Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nincs az emberek többség...

Miért nincs az emberek többségének türelme a saját gyerekéhez?

Figyelt kérdés
Gyakran már kiskorban is ezt làtom, hogy folyamatosan csak elkussoltatják, nem magyaráznak, nem tanítanak semmit, csak a legalapabb dolgokat (szobatisztaság, evés...stb, bár néha ezeket se teljesen). Hogy nagyobb korról már ne is beszéljünk. Minek vállalják akkor őt/őket, de most komolyan? Aztán meg jön a sok lelki sérült ember (ami hozzàtenném már kamaszkorban is kijöhet, de azt sem kezelik, csak a büntetésig jutnak el, meg “nem értik mitől ilyen az a gyerek” ami meg nyilván csak ront a helyzeten. Ja, még véletlenül sem a nevelési csőd következménye...). Bizonyos intelligencia szint alatt nem engednék gyereket vállalni. És kötelezném a szülőket egy gyerekneveléssel kapcsolatos tanfolyamra/oktatásra a gyerekvállalás előtt, de lehet, hogy pszichológiai tesztet is kitöltetnék velük. Komolyan, nekem kellemetlen, főleg mikor egy kicsi gyerekkel szemben látom ezt. És sajnos sokszor látom, sok embernél. Komolyan nem értem minek erőltetik, ha nem bírják idegekkel a saját életüket sem? Miért érzik úgy, hogy egy másikét is el kell cseszni?
2020. júl. 26. 17:36
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
81%
Én megértem a kérdésed. Míg nem volt gyerekem, én is ugyanígy gondolkodtam és ugyanezt tettem volna fel. Velem is türelmetlenek voltak a szüleim és kiabálósak, nem isjó a kapcsolatunk. Míg nem volt gyerekem, azt hittem, ez olyan lesz, mint a mesében, pl. a Bori mesében. Én is elképzeltem, hogy majd szépen sétálgatunk, ő szépen eszik, rajzolgat, pont mint a reklámokban. Csakhogy a valóság egészen más. Tudom szoktatás és nevelés kérdése is, de a gyerek önálló és akaratos természet, nemcsak az ember alapvető pozitív vonásai vannak meg neki mint pl. az őszinte öröm és csodálat, de a düh, agresszió, lustaság, önzőség és sorolhatnám. Hiába járatod rongyosra a szádat és magyxarázod napestig, hogy ne ugrálj az ágyon, vedd fel légyszi kicsim a szandát, ne vidd az ágyba a koszt stb., egyszerűen nem fogad szót. Ha gyereked lesz, majd meglátod, nem olyan lesz mint a reklámokban. Bár azért a gyerek temperamentumától is függ a dolog és hogy mennyire nyugis alaptermészetűek mindkét szülő (bár ha nagyon nyámnyilák mindketten, egy dacosabb gyerek megeszi őket reggelire). Szóval igen, azért nehéz, mert nem csinálják amit mondasz és elfáradsz, csalódott vagy ha a gyerek ennyire semmibe vesz, triplán kell dolgoznod és erőszakosan követeli magának a dolgokat, pedig nem erre nevelted. Sajnos a többi gyerektől is tanul, pl csúnya szavakat vagy rossz hozzáállást, nem csak te neveled őket. Azt vettem észre, ahol csak egy gyerek van, ott a gyerek és a családok nyugisabbak. Egyrészt egy gyerekre több idő és figyelem jut és nincs annyi versenyhelyzet, veszekedés.
2020. júl. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 Metionin ***** válasza:
50%
18: próbálja a fene, pontosan azért mert ez nem egy autó vagy egy kutya. Én amondó vagyok, hogy még az említett dolgok megvásárlásába/tartásába/gondozásába sem szabad felkészületlenül belefutni, nemhogy egy olyanéba ami "rajtad marad". Épp ez a baj, hogy sokan kipróbálják, aztán amikor rájönnek hogy szar, nem illik bevallani, visszacsinálni meg ugye nem lehet, marad hát a panaszkodás meg azok utálata akiknek nincs ilyen gondja. Oké, ott vannak azok akik nem ilyenek de ők nem is panaszkodnak, elkönyvelik hogy ez ezzel jár de mi akartuk és kész.
2020. júl. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
63%
a helyzet az hogy a gyerek minden gondjával együtt a nők akkor is vállanák őket. Én a legboldogabb pillanataimat a gyereknek köszönhetem. Amúgy meg mindenki szokott veszekedni, szülők a gyerekkel, kollégák, barátok, ismeretlenek az utcán...a türelmetlenség is jön megy, a legtöbb ember nem egésznap idegbeteg és a legtöbb gyerek nem egésznap rossz.. Ez az élet rendje.
2020. júl. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
69%

