Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Vennétek-e a gyerekete...

Szülők! Vennétek-e a gyereketeknek edzőtermi bérletet?

Figyelt kérdés
Csoportos edzésre szeretnék járni, mert szeretnék sportolni és emberek között lenni. Gyakorlatilag egy éve nem voltam sehol, egész nap csak itthon vagyok és nem találkozom senkivel, nincsen kivel beszélgetni stb. Illetve hiányzik a mozgás is, fel is szedtem pár kilót és jó lenne, ha nem csak a szobámban tudnék szerencsétlenkedni egyedül mindenféle youtube videóra, amihez se kedvem, se motivációm, se helyem. Viszont nekem nincsen rá pénzem, de munkám sincsen (még tanulok és hiába kerestem diákmunkát, nem találtam semmit - vidéken élünk a semmi közepén és nem tudnám megoldani a rendszeres bejárást nagyobb városokba). Amúgy semmi másra nem költök, jelenleg ugye itthon élek már jó ideje a távoktatás miatt, de korábban sem jártam bulizni, nem volt semmiféle költséges hobbim, nem vásároltam ruhákat stb. Szóval jelenleg az alap dolgokon kívül semmit nem kell rám költeni. A szüleimnek már mondtam, hogy szeretnék edzőterembe járni és kifizetnék-e nekem a bérletet (a korlátlan kerekítve 15 ezer, a 10 alkalmas 12 ezer). Apukám igent mondott, anyukám nemet. Hogyan győzhetném meg anyukámat is? Neki az az érve ellene, hogy ennyi idősen fizessem magamnak, ő is magának vett meg mindent stb., csakhogy ő ennyi idősen már rég szakmát szerzett, fő állásban dolgozott, tehát nyilván volt önálló keresete.
2021. júl. 1. 19:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:
85%

Én is megvenném.

Ahogyan 11-es írta.

Anyukád roppant zsugori.

Aztán, ha nekiállsz dolgozni és emiatt rontasz az egyetemen? Esetleg évet ismételsz? Akkor anyukád boldog lesz, hogy megspórolt 15e Ft-ot?


Ja, és biciklid miért nincs? Micsoda szülő az, pláne egy vidéki kistelepülésen, aki nem vesz a gyerekének óvodás korától mindig olyan biciklit, ami neki megfelelő méretű? Mert akkor legalább 5 éve lenne egy olyan biciklid, amit most is tudnál használni. És nemcsak sportolásra lenne jó, de közlekedésre a településen belül is, vagy a szomszéd faluba/városba.


És ha apukád azt mondta, hogy adna rá pénzt, akkor anyukád ezt megvétózza? Átlag családban, ha az egyik szülő adna valamire pénzt, amire a másik nem, akkor ő kivesz a pénztárcájából ennyi pénzt, odaadja a gyerekének és a vita le van zárva. Esetleg négyszemközt teszi ezt, és akkor vita sincs belőle.

2021. júl. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 A kérdező kommentje:

Nincsen kertünk.

Amúgy igen, környező kisvárososokban is lehet van edzőterem, de ezeknek nem néztem annyira utána. Igazából úgy vagyok vele, hogy ha már úgyis buszoznom és vonatoznom kell, akkor inkább bemegyek az egyetem városába, mert ott több mindent el tudok intézni, hiszen úgyis korábban beérek (pl. az egyetemi könyvtárba is mindenképpen el kellene mennem). Egy-egy délután alatt azt értettem, hogy mondjuk heti 4x meg tudnám oldani, ha nem is minden nap. Értelemszerűen próbálnám a lehetőségekhez mérten kihasználni.

2021. júl. 1. 20:42
 23/89 anonim ***** válasza:
83%
Kicsit kezd kamuszagú lenni a dolog... Diákmunka rugalmas nem kötelező reggel 6tól menni, tanyán az h egy kerékpár sincs... Közelben nincs semmi... Internet az a lényeg h van. 22 éves vagy teli a Balcsi melóval, bentlakással... Embereld már meg magad
2021. júl. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 anonim ***** válasza:
59%
Közben írtad, hogy tanyán laksz. Akkor még fontosabb, hogy legyen biciklije minden családtagnak. Amellett persze, hogy legalább egy autó is nélkülözhetetlen.
2021. júl. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 A kérdező kommentje:

Hát én nem nagyon találtam rugalmas diákmunkákat, ahová meg tudnám oldani a bejárást. Balatonon persze vannak szállásos diákmunkák, de az igazából soha fel sem merült mint lehetőség. Most pedig már pláne nehéz, hiszen nyár közepe van. Június végén nekem még vizsgáim voltak.

Tényleg nincsen biciklink, több autó is van a családban és mindenki azokkal közlekedik mindenhova. Valamint ugye én szoktam még buszozni, vonatozni. Biciklim utoljára gyerekkoromban volt, mikor megtanultam biciklizni.

2021. júl. 1. 20:48
 26/89 anonim ***** válasza:
70%
Nem csak reggel lehet dolgozni. Nem mellesleg, ha egy tanyán nem mozogsz eleget, akkor ott bajok vannak
2021. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:
68%
Akkor iskolába hogy jársz, ha nem megy reggel busz?
2021. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
92%
Mindenre van kifogásod?
2021. júl. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
100%
27-es, írta, hogy már középiskolában kollégista volt.
2021. júl. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 A kérdező kommentje:

Jó, akkor mondjuk dolgozok éjszakás műszakban és akkor mivel jövök haza másnap reggel? A tanyás részét pedig nem értem. Mi nem hobbiból vagy saját célra tartunk állatokat, hanem a szüleim hivatásszerűen ezzel foglalkoznak és elég komoly szabályozások vannak, tehát én konkrétan nem is vehetek részt a munkálatokban.

Kollégista vagyok középiskolás korom óta, olyankor általában nem szoktam hazajárni. Most itthon vagyok, hiszen nyár van és már egy jó ideje távoktatás volt. Oviba és általános iskolába egy környező településre jártam, oda a szüleim hordtak.

2021. júl. 1. 20:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!