Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért viszonyulnak az emberek...

Miért viszonyulnak az emberek ennyire negatívan ahhoz a tényhez, hogy léttezik olyan "betegség", hogy valaki a saját neméhez vonzódik?

Figyelt kérdés
Még mielőtt félreértené valaki, én nem vagyok sem homoszexuális sem pedig leszbikus, csak valahogy nem tudom megérteni, hogy miért nem tudják az emberek egymást elfogadni olyannak, mint amilyenek. Nem gondolom, hogy erről tehetnek ezek az emberek, hiszen ez nem neveltetés kérdése. Nem lehet nekik megparancsolni, hogy tegyenek mást, mint amit a szívük diktál, ha azt érzik kiskoruk óta, hogy rossz testbe születtek. Próbálnak harcolni ezek az emberek a társadalommal, de csak megvetést kapnak. Biztos vagyok benne, hogy már egy párszor megkellett vívniuk saját magukkal is a harcot, hogy elfogadják, hogy ők mások mint a többi. Csak véleményeket és indokokat szeretnék kapni, hogy miért vagyunk mi ilyen ellenszenvesek velük, ha nekünk ezzel nem ártanak. Rossz fényt vet a társadalomra? Vagy mi ennek az ellenszenvnek az oka?
2015. jún. 19. 21:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A nagy tobbsegnek semmi baja a csendes meleg/leszbi emberekkel/parokkal ,de meg a transzikkal se. Azokkal van baja sokaknak,akik mutogatjak az utcan direkt,provokativan,hogy ok melegek/masok,mint a heterok.
2015. jún. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%

Neveltetés és intelligencia kérdése.

Normális ember nem foglalkozik azzal,ki milyen szexuális beállítottságú.

2015. jún. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Ez a "ne mutogassák magukat"-típusú felfogás az igazi betegség. Miért nem foghatná meg valaki annak a kezét az utcán, akit szeret? Ha a fiú-lány párok teszik ezt, az oké, ha két férfi, vagy két nő, akkor "ne mutogassák magukat".

Ha valaki nagyon feltűnően, otromba módon magánéletet él az utcán, az ízléstelen, és zavaró, legyen bármilyen nemű a pár. Biztos mindenkinek volt már élménye a nagyon egymást faló párocskával buszon, vagy más nyilvános helyen.


Amúgy meg két felnőtt ember azt tesz, amit akar. Köztük is szerelem van, bármilyen nehéz elhinni. Ez az érzelem nem kizárólagosan a heterók sajátja. És hogyan, mi alapon tagadhatja meg bárki is azt valakitől, hogy azzal mutatkozzon, akit szeret?

Őszintén, aki ennyi belátással nincs, és nincs jobb dolga, mint mások magánéletében vájkálni, az meg is érdemli, hogy megpukkadjon a látványtól.


(Szintén hetero vagyok amúgy.)

2015. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%
Lényegében jól leírta az első. Nekem van meleg ismerősöm, és kedvelem is, de ennek ellenére elítélem a meleg felvonulást, mert az másról sem szól, csak a provokációról.
2015. jún. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Mert az emberek kb. fele még mindig abban a hitben él, hogy a melegek azért melegek, mert ezt választották, és puszta gonoszságból és ferde hajlamból tudatosan buzultak be.
2015. jún. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%

Az nem igaz, hogy van olyan ember aki nem foglalkozik a másik ember szexualitásával,bőrszínével,nemével,kultúrájával,vallásával. Van aki könnyen tolerálja ezeket a különbségeket és van aki nem. De mindenki foglalkozik vele valamilyen szinten.

Szerintem azért viszonyulnak az emberek ennyire negatívan ahhoz a tényhez, hogy létezik olyan "betegség", hogy valaki a saját neméhez vonzódik, mert ez a tény vagy állapot ellentmond az emberi utód nemzésnek azaz a szaporodásnak,faj fentartásnak és így az emberiség kihalásához vezethet.

2015. jún. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
24%

Jaj, ez a kihalás duma olyan gyenge. Egyéni szinten az ember nem utál egy másikat azért, mert nem ad hozzá a 7millirád emberhez, mert egyéni szinten nem érzékeled ezt. Ezért lehetetlen utálni valakit.

A gyűlölet oka a szűk látókör, a butaság, gonoszság, vagy a tömény unalom (elcsesztem az életem, kiadom a keserűségem valaki máson).

2015. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Szatyi666: épp ez az. Aki ellenzi, annak provokáció, aki nem, annak bulizó emberek, 'oszt kész. Érted? Az, hogy provokál, nem belőlük jön, hanem benned alakul ki.
2015. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az emberek, mint a legtöbb faj, kiutálják a populációból azt az egyedet, ami a normálistól eltér a populáció életképessége érdekében. Ha megfigyeled, a fogyatékos állatokat is kiutálják. Az ember csak azért nem, mert elismerésfüggő. Vagy ezért. És az ember nem szereti ha a környezetében zavaró tényezők vannak. Valaki zavaró tényezőként éli meg őket, innentől kezdve logikus, hogy ki akarják túrni.

Ettől függetlenül engem kicsit sem zavarnak, még ha mutogatják egymást akkor sem. De hát, embere válogatja.

2015. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#9: A normálistól eltérésnek komoly szerepe van az evolúcióban. Ott vannak a mutációk, amik az evolúcióhoz vezetnek :) Sok állatfajban automatikusan megnő a homoszexualitás bizonyos feltételek esetén. Ennek szerepe van, nem egyértelműen negatív aberráció.


Kérdező, a nem megfelelő testbe születés a nemi identitás "abnormalitása", nem a szexuális orientációhoz van köze. Ha egy nő a nőkhöz vonzódik, közel se biztos, hogy ő belül férfi. Gondolom, a legtöbb esetben nem az, de nem ismerek statisztikákat.

S ha valaki pl. női testben élő férfi, attól még vonzódhat a nőkh0z, a férfiakhoz vagy lehet bármilyen más a szexuális orientációja.

2015. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!