Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apukám nem...

Mit tegyek, ha apukám nem engedi hogy eladjam a biciklimet?

Figyelt kérdés
A biciklizés a fő hobbim, és lassan szeretnék már egy komolyabbat venni. Viszont úgy hamarabb meg lenne, ha eladnám a mostanit, és akkor nem kéne még 200 ezret pluszba gyűjtenem. Viszont apukám nem engedi, azt mondja, hogy ha valamit megveszünk, akkor azt már nem adjuk el. Mondjuk ezt a biciklit még ő vette nekem, de az újra már nagyrészt én gyűjtöttem össze az eddigi pénzt. Szerintetek hogyan győzzem meg?
2020. szept. 20. 18:30
 231/241 anonim ***** válasza:
92%

Az én apám azon volt kiakadva hogy eladtam a számítógépet amit ő vett, hogy vegyek egy jobbat. Kb 10 ezret adtak a régiért, már az XP is alig döcögött rajta :D De szerinte az teljesen jó számítógép volt és kár volt eladni mert ő 30 ezerért vette XD

A pénz csak eszköz, nem cél.

Vedd meg a bringát, ha kell, add el a régit. Nekem soha nem volt új biciklim, mert "jó neked a 20 éves használt is". Aztán mikor lett pénzem, vettem egy Treket. Hát ég és föld a 25 kilós "montenbájk" után, ezt fél kézzel felemelem, a falra is felmegyek vele ha akarok :D Persze mindenkitől azt kaptam hogy ennyiért kocsit vehetnék, meg nyaralni mehetnék.. Jogsim sincs, sokat érnék az autóval :D

Lényeg a lényeg, ha a bringázás a hobbid, akkor költs arra és ne izgasson ki mit mond.

2021. jan. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 232/241 anonim ***** válasza:
81%

Kicsit sok válasz érkezett, pár oldalt visszaolvastam, de... sok, szóval én így külön reagálnék:


#231

"Persze mindenkitől azt kaptam hogy ennyiért kocsit vehetnék, meg nyaralni mehetnék"

ah igen, a tipikus ennyi pénzből ezt is meg azt is lehetett volna venni, csak elfelejtik hogy ezeket ŐK szeretnék megvenni... néhány szülőt sajnos nem igazán érdekli hogy mik a gyerek céljai vagy vágyai, s még csak el se tudja képzelni, hogy lehet esetleg másra vágyik.


kérdező:

Ha apukád ragaszkodik ahhoz, hogy megmaradjon a régi bicikli, és nem sikerült meggyőzni, szerintem hagyd. Lehet van valami más ok is, ami miatt nem szeretné hogy az el legyen adva, csak nem mondja el. Ilyen nálam többször volt, szüleim kötötték az ebet a karóhoz bizonyos témákban, de nem mindig mondták el a tényleges indokot, csak pár év múlva mondjuk. Ami néhány esetben érthető volt, néhány esetben pedig nem, de ez már egy másik dolog.

Meglesz hamar a hiányzó összeg, hajrá :)

S ne foglalkozz azzal, aki sokaljja erre a pénzt, mindenki más dologra költ inkább, mindenkinél mások a prioritások, mások a pénztárca méretek. Aki azt szajkózza hogy ez túl sok egy keróra, az szimplán vagy nem képes elfogadni, hogy vannak emberek akiknek pl több pénzük van (mert mondjuk többet dolgozik / dolgoznak a szülei), vagy azt hogy valakinek van egy olyan hobbija, amit annyira szeret, hogy képes egy nagyobb összeget is rászánni.

Ha pedig megvetted, tegyél fel ide egy képet róla, had főjenek ezek az emberek a levükben ;)

2021. febr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 233/241 anonim ***** válasza:
81%
kérdezőnek szóló válasz plusz egy szavazat!!!ted ki posztold bátran a mevett kerót ha sporóltad megdolgoztál érte szerencséd volt bárhogy a tiszta körülmények mellett-hadd főjjenek....
2021. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 234/241 anonim ***** válasza:
52%
van egy retro simplon KőBike-kom 120ért may áron eladnám ha érdeklődik valami versenyző arc edzőgép kifejezetten retrospektív dualcontroll xt csett mavic kerekek-ezüst fekete kék szín erős masszív judy teló-lx és xt minden mennyiségben az ezüsttőla szürkéig!!!100-120között amennyit ajánlassz érte viheted!(xcm bringa)
2021. febr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 235/241 anonim ***** válasza:
13%

Sokan írták, hogy 850 ezer az "semmi". Nos, nekünk ez kb. félévnyi albérletet jelent...

Az is kérdés számomra, hogy te, kérdező, mennyire űzöd ezt komolyan? Oké, hogy meglesz a bicaj, de utána mi lesz? És ezt tényleg nem kötekedésből kérdezem.

2021. febr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 236/241 A kérdező kommentje:

Már párszor leírtam, de már megint itt tartunk. Miért számít, hogy mennyire űzöm komolyan? Ha arra gondolsz, hogy 850 ezerért csak profik vegyenek biciklit, akkor te is el lehetsz tévedve. Ha egy full kezdő enduro-zni, dh-zni akar egy viszonylag normális biciklivel, neki is ennyiért kell venni +/- pár száz ezer forint, mert vannak használtan olcsóbbak is, meg drágábban jobb felszereltségűek.

Viszont ha azt nézzük, hogy a mostani 2021-es új DH/Enduro biciklik már bőven 2+ millióba kerülnek, ez a 850k már is nem olyan magas kategória. Inkább átlagnak mondanám ebben a szakágban.

2021. febr. 18. 21:59
 237/241 anonim ***** válasza:
83%
Na még mindig etetitek a trollt:)
2021. febr. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 238/241 anonim ***** válasza:
0%
El vagy tevedve kisfiam!
2021. febr. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 239/241 anonim ***** válasza:
0%
nekem is van egy álom giant Anthem bringa 550ért de ugyanezst karbo kivitel 10%kal kevesebb kidolgozás csicsa már 450e stb nem mindegy...!!!
2021. febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 240/241 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az egyik biciklim 800 ezres, a másik 650. Teljesen jók, és még ez sem a felső kategória.
2021. okt. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!