Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Láttatok már olyan anyukát,...

Láttatok már olyan anyukát, akitől valósággal elborzadtatok, hogy hogyan bánik a gyerekével társaságban bizonyos helyzetek kapcsán?

Figyelt kérdés
Pl. ha a kisgyerek hisztizik, nem akar enni, a kapott édességet mind egyszerre akarja befalni, stb., hasonló esetek, és akkor az anyuka kirobban magából. Ugye nem csak én vagyok annyira érzékeny, hogy ilyenkor megvédeném azt a gyereket a saját anyjától is? Mert bizony láttam olyat is, hogy a szegény gyerek csak egy szem cukorkát akart megenni, erre az anyja olyan cirkuszt csinált, hogy "tanulja meg, nem kaphat meg mindent". Csak egy cukorka volt, amit szívesen odaadtak volna neki... Aztán pár hónappal később a gyerek csak az apjával jött hozzánk, meg akarták kínálni édességgel, amit a gyerek olyan nagy, kerek szemekkel nézett, aztán rávágta, hogy "nem kér, mert nem szereti". "Furcsa módon" az anyja is mindig azt mondta másoknak: "ne adjál neki, mert úgysem szereti ". Szóval valószínűleg a gyerek megenné, csak az anyja ezt nevelte bele. Ami persze nem akkora baj, ha nem eszik édességet, de mégis... Én azért megsajnáltam.

2021. nov. 14. 08:39
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

9. Tudod, egy apán már meg sem lepődöm.


De még mielőtt bárki más jönne ezzel a bántalmazás dumával, nem arra voltam kíváncsi, hogy ki hogyan veri össze a gyerekét, hanem az ilyen furcsa esetekre. Mármint én pl. nem értem, minek egy cirkusz egy cukorkáért, de oké.

2021. nov. 14. 10:39
 22/52 anonim ***** válasza:
48%

Nem azt mondom, hogy ütni - verni kell a gyereket, de szigor az kell! Legalább annyira, hogy a gyerek tisztelje a szüleit!

Nálunk gyerekként úgy volt, hogy csak akkor kaptunk édességet, ha megettük az ebédet! Meg is értük az ebédet!

A nagymamám gyakran sütött sütit hétvégente. Persze, abból is csak akkor ehettünk, ha ebédeltünk!

Kollégám szokta mesélni, milyen elkényeztetett a gyerekük.

Valami nem sikerült a telefonos játékban, ezért a földhöz vágta a telefont. Kérdezték tőle, hogy ez miért csinálta. Tönkremegy a telefonja! A válasza ez volt: "Majd vesztek úgyis másikat, ha tönkremegy!"

Ugye, mindig drága ajándékokat kap a gyerek, ha szülinapja van, ha Karácsony van. Mondta az apja, hogy már annyira megszokta, hogy mindent megkap, hogy nem is szokott nagyon örülni az ajándékoknak, hanem természetesnek veszi... Tehát, az ilyen elkényeztetett kölök jobb...?

Gyerekként nem kaptam meg akármilyen játékot, hiába könyörögtem érte! Emlékszem, a 100 Forintos frizbit nem akartam anyám megvenni jó húsz éve!

Viszont, amikor kaptam valami játékot a szüleimtől vagy a nagyszüleimtől, nagyon boldog voltam és megbecsültem őket, vigyáztam rájuk! Rengeteg játékom a mai napig megvan! Pedig 29 éves vagyok!

Az, hogy nem kaptam meg bármit gyerekként, hogy nem lettem túlságosan jómódban nevelve, az, hogy láttam, mennyit kell dolgozni a szüleimnek, megtanított arra, hogy mindenért meg kell dolgozni, amit szeretnék!

Itt vagyok 29 évesen, sportolok, dolgozom, nem zabálom az édességeket ész nélkül!

Azt is tudom, ha valamit el akarok érni, nem a kormánytól kell várni a csodát, úgy, hogy semmit nem teszek érte, hogy jobb legyen, hanem nekem kell keményen megdolgoznom a sikerért!

Tavaly, meló mellett jártam esti iskolába hétköznap! Nehéz volt, nem aludtam 6 órát sem, se megcsináltam!

2021. nov. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
86%
" Ki beszélt bántalmazásról" Te kötötted össze a bántalmazást a kérdésedben azzal hogy anyuka nem hagyja édességezni a a gyereket. És te adtad elő a drámát, hogy juj, szegény gyerek nem ehet cukrot, húdenagyon sajnálod... Inkább azokat sajnáld akiket cukorral tömnek, meg chipssel, és tíz éves korukra gurulnak.
2021. nov. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
67%
Én kb. minden anyukától elborzadok, mert a gyereknevelés már teljesen kiment a divatból, és számomra ijesztő, hogy ezeket az elkényeztetett, korlátokat nem ismerő kis majmokat rászabadítják a társadalomra. Rosszabbak, mint a migránsok.
2021. nov. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:
12. Ismerem a családot, semmi baja a gyereknek. Csak az anyja ilyen furcsa. Azt egy szóval sem írtam, hogy bántalmazza vagy bele akarok szólni. És megértem, ha otthon ezt csinálja, de hogy társaságban se engedjen neki semmit... Volt rá példa, hogy evés közben sem engedte vizet inni, merthogy szerinte az nem tesz jót.
2021. nov. 14. 10:46
 26/52 anonim ***** válasza:
91%

A gyerekek legkésőbb az óvodában találkoznak az édességgel, addig esetleg elkerülhető, ha kedves rokonok és cuki idegenek nem kínálgatják őket merő jóindulatból.

Kínáljon neki almát, répát, karalábét, ja azt nem.

2021. nov. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:
15. Nem is hisztizett agresszívan. Igazság szerint meg sem szólalhatott. Csak állt ott szerencsétlen, hogy nem veheti el a cukorkát.
2021. nov. 14. 10:51
 28/52 A kérdező kommentje:
18. Igen, persze... Én annyit látok, többször is, hogy az a gyerek nagyon vissza van fogva, pedig semmi rosszat nem csinál, az anyának meg indokolatlanok a kirohanásai. Rájöttem, hogy velem is ezt csinálták a szüleim, aztán most már nem merek emberekkel szóba állni se. "Legyél bátrabb, ne szégyellősködj!". Úgy egy kicsit nehéz, hogy eleve úgy neveltek, hogy örülni sem hagytak semminek.
2021. nov. 14. 10:57
 29/52 A kérdező kommentje:
20. Nem, azt írtátok, ne szóljak bele, holott nem is akartam, és de, másképp reagálnék, ez automatikusan jött is nekem.
2021. nov. 14. 11:06
 30/52 A kérdező kommentje:

"Tehát, az ilyen elkényeztetett kölök jobb...?"


Nem jobb, hanem szélsőséges eset. Ez sem jó, meg az sem, ha valakinek semmit nem engednek.

2021. nov. 14. 11:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!