Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért viszonyulnak az emberek...

Miért viszonyulnak az emberek ennyire negatívan ahhoz a tényhez, hogy léttezik olyan "betegség", hogy valaki a saját neméhez vonzódik?

Figyelt kérdés
Még mielőtt félreértené valaki, én nem vagyok sem homoszexuális sem pedig leszbikus, csak valahogy nem tudom megérteni, hogy miért nem tudják az emberek egymást elfogadni olyannak, mint amilyenek. Nem gondolom, hogy erről tehetnek ezek az emberek, hiszen ez nem neveltetés kérdése. Nem lehet nekik megparancsolni, hogy tegyenek mást, mint amit a szívük diktál, ha azt érzik kiskoruk óta, hogy rossz testbe születtek. Próbálnak harcolni ezek az emberek a társadalommal, de csak megvetést kapnak. Biztos vagyok benne, hogy már egy párszor megkellett vívniuk saját magukkal is a harcot, hogy elfogadják, hogy ők mások mint a többi. Csak véleményeket és indokokat szeretnék kapni, hogy miért vagyunk mi ilyen ellenszenvesek velük, ha nekünk ezzel nem ártanak. Rossz fényt vet a társadalomra? Vagy mi ennek az ellenszenvnek az oka?
2015. jún. 19. 21:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek a 3-as válaszolóval!

Én nagyon nyitott ember vagyok, és mindenkit elfogadok olyannak, amilyen. Érdemes feltenni a kérdést magunkban: ha én lennék az illető (homoszexuális, transznemű stb.) helyzetében, hogy szeretném, hogy viszonyuljanak hozzám a többiek?

2015. jún. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Én személy szerint leszarom, amúgy is hogy jönnék ahhoz, hogy beleszóljak, hogy ki kivel mit csinál. De nem normális, akármennyire is ezt hangoztatják most(persze el lehet fogadni, én ezt teljes mértékben támogatom is), felteszem ez az oka.

Egyébként szerintem is meglehetősen visszataszító, amikor egy férfi sminkeli magát, meg nőnek öltözik, értem én, hogy nőnek érzi magát, de ettől még nem lesz az - szintén nincs vele semmi baj, amíg végig tudok menni anélkül az utcán, hogy ezt kellene bámuljam.

Megjegyzés; ha fogják egymás kezét, fura, mert szokatlan, de különösebben nem érdekel, a piros bőrtanga viszont már egy egészen más kategória.

2015. jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%
Milyen sűrűn látsz az utcán nőnek öltözött és sminkelt férfiakat meg piros tangásokat? Mert én pl soha.
2015. jún. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Egyébként szimplán homoszexuális.

A leszbikusság homoszexualitást, tehát nincs olyan, hogy homoszexuális és leszbikus. :D

Szimplán homoszexuális.

2015. jún. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
És mi baj van vele, ha egy férfi sminkeli magát? Sokan nem a hibákat takarják el vele, hanem művészetnek tekintik, önkifejezésre használják. Miért csak a nők használhatnák?
2015. jún. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#10.

Igen, szerepe van, de nem minden mutáció jár előnyös változással. Van amelyik igen, de nem mindegyik.

2015. jún. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Azért nem tudják egyesek tolerálni a másságot, mert az a rögeszméjük hogy a homoszexualitás terjed, mindenhonnan ez ömlik rájuk és veszélyezteti a belénk táplált kódot(szaporodj és sokasodj).

Két lehetséges magyarázat van:

-Mindig is ugyanannyi "más" ember volt csak egyre többen próbálják elfogadtatni magukat,

-vagy az evolúció alakítja úgy hogy egyre kevesebb ember szülessen.

2015. jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Elfogadom, hogy létezik ilyen.

Ami zavar, az az, hogy csak arra van lehetőség, hogy támogasd vagy semlegesként viszonyulj ezekhez az emberekhez. Ha nyíltan támogatni szabad akkor engedélyezni is kéne, hogy nyíltan gyűlöld.

Ha a médiában lehetnek melegek, akik ez nyíltan kifejezik, akkor homofóbok akik nyíltan kifejezik miért nem?

2015. jún. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
11-es: Csak annyit nem értek, hogy szerinted miért kell gyűlölni valakit aki ember mint te. Nem szexuális érdeklődés szerint kell értékelni az embereket, annál vannak sokkal fontosabb dolgok...
2015. jún. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
bocs, 18-as.
2015. jún. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!