtatgatta az apuka vörös fejjel.

2021. nov. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
83%
Nem szokásom véleményezni más viselkedését, mert nem tudhatom mi van a háttérben.
2021. nov. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen piti dolgokba amiket felsoroltál nem avatkoznék bele: az anya ismeri a gyereket, ő tudja mit miért enged nem enged. És nem, nem repesnék ha egy idegen beledumálna, mert nem az idegen küszködik utána a gyerekkel. Nővérem gyerekei jó példa: nekik is adtak volna édességet , úgy hogy az anyjuk nem engedte. Csak nem a jótét lélek nyakán pörgetek volna üvöltve még este tizenegykor is a fiúk.. Mert ha édességek kapnak, akármilyen kicsit, mindig ez a vége. Szóval okosabb nem belekotyogni abba amihez semmi köze az embernek.


VALÓDI bántalmazásba már szóltam bele (nem ilyen hülyeségbe hogy nem kap édességet a gyerek) Egy két éves forma kislány bekapta az ujját az utcán, az apja meg kirántotta az szájából, ütni kezdte a gyerek kezét és kiabált hogy már látszik milyen "kis szopós ku.rva" lesz a lányból. Na ehhez odamentem nő létemre, hogy álljon le, mit képzel magáról. Elmond valamit a magyar mentalitásról, hogy a közelben pletykálkodó vénasszonyok egyből NEKEM támadtak hogy ne szóljak bele ki hogy neveli a gyerekét. Úgyhogy ne a cukorkán aggódj kérdező: a bántalmazás nem ott kezdődik. Van amibe fölösleges beleszólni, mert nem bántalmazás,(lásd édesség) valamibe viszont bele kell, csak a többség lapít meg kussol ha tényleges erőszakkal találkozik.

2021. nov. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, az már a 20. egy szem cukor volt. Én sem szeretem, ha cukrot esznek, egyen inkább csokit. Azt sem bármikor, evés után. Ha cukrot eszik, akkor mi lesz a kajával? A szülő ismeri a gyereket. Ha nem okoz kárt másnak, ne szólj bele más gyereknevelésébe.
2021. nov. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
53%
Amúgy nagyon érdekelne, miért csak az anyukák érdekelnek kérdező... Az megvan hogy a bántalmazók többsége NEM a nő, hanem az apa?
2021. nov. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
96%
Fordítva, én inkább a gyerekek viselkedésén borzadok el. Mondjuk az a szülőket is minősíti.
2021. nov. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!