Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nincs az emberek többség...

Miért nincs az emberek többségének türelme a saját gyerekéhez?

Figyelt kérdés
Gyakran már kiskorban is ezt làtom, hogy folyamatosan csak elkussoltatják, nem magyaráznak, nem tanítanak semmit, csak a legalapabb dolgokat (szobatisztaság, evés...stb, bár néha ezeket se teljesen). Hogy nagyobb korról már ne is beszéljünk. Minek vállalják akkor őt/őket, de most komolyan? Aztán meg jön a sok lelki sérült ember (ami hozzàtenném már kamaszkorban is kijöhet, de azt sem kezelik, csak a büntetésig jutnak el, meg “nem értik mitől ilyen az a gyerek” ami meg nyilván csak ront a helyzeten. Ja, még véletlenül sem a nevelési csőd következménye...). Bizonyos intelligencia szint alatt nem engednék gyereket vállalni. És kötelezném a szülőket egy gyerekneveléssel kapcsolatos tanfolyamra/oktatásra a gyerekvállalás előtt, de lehet, hogy pszichológiai tesztet is kitöltetnék velük. Komolyan, nekem kellemetlen, főleg mikor egy kicsi gyerekkel szemben látom ezt. És sajnos sokszor látom, sok embernél. Komolyan nem értem minek erőltetik, ha nem bírják idegekkel a saját életüket sem? Miért érzik úgy, hogy egy másikét is el kell cseszni?
2020. júl. 26. 17:36
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
52%

"Meg az, aki azt írta, nem illik bevallani, hogy mégsem ezt akarta, mert már nem lehet visszacsinálni." Akkor járnának csak jól a gyerekeik...

Szerintem ezt kívülről nem lehet megítélni. Mindenkinek változik a hangulata, vannak jobb napok, hetek, van, amikor tudatosabb, máskor csak túlél egy szülő is. Aztán vannak egyszerűen azok az "olaszos" temperamentumú emberek, családok, gyerekek is, náluk biztos tök más lesz a kommunikáció, amikor párpercenként felcsattanak, kibékülnek, mint egy hű-de-tudatos, visszafogott, de mérgezően kontrolláló neurotikus szülőnél. Az ember a végén úgyis hibáztathatja valamiért a szüleit.

2020. júl. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 A kérdező kommentje:
42-es igen és nem is erről szól a kiírás, ezt mégegyszer elmondom, de úgy tűnik valamiért te ezen akkor sem látsz tovább. Nyilván a saját kivetítésed hozod ide, ami valószínűleg annyira erős, hogy egyszerűen nem enged át más infót még a szűrődön. Ezért ezt nem is magyaráznám tovább, mert valamiért nem akarod megérteni a valós kiírást.
2020. júl. 27. 07:36
 43/55 A kérdező kommentje:
42-es nem a veszekedésekről van szó. Hanem hogy úgy kerülnek pl. óvodàba, kisiskolába, hogy alapvető dolgokat sem tudnak, nincs elmagyarázva, megtanítva neki.
2020. júl. 27. 07:39
 44/55 anonim ***** válasza:
51%
Akkor miről szól a kérdés? Hogy a te ertekrendedbe nem beleillő emberektől elvennéd a gyerekvállalás jogát? Melyek azok az objektív mérőszámok, amelyek egy embert alkalmatlanná tesznek a szülői feladatra (az anyagiakat hagyjuk, más példát kérek)?
2020. júl. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:
45 már leírtam, többször is, ennél többet nem tudok tenni érted, mert a többség megértette. Kérlek fogadd el, hogy valószínűleg nem neked szól ez a blokk és keress egy másik témát. Köszönöm.
2020. júl. 27. 07:41
 46/55 anonim ***** válasza:
86%

Bocsáss meg, visszaolvastam az összes válaszod ehhez a kérdéshez és csak reflektáltál másokra, nem adtál választ a kérdésre, amelyet feltettem.

Most, hogy felteszek egy kérdést, amelyben tényleg olyan szándék van, hogy megértsem, miért gondolkodsz így, azt javaslod, hogy távozzak. Akkor mit is vársz a kérdésedtől? Szeretted volna, hogy megerősítést kapj? Vagy beszélgetést akartál indítani vele, ahol elfér minden vélemény?


Itt az enyém: az emberi kapcsolatok talán a világunk egyik legbonyolultabb témája, mert nem lehet számokkal, objektivitással leírni, minden oldalnak igaza van és egyiknek sincs igaza. A gyerekvállalás az egyik legnagyobb próbatétel egy ember életében, ami alapjaiban változtatja meg a személyiséget, a hatasokat maximum prognosztizálni lehet, de azt nem lehet megmondani, hogy kiből lesz jó szülő. Részben igaz, hogy kell hozzá anyagi háttér, tanult szülők, de akkor miért van az, hogy közöttük is vannak ún. rossz szülők (még ezt is nehéz definiálni, hisz a rossz szülőséget sem lehet definitíve meghatározni, mindenkinek más)?

Arra szeretnék rávilágítani, hogy nem lehet ennyire leegyszerűsíteni, és nem indulhat ki mindenki a maga életéből, mert az csak a saját tükre. De a saját tükrén kívül milliárd másik van, és egyik sem egyforma. És épp ez az oka annak, hogy a szülőséget soha nem lehet majd teljesen objektíven leírni, ezért mérni sem lehet.

2020. júl. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
52%

Ha lenne gyereked, nem ítélkeznél más szülők felett, hanem untig elég lenne a sajátod nevelése is.

Vagy te vagy a bezzeganya, aki kiosztja a lapokat a játszótéri homokozóba, hogy szerinte ki a jó anya, és hogy kéne csinálnia.

Ott vannak ilyenek mint te, akik más gyerekeit lesik, hogy mikor szólhatnak rá.


Szerintem sepregess a házad táján, van mit!!!

2020. júl. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
67%

Az egyik "elkussoltatásom" története:


7 órától különböző hangszínen, tempóban, kiejtéssel énekelte a Tavaszi szél vizet áraszt dalocskát.

Elkezdünk öltözködni, közben amit mondok neki vagy meghallja vagy nem. A dalocskát továbbra is nyomatja.

Beülünk az autóba. A tavaszi szél még mindig szól.

A vásárló parkolóban szólok neki, hogy most már ne énekeljen, bemegyünk vásárolni, másokat zavarhat és én is szeretném hallani a gondolataimat.

Naná, hogy ugyanúgy énekel. Gondolom beragadt az agyában a lemez.

Szóval egy idő után, mivel már nem tudok koncentrálni egyre türelmetlenebbül szólok rá.


Természetesen megkaptam egy férfitől a kegyelem döfést. "Miért nem énekelhet, szép hangja van!" 😁


Szóval ő csak azt látta, hogy nem hagyom énekelni, és ingerülten beszélek az amúgy cukin énekelgető gyerekemmel. Azt nem tudja, hogy én ekkor már 3 órája hallgatom ugyanazt a dalt.

2020. júl. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
89%

48-as, nem bántás, komolyan, nekem nem kellett ezt a sztorit elolvasnom, hogy tudjam, hogy ez lenne, ha lenne gyerekem. Oviban sem értettem, miért veri magát földhöz a sok gyerek.


Nekem az az indokom a gyerekmentességre, hogy nem bírom a társaságot. Az olyan felnőtteket sem, akiket folyamat szórakoztatni kell, és be nem áll a szájuk. De azokra legalább rá lehet szólni vagy ott lehet hagyni. Egy gyerek, akivel együtt élsz, ilyet lenyom... én esküszöm, bőgnék a stressztől. A saját más... igen, rosszabb, mert a buszon óbégató gyerek elől el lehet menekülni, a sajátodnak nem mondhatod, hogy "sok vagy, költözz el valahova egy félévre".

2020. júl. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

#49 pontosan, nincs menekvés. De az önuralmat is lehet fejleszteni. Nyilván van egy határ, ami után robban az ember. És ha valaki azt látja, akkor egyből elkönyveli az anyukát türelmetlennek.

Mi anyák is emberek vagyunk. Nem muszáj kialvatlannak lenni ahhoz, hogy minden összejöjjön és akkor senkihez nincs az embernek türelme.

De gyerek nélkül is érdemes fejleszteni magunkat. Elég csak egy idegesítő kolléga, főnök, ügyfél stb. Bárki eljátszhatja az utolsó csepp szerepét és akkor bizony kell az önkontroll.

Szóval nem csak az szülőknek kéne "tanítani" , hanem mindenkinek aki nem egy lakatlan szigeten él.

2020. júl. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!