Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nincs az emberek többség...

Miért nincs az emberek többségének türelme a saját gyerekéhez?

Figyelt kérdés
Gyakran már kiskorban is ezt làtom, hogy folyamatosan csak elkussoltatják, nem magyaráznak, nem tanítanak semmit, csak a legalapabb dolgokat (szobatisztaság, evés...stb, bár néha ezeket se teljesen). Hogy nagyobb korról már ne is beszéljünk. Minek vállalják akkor őt/őket, de most komolyan? Aztán meg jön a sok lelki sérült ember (ami hozzàtenném már kamaszkorban is kijöhet, de azt sem kezelik, csak a büntetésig jutnak el, meg “nem értik mitől ilyen az a gyerek” ami meg nyilván csak ront a helyzeten. Ja, még véletlenül sem a nevelési csőd következménye...). Bizonyos intelligencia szint alatt nem engednék gyereket vállalni. És kötelezném a szülőket egy gyerekneveléssel kapcsolatos tanfolyamra/oktatásra a gyerekvállalás előtt, de lehet, hogy pszichológiai tesztet is kitöltetnék velük. Komolyan, nekem kellemetlen, főleg mikor egy kicsi gyerekkel szemben látom ezt. És sajnos sokszor látom, sok embernél. Komolyan nem értem minek erőltetik, ha nem bírják idegekkel a saját életüket sem? Miért érzik úgy, hogy egy másikét is el kell cseszni?
2020. júl. 26. 17:36
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
43%

Szóval láttál ma egy szülőt, aki türelmetlen volt a gyerekével (igaz lehet éppen dackorszakban van és 3. napja üvölt) és ebből levontál egy általános következtetést. Gratulálok.


Jó szórakozást a következő minimum 70 hozzászóláshoz, ahol gyerekesek és gyerektelenek fognak gyűlölködni egymással.

2020. júl. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
1-es, nem, jó ideje ezzel foglalkozom már az a baj. És nem egy esetből vontam le következtetést, ezért is tettem fel a kérdést: miért vállalják a gyereket ezek mellett?
2020. júl. 26. 17:45
 3/55 A kérdező kommentje:
És nem szórakozni szeretnék, hanem tényleg megtudni a választ. Ha elvolvastad volna a kiírásom, nem emeltem ki esetet. Azt emeltem ki, amit tapasztalok sokszor, de nem írom le mégegyszer. Ha meg akarod érteni, meg fogod, ha nem akarod, akkor úgysem.
2020. júl. 26. 17:48
 4/55 anonim ***** válasza:
26%

Mivel totál magadra vetted az előző hszem, és nem értetted meg a mögötte lévő iróniát, ezért nem is folytatnám a dolgot, még annyi, hogy sose tudhatod, hogy amikor ilyen esetet látsz, annak mi áll a hátterében. Mivel nem ismered ezeket a szülőket és gyerekeket, közeli ismerősöd pedig gondolom nincs annyira sok, ezért reprezentatív mintád sincs, hogy ilyen sommás kijelentéseket tehess.


Az ilyen kérdések arra jók, hogy feltüzeljék az embereket és egymásnak feszüljenek. A kérdésedre nem fogsz érdemben választ kapni, mert ez egy általánosító következtetés, és mindenki csak abból tud kiindulni, amit lát, vagy esetleg megtapasztal a saját gyerekével kapcsolatban. És itt jön képbe az, hogy aki nevel gyereket, az pontosan tudja, hogy az mivel jár, aki viszont nem, az nem tudja, viszont ettől függetlenül feltételez. És ezekből pattannak ki a végeláthatatlan viták ezeknél a kérdéseknél.

Ennél a pontnál én ki is szálltam.

2020. júl. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
22%

Akkor viszont az a helyzet, hogy se empátiád, se logikád.

Tegyük fel, hogy csak azok vállalhatnának gyereket, akiknek megvan a megfelelő türelme hozzá. Rendben. De akkor te sem lennél, mert teljesen biztosan van a felmenőid között olyan, aki nem felelt meg a kritériumoknak és nem szülhetett volna a te elképzelésed szerint gyereket, így se te, se a szüleid nem léteznének.

2020. júl. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 Metionin ***** válasza:
50%
Mert a gyerek idegesítő és ezt sok ember nem bírja. Csak a sajátot kötelező elviselni. Igazából ez annyira emberfüggő, van sok olyan ember, aki gyerekekkel dolgozik de neki nincs sajátja, mégis tök türelmes velük míg sok szülő bevállalja a gyereket és nincs hozzá türelme. Kell hozzá egy megfelelő alaptermészet is szerintem.
2020. júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Igen inkàbb szállj ