Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nincs az emberek többség...

Miért nincs az emberek többségének türelme a saját gyerekéhez?

Figyelt kérdés
Gyakran már kiskorban is ezt làtom, hogy folyamatosan csak elkussoltatják, nem magyaráznak, nem tanítanak semmit, csak a legalapabb dolgokat (szobatisztaság, evés...stb, bár néha ezeket se teljesen). Hogy nagyobb korról már ne is beszéljünk. Minek vállalják akkor őt/őket, de most komolyan? Aztán meg jön a sok lelki sérült ember (ami hozzàtenném már kamaszkorban is kijöhet, de azt sem kezelik, csak a büntetésig jutnak el, meg “nem értik mitől ilyen az a gyerek” ami meg nyilván csak ront a helyzeten. Ja, még véletlenül sem a nevelési csőd következménye...). Bizonyos intelligencia szint alatt nem engednék gyereket vállalni. És kötelezném a szülőket egy gyerekneveléssel kapcsolatos tanfolyamra/oktatásra a gyerekvállalás előtt, de lehet, hogy pszichológiai tesztet is kitöltetnék velük. Komolyan, nekem kellemetlen, főleg mikor egy kicsi gyerekkel szemben látom ezt. És sajnos sokszor látom, sok embernél. Komolyan nem értem minek erőltetik, ha nem bírják idegekkel a saját életüket sem? Miért érzik úgy, hogy egy másikét is el kell cseszni?
2020. júl. 26. 17:36
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
52%
És az miért olyan hihetetlen, hogy a fáradtságtól van ez? Mondjuk az első 50 miért kérdésre türelmesen válaszolt, te meg az 51. nél vagy ott, amikor már minden baja van a szülőnek.
2020. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
44%
Okostojás, csak mert értelmesen leírta, hogy milyen hátterei lehetnek a te ítélkezésednek? Nem vagy semmi. Arra bezzeg semmit sem írtál, hogy te sem lennél ilyen feltételek mellett.
2020. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 Metionin ***** válasza:
60%
8: és amikor bevállalja az illető a gyereket akkor ezeket tudja előre nem? Ma már nem tabu, hogy a gyerek x évig nem hagy enni, aludni, stb. Mégis folyamatosan panaszkodnak a szülők, holott senki nem kötelezte őket erre. Most ez olyan, hogy ha bevállalok egy kutyát, akkor azzal jár a séta, ha bevállalok egy kertes házat, azzal jár a fűnyírás, ha egy autót, azzal a biztosítás, stb. a legtöbb ember ilyenek miatt mégsem panaszkodik mert akkor jön az egyébként jogos kérdés, hogy minek vállalta ha panaszkodik miatta. Gyereknél meg főleg, mert azt nem lehet visszacsinálni, míg egy problémás házat stb. le lehet cserélni. Furcsa, hogy az emberek hatvanszor átgondolják egy autóvásárlás szintű döntésüket de a gyerekvállalást nem.
2020. júl. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
50%
"8: és amikor bevállalja az illető a gyereket akkor ezeket tudja előre nem? " NEM tudja. max sejti. És fogalma sem lehet hogy fog reagálni mikor valóban napi huszonnégy órában kapja a terhelést...
2020. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:
13-as pontosan erre gondolom én is és ezért nem értem, mert manapság ez már tényleg nyílt “titok” ha úgy tetszik. Valóban az autós példád nagyon jó.
2020. júl. 26. 18:28
 16/55 anonim ***** válasza:
47%

Más kérdésben mások meg azon panaszkodnak, hogy miért kell folyton a gyerek fenekében lenni és kiskirályokat nevelni :)

Senki nem változik meg attól, ha szülő lesz. Vannak jó és vannak rossz szülők, lelkesek és nemtörődömök. Ez régen is így volt, most is így van. Csak régen a gyereket vállalni az élet természetes része volt, most meg valami furcsa hobbiként tekint rá a társadalom.

2020. júl. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:
Ezért kellene önreflekciót gyakorolni, erre gondoltam oktatás szempontjából. Nem ajánlatos vaktában beleugrani semmibe, de egy ilyen nagy volumenű dologba meg pláne nem. Iszonyú hibának gondolom azt, hogy emberek nem tudják, hogy reagálnak helyzetekre.
2020. júl. 26. 18:30
 18/55 anonim ***** válasza:
47%
Jaj Istenem. Nem egy gyerek nem egy autó vagy kutya. Erre nem lehet felkészülni. De próbáljátok ki!
2020. júl. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
57%
"Bizonyos intelligencia szint alatt nem engednék gyereket vállalni. És kötelezném a szülőket egy gyerekneveléssel kapcsolatos tanfolyamra/oktatásra a gyerekvállalás előtt, de lehet, hogy pszichológiai tesztet is kitöltetnék velük." Ugye volt már olyan, hogy bizonyos "kategóriájú" embereket sterilizálni akartak... A szaporodás azért egy alap személyiségi jog, ezt nem lehetne átvinni. Inkább az alap oktatásba lehetne a gyerekneveléstant beleépíteni kb. úgy, mint régen a háztartástant a lányoknak, csak most mindenkinek. A tini fiúk biztos jobban figyelnének a fogamzásgátlásra :D
2020. júl. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 Metionin ***** válasza:
58%
14. teljesen persze hogy nem tudja de azt igen, hogy pl. egy gyerekhez kelni kell és akkor beszólogat másoknak, hogy te hallgass mert végigaludtad az éjszakát. És ez nagyon sokszor megfigyelhető, hogy mások vannak leszólva azért, mert ők nem vállaltak be olyasmit, ami xy gonddal jár. Oké, én valóban végigaludtam az éjszakát, ettem anélkül hogy megzavartak volna és ha akarnék, most 5 filmet is megnézhetnék, mert nem vállaltam be egy olyan dolgot, ami ebben akadályozna. Ő meg igen és ez nem az én választásom volt, hanem az övé. Tipikusan az egye amit főzött esete, csak a gyereknél valahogy elvárás hogy ilyenkor sajnálni kell.
2020. júl. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!