Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ha a gyereketek a...

Szülők! Ha a gyereketek a házatokra építene egy tetőtéri lakást, ami jogilag teljesen az övé, akkor úgy viszonyúlnátok e hozzá, hogy van egy külön lakása, a saját lábára állt vagy hogy veletek él és nélkületek nem lenne sehol?

Figyelt kérdés
Az építkezést a saját pénzéből állná, 7-8 millió forint között lenne.
2020. jún. 24. 18:28
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
94%
Ne építsd be a tetőteret. Ugyanúgy a szüleiddel élnél, eladni meg lehetetlen lenne. Öröklésnél a testvéreiddel meg összevesznétek.
2020. jún. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
86%
Nem építene a házamra tetőtéri lakást.
2020. jún. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
92%

Sajnalom h ezt mondom de ettol meg nem valtozik az ingatlan tulajdonosainak a osszetetele. Tehat jogilag nem lesz lakasa max a szuloi hazat bovitette.

Ha nem szerzel tulajdonrszt az ingatlanban a tetoterbeepitessel akkor sehol nem vagy.


Amugyeglatasom szerint ne a szulok hata akarj lakast. Koltozz kulon.

2020. jún. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 Savlekotő ***** válasza:
81%

Ezeknek a vége az utáljuk egymást jobb messze lenni,és néha mondjuk össze ülni,de ebből háborúk szoktak kisülni,ma már nem megy ez a többgenerációs együtt lakás mivel teljesen eltérő az életritmus is.

70F

2020. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
97%
Hivatalosan ugyan külön lakás, ennek ellenére ebböl csak problémák lennének.
2020. jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 Isti1976 válasza:
95%

Ahogy az előttem szóló is mondja; eladni később lehetetlen, továbblépéshez nem lesz meg a kezdőtőke. Egyik barátom is ezt csinálta, mert ez volt a legolcsóbb lakhatási megoldás és a szülei nagyon rendesek, de még így is megbánta később, mert újra össze kellett gyűjtenie a kezdőtőkéjét, amikor nagyobbat, máshol akart, a beépítet pénz pedig ott maradt... szerencsére, jó egészségnek örvendenek a szülei.


Akármilyen jó fejek is a szülők, a gyerekük párja sem érezné magát jól, nem látná hogy önállóak, dönthetnek a saját dolgaikban.


Másik ismerősöméknél pedig testvérek között öröklésnél lett belőle vita.


Én nem örülnék, ha a gyerekem a tetőtérben, otthon maradna.

2020. jún. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
67%
Nem egészsége dolog két generációnak együtt élni, még ilyen módon sem. (Vannak ritka kivételek, de általában nem szokott jól elsülni)
2020. jún. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Oké, na de mit csináljon az akinek nincsen párja?

Vegyen fel 10+ millió hitelt 250 ezres nettó fizura?

2020. jún. 24. 19:04
 9/48 anonim ***** válasza:
97%

Ha nálatok ez a fennálló szituáció, akkor mint előttem leírták, hibát követtél el!

Amennyiben csak terv, akkor meg ismerned kell a saját szüleidet, hogy milyen a viszonyotok, mennyire hagynak most függetlennek lenni, vagy éppen ellenőrizgetnek, mert ha körömhegynyi kétséged is van, eszedbe ne jusson belevágni.

2020. jún. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező én is így vagyok. Gondolkozz vikendházban. Vagy külterületen.
2020. jún. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!