Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Vennétek-e a gyerekete...

Szülők! Vennétek-e a gyereketeknek edzőtermi bérletet?

Figyelt kérdés
Csoportos edzésre szeretnék járni, mert szeretnék sportolni és emberek között lenni. Gyakorlatilag egy éve nem voltam sehol, egész nap csak itthon vagyok és nem találkozom senkivel, nincsen kivel beszélgetni stb. Illetve hiányzik a mozgás is, fel is szedtem pár kilót és jó lenne, ha nem csak a szobámban tudnék szerencsétlenkedni egyedül mindenféle youtube videóra, amihez se kedvem, se motivációm, se helyem. Viszont nekem nincsen rá pénzem, de munkám sincsen (még tanulok és hiába kerestem diákmunkát, nem találtam semmit - vidéken élünk a semmi közepén és nem tudnám megoldani a rendszeres bejárást nagyobb városokba). Amúgy semmi másra nem költök, jelenleg ugye itthon élek már jó ideje a távoktatás miatt, de korábban sem jártam bulizni, nem volt semmiféle költséges hobbim, nem vásároltam ruhákat stb. Szóval jelenleg az alap dolgokon kívül semmit nem kell rám költeni. A szüleimnek már mondtam, hogy szeretnék edzőterembe járni és kifizetnék-e nekem a bérletet (a korlátlan kerekítve 15 ezer, a 10 alkalmas 12 ezer). Apukám igent mondott, anyukám nemet. Hogyan győzhetném meg anyukámat is? Neki az az érve ellene, hogy ennyi idősen fizessem magamnak, ő is magának vett meg mindent stb., csakhogy ő ennyi idősen már rég szakmát szerzett, fő állásban dolgozott, tehát nyilván volt önálló keresete.
2021. júl. 1. 19:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:
97%
Goldmund, nyugi, ha ilyen lenne a szülő, egyetemre se mehetett volna a gyerek, meg középiskolában koliba.
2021. júl. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:
79%
Goldmund (60) - ezek a körülmények inkább azt igazolják, hogy a kérdező lódít egy s más témakörben.....
2021. júl. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:
79%

61-62:

Hát igen, ezekben is van igazság... :-(

2021. júl. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 anonim ***** válasza:
26%

Úgyhogy edzőterembe is az egyetemem városába járnék, oda be tudnék menni tömegközlekedéssel egy-egy délután - de dolgozni már nem tudnál bejárni, ugya, kérlek, ne hülyíts már mindenkit.


Mi is a kutyaf...án laktunk, mégis mindig megoldottam, hogyha melózni kellett. Persze, 22 évesen majd apámtól kérjek betétre, meg ruhára pénzt.

2021. júl. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 anonim ***** válasza:
72%
Tanyán lakik de nincs kertjük??? Felettéb érdekes
2021. júl. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 anonim ***** válasza:
80%
Neked mit fáj, ha más szülei tehetősek és nem a nagy semmire vállaltak a gyereket, he??
2021. júl. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ez több sebből vérzik.

Egy tanyán mindig akad munka, még akkor is, ha te nem mint dolgozó jelensz meg a képletben, de valószínűleg úgy neveltek volna a szüleim, hogy besegítsek az állatok körül, ráadásul mind fizikai munka, szóval azért ott elég jó kondiban lehet maradni.

Egy tanyán, hogy ne legyen bicaj az számomra érthetetlen, ha csak az állatokhoz kigurulni ellenőrizni már jól jön, vagy mindenhova kocsival mentek?

Kondibérletre nincs pénzed, de buszjegyre honnan lesz?

Diákmunkát is találnál, ott a Meki Pécsett rugalmas a munkaidő.

Ha apád már beleegyezett, akkor miért kell még anyád engedélye is? Szerintem inkább ott a gond, hogy a szüleid tolják a gazdálkodást, melósokat foglalkoztatnak, te pedig lófütyit se csinálsz hónapok óta. Mert a távoktatás nem veszi el az ember minden idejét. Másrészt kondibérlet helyett inkább jogsira tarhálj, annak több hasznát veszed.

2021. júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyok szülő, de kifizetném és tudom azt, hogy anyukám is kifizetné.
2021. júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 A kérdező kommentje:

Mi nem élünk bent a faluban (magyarul el kell jutni a faluba busszal, majd onnan az állomásra, majd onnan még ahova megy az ember vonattal). Viszont ezek a járatok nincsenek rendesen összeegyeztetve, magyarul nem éred el a buszokkal a vonatot. Korábban viszont nincsen busz, hogy be tudj menni előbb. Vonat jár gyakrabban, de busz csak egy van.

Ahogy látom a legtöbben autóval közlekednek itt, azzal járnak át más településekre dolgozni vagy a nagyobb cégeknek vannak külön buszjárataik, amikkel begyűjtik a dolgozókat (nem diákmunka mielőtt valaki írná). Illetve, nyilván biztosan van, aki helyben dolgozik, de pl. hozzánk is kocsival járnak a munkások, az én szüleim is mindenhová autóval járnak. Mi konkrétan a telep mellett élünk a családdal, tehát az csak némi séta, de ugye minden más miatt a városba kell menni.

A tanyán nincsen mit segíteni, mert ez nem egy kiskert, baromfi ól stb., hanem egy kiépített telep, vannak szakképzett dolgozók, vannak betanított fizikai munkások, sofőrök stb., nem is tudnék miben segíteni és nem is engedélyezett. Egyáltalán nem voltam belevonva soha az ilyen jellegű munkákba, illetve senki más a családban, csak akinek ez a végzettsége, ezt tanulta.

A buszjegy, vonatjegy azért nem egy nagyon drága dolog diákkal, de erre is a szüleimtől kapok pénzt.

Van jogosítványom, de semmi hasznát nem veszem, mert a szüleim kocsijait nem vezethetem, sajátot pedig nyilván nem tudok venni és fenntartani.

2021. júl. 2. 11:40
 70/89 anonim ***** válasza:
0%

Jogos akkor miért nem vesznek bérletet.


Bérlet 10 ezer ft/ hó + jegy heti 4x oda vissza még diákkal is ( bár ide is a havi bérlet kéne legyen nagyon olcsó 3-5 ezer ft)


Nem is kell diákmunka. Jelentkezz rendes melóra , nem kell nekik tudni h tanulsz. Mondd h nem tanulsz azt akkor majd felmondasz augusztusba de legalabb lenne saját pénzed.

2021. júl. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!