Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apukám nem...

Mit tegyek, ha apukám nem engedi hogy eladjam a biciklimet?

Figyelt kérdés
A biciklizés a fő hobbim, és lassan szeretnék már egy komolyabbat venni. Viszont úgy hamarabb meg lenne, ha eladnám a mostanit, és akkor nem kéne még 200 ezret pluszba gyűjtenem. Viszont apukám nem engedi, azt mondja, hogy ha valamit megveszünk, akkor azt már nem adjuk el. Mondjuk ezt a biciklit még ő vette nekem, de az újra már nagyrészt én gyűjtöttem össze az eddigi pénzt. Szerintetek hogyan győzzem meg?
2020. szept. 20. 18:30
 211/241 anonim ***** válasza:
30%

Szia!


Szerintem az a legtisztább, ha ennyi összegért szeretnél biciklit, hogy te magad keresed meg rá. Lehet, hogy a szüleid megtehetnék, de nem kötelesek venni sem ennyi pénzért...


Azért kedves dolog, hogy kaptál 300 ezerért bringát és szerintem sem öreg, hogy ilyen hamar túl adj rajta.


Nekem nagy pénz 500 ezer vagy 1 millió Ft. Mi ketten kerestük meg a lakás önerőjét (3 milliót) 3 év alatt, úgy hogy mellette meg kellett élni és vettünk is ezt azt néha nagy ritkán, ami nekünk nagyobb összeg volt (pl. 50-100 ezer). Nálam az már sok pénz, mert az egész fizetésem 170 ezer. Nekem... Én ehhez mérem a dolgaimat. Más persze aki többet keres, más az árfekvés is nyilván. De ha többet keresnék,sem szórnám például és meggondolom mire mennyit költök mert úgy nőttem fel, hogy azt láttam meg kell fontolni a dolgokat. Ez azoknak szól, aki azt mondja semmi 1 misi. Valóban nem sok - elkölteni. De megkeresni a nagytöbbségnek elég hosszadalmas, hogy fizetni kell számlák, kaja, gyerek... Nekem nincsen ismerősöm, akik annyira jól élnek. Családi hátterem is olyan, hogy nem voltak gazdagok. Megéltünk, átlagosan. Mi nem kaptunk sosem nagy értékű ajándékot. Legnagyobb érték nem is tudom volt e 10-20 ezer ritkán, amíg gyerek voltam. Én nem éreztem hiányt, nem is kértem sosem drága dolgokat. Én nem irigylek senkit, ha megteheti vegye meg. Van aki ügyesebben csinálja, jobb a szakmája és jobban él. Mindenki addig nyújtozzon amíg a takarója ér, én azt vallom.


A te helyzetedet tekintve viszont még eltartott vagy. Még függsz tőlük, ezért megszabhatnak dolgokat neked akkor is, ha amúgy lehetőségük volna megvenni. Ezt el kell fogadni. Nevelő célzattal is mondhatnak nemet.


De egyébként az én meglátásom szerint én sem költenék 200 ezernél többet bringára. Mi most vettünk nekem, mert ellopták az enyémet és a férjem biciklijét is egy időben a pincénkből.

Mivel nagy valószínűséggel szerintünk nem lesznek meg, elmentünk újat nézni a kerékpárboltokba, mert használtan sem találtam olyat ami tetszene. A boltosok mind azt mondták, hogy nem is nagyon lesz, mert hála a koronának hiány van... Rendelni sem nagyon tudnak. Találtam egy szépet ami az én méretem és színben is nagyon megfelelő. Most először költöttem 160 ezret egy biciklire. Fájt kiadni, de ez tényleg olyan amit szerettem volna egy ideje. De nem vettem volna, ha nem lopják el. Ezt már nem is merem a pincébe tenni. Egy fizetésem az a bringa... Szóval nekem ez már nagy dolog. Most mehetek túlórázni, mert eredetileg másra gyűjtünk és nem akarok nagy kiesést abból. Na mindegy, csak elmeséltem. :D

2021. jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/241 A kérdező kommentje:

Persze, alaból nem lenne öreg egy 2 éves bicikli. De ugye a bicikli egy tág fogalom, rengeteg szakág, felhasználás van. Jelenleg én a trail jellegű biciklimet akarom egy Enduro/DH-ra lecserélni, mert a mostani alkalmatlan erre. Ha már most lenne egy DH biciklim 2 éve, akkor valszeg nem akarnék újat, mert arra a felhasználásra jó az is.

Egy szóval nem azért kell az új bicikli, mert telhetetlen vagyok és jobbat akarok, hanem mert a mostanit akarom egy olyanra lecserélni, ami full másra jó.