Nekem pont azért nincs gyerekem, mert nincsenek illúzióim. Nem a legélesebb kés a fiókban az, aki azt hiszi, az élet a gyerekkel olyan, mint egy filmben. Hogy a terhesség vicces, a szülés hamar megvan, aztán ugyanúgy lehet lógni a haverokkal, mert anyánál van a gyerek, csak pár "epizódra" tűnik fel, akkor is cuki meg csendes.


Elég az utcán, boltban, rendezvényeken körülnézni.

2020. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
29%

Nem baj, jobb ha ti nem is vállaltok

gyereket.

2020. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
75%
Bizony, tök szar lenne gyerekkel az életem, hát ezt magyarázom.
2020. júl. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
64%

Ez egy nagyon jó kérdés, nem kell a kérdezőnek beszólni. Metionin nagyon jó válaszokat adott.


Én soha nem szeretnék gyerekeket. 25 éves férfi vagyok, úgyhogy ez még változhat, bár már legalább 10 éve megingathatatlan vagyok.


Azt láttam a szüleimen, hogy kb. 14-15 éves korunkig folyamatosan idegroncsok voltak a gyereknevelés miatt, túl nagy falatok voltunk nekik a tesómmal. (Ketten vagyunk testvérek nagyon kicsi korkülönbséggel.) Kinek kell ez? Így is gyenge az idegrendszerem miattuk.


Azt nem értem, hogy miért vállaltak be minket, amikor már a nagyszüleim is totál inkompetens módon nevelték őket. Anyám testvére a pszichiátrián halt

meg nagyanyám miatt.


Valaki írta a kérdezőnek, hogy "akkor te sem léteznél" vagy valami ilyesmit. Hát jobb is lenne, mert amiről nem tudok az nem fáj.


Az irigység is ismerős. Állandóan azt hallgattam, hogy Erzsike vénlány,

Béla agglegény, biztos a kutyának nem kell, biztos kiállhatatlan. Ez felnőttként utólag elemezve egyértelmű irigység, hogy nekik nem kell szívniuk családdal/gyerekkel.

2020. júl. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
68%
"a helyzet az hogy a gyerek minden gondjával együtt a nők akkor is vállanák őket." Nem a nők. hanem a pár. csak a pár férfi tagja ezt az esetek többségében "elfelejti"
2020. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
27%
Az összes gyerektelen önigazol, azért feccölnek ennyi energiát a válaszaikba. Totál kisarkítják a gyerekkérdést és csak a rosszat látják benne, pedig sok normális felnőtt is van, akik szeretik a szüleiket. El kellene fogadniuk, hogy valakinek ez jelenti az örömöt az életben, és ezek az emberek a jövő, mert ők továbbörökítik az életet, ami mindennek az alapja. Én nem ítélem el őket és elfogadom, hogy így döntenek, de attól még ez nem von le a fenti gondolatok igazságtartalmából semmit.
2020. júl. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos előre nem tudhatod, hogy fogsz majd szülőként viselkedni, ráadásul sokan még vetítenek is, hogy milyen csodálatos szülőnek lenni. Hát ja, az, de többnyire kemény munka.
2020. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!