Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ha a gyereketek a...

Szülők! Ha a gyereketek a házatokra építene egy tetőtéri lakást, ami jogilag teljesen az övé, akkor úgy viszonyúlnátok e hozzá, hogy van egy külön lakása, a saját lábára állt vagy hogy veletek él és nélkületek nem lenne sehol?

Figyelt kérdés
Az építkezést a saját pénzéből állná, 7-8 millió forint között lenne.
2020. jún. 24. 18:28
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
2020. jún. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
78%

ma 19:17

Akkor minek kérdezed, ha te már eldöntötted?

De én biztos nem ezt az utat választanám.

Ha 12 millát felveszel, annak 60 000 alatt lenne a törlesztője, ami 250 nettóból bőven vállalható. 20 millából meg azért csak találsz már Pesten is neked tetsző ingatlant!

De vidéken megveszel egy telket, rakatsz rá egy 60 nm-es konténerházat + közművesíted és 10 körül megvagy.

2020. jún. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
33%
2020. jún. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
88%

az egri házra ránéztem:


erősen felújítandó/bontandó

2020. jún. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom a vidék alatt azért élhető helyre gondolt a kérdező, nem olyanra, ahol a varjak is golyóálló mellényben repkednek. D
2020. jún. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

Ha 15 évre veszek fel 12 milliát, a legjobb esetben is 15.2 millát kell visszafizetnem.

A törlesztő pedig 84 ezer körül lenne / hó.

Nem tudom, de 84 ezer az elég sok pénz ahhoz, hogy 15 évre tervezzek vele.

Mi van ha elveszítem az állásom és kevesebb lesz a fizum?


Amiket linieltél, azok nem véletlenül kerülnek annyiba.

Egyrészt valamelyik egy putri, élhetetlen.

Másrészt olyan környékén vannak ahol nincs munka és a közbiztonság sem a legjobb.

2020. jún. 24. 19:34
 27/48 anonim ***** válasza:
75%
El kell keserítselek, de nem azért nincs csajod, mert nincs házad... Milliók élnek albérletben párkapcsolatban.
2020. jún. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
70%

ma 19:34


Fel lehet venni hitelt 30 évre is, akkor 50 000 a havi törlesztés. De sajnos a szüleid meg fognak halni, akkor pedig lesz örökséged, tudsz előtörleszteni. Jó esetben azért a jövedelmed növekszik az idő elteltével.

Persze, lehet álmodozni, hogy 8 millából 30 millás megoldást találsz, csakhogy az álom. Ilyen erővel a szüleid házára se építs, mert számtalan gond lehet vele, lehet egy gázrobbanás, földcsuszamlás, rossz kivételezés, ami miatt a szüleid háza is tönkre megy...

Akkor egy dolgot tudok tanácsolni: építs a szüleid házára, ne zavarjon hogy jogilag nem külön lakás, aztán élvezd a gyümölcsöt amit megtermeltél!

Béke veled, részemről téma lezárva.

2020. jún. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
70%
Az öregedő szülő, nagyszülő egyre kibírhatatlanabb, akkor is, ha fiatalon a világ legjobb szülő volt. Tapasztalat. 60 fölött megkattan, elkezd parancsolgatni, kiabálni, panaszkodni rólad úton-útfélen, ahogy kiteszed a lábad a tetőtéri lakásodból, megy fel turkálni, nálunk a saját vendégeit felhozta hozzánk, hogy megmutassa, nincs rend. Ha nem adsz neki kulcsot, megátkoz, de fog szerezni, lesz kulcsa akkor is, ha nem akarod. Elintézi. Aztán elkezd magában beszélni, nem ismeri fel a szomszédokat, ha vendég jön, megkérdezi tőle, minek jött, menjen el, ez tart olyan 5-7 évig, aztán egyszerre leesik a lábáról, és utána már pelenkázni kell és kanállal etetni.
2020. jún. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:
#27. Én tisztában vagyok vele, hogy ez maximum hozzájárul, de nem ez a fő probléma.
2020. jún. 24. 19:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!