Ez olyan, mintha egy utcai autó helyett vennék mondjuk rally autót. A kettő nem ugyan az.

2021. jan. 16. 11:04
 213/241 anonim ***** válasza:
2%

De várj!


Mikor megkaptad az új, 3 kilós bringat, fél évre rá, már másikat akartál. Hogy nem tudtad akkor, hogy melyik "szakág" érdekel jobban?


Nem más ez, mint a tehetetlenség egyik formája.

A következot is megunod 6 hónap után, és jön majd ide a kérdés, hogy vegyem rá aput, a 2 milliós bicajra? :D


Gyerek-gyerek, neked semmi nem elég. Ha tudnád mennyit kell dolgozni egy átlagos magyarnak azért, hogy ilyen szerkezetet vegyen, tudnád értékelni és megbecsülni azt amid van.

Mivel apu jól keres, így a vagyaid szabaddá vannak eresztve. De mi lesz, ha neked kell eloteremteni? Akkor jön a gubanc, kivéve, ha apu örökké eltart és kielégíti az abnormális vagyaidat.

2021. jan. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/241 anonim ***** válasza:
0%
#telhetetlenseg
2021. jan. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/241 anonim ***** válasza:
93%
Még mindig nyomjátok😄
2021. jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/241 A kérdező kommentje:
Utolsó, semmi gond. :D Igazából élvezem a vitázást olyanokkal, akik olyan témában akarnak okoskodni, amiről amúgy fogalmuk nincs :DD
2021. jan. 18. 10:13
 217/241 A kérdező kommentje:

Egyébként meg nem a mostani biciklim után fél évvel akartam újat, hanem már több éve, amikor elkezdtem a biciklizést. Mivel a fő célom a DH. Tehát rohadtul nem telhetetlenségből kell a drága bicikli, hanem azért, mert csak az jó arra amit akarok.

Szóval légyszives maradj csöndben, és ne a proli magyar átlagélettel kösd össze az én esetem :)

2021. jan. 18. 10:16
 218/241 anonim ***** válasza:
61%

Már megbocsáss, de ezt te írtad:


"Utolsó, már két éve nyúzom a jelenlegi biciklimet, csak az autóbbi másfél évben kezdtem el újra vágyni, mert elkezdtek kijönni a korlátai."


Akkor most hogyisvanez? :D

2021. jan. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 219/241 A kérdező kommentje:

Mindig is vágytam DH vagy Enduro biciklire, de ez az elején csak álom volt, viszont olyan másfél éve kezdtem el gondolkodni, hogy lassan lehetne venni is egyet. De mivel tudtam, hogy a pénz összegyűjtése még lesz több mint egy év, ezért tudtam, hogy nem fél évvel a mostani biciklim után lesz megint új.

De amúgy meg úgy próbálsz igazat adni magadnak, mintha az életed múlna rajta.. :D


Egyébként elég siralmas, hogy amiért magyarországon (meg a világ kb. összes részén) az ilyen szarért-hugyért beszerezhető boltbajárós biciklik vannak elterjedve (mondjuk a legtöbb embernek nem is kell több), éppen ezért bele sem tudnak gondolni az emberek, hogy nem csak az 50 meg 100 ezres biciklik léteznek, és ezért egy komoly sporteszközre, aminek indokolt ára van, már úgy tekintenek mintha az ördög lenne.. Pont ezért kapott már 200+ választ ez a kérdés is, mert az ilyen emberek egyszerűen nem bírják ezt felfogni. Akkor magyarországon az a pár ezer ember, aki űzi ezt a sportot, ők miért nincsenek ennyire fennakadva a biciklik árán? Csak mert ők sem gazdagok. Akkor én most kezdjem el szapulni a 3 milliós fényképezőgépet, hogy miért kerül annyiba? Eléggé szánalmas. A Downhill Life Hungary-ban megérne egy bejegyzést ez a téma, mert tényleg siralmas ami itt megy.

2021. jan. 18. 11:16
 220/241 anonim ***** válasza:
25%

Te magyarazkodsz egyfolytában, épp ezen röhögök mindig, azért is irkalok néha, lelki szemeimmel látom, ahogy remegő kézzel, megkeseredve valaszolgatsz, megtévesztően adva, a halál nyugodt kisgyereket. Mikor veszed már észre, hogy csak cinkellek?! :D

Hol érdekel engem hány százezer, vagy millió a biciklid? Kutyát nem érdekli, csak nevetek, ahogy pedálozol nap mint nap a témán. :D

Nem ám most sírsz!

2021. jan. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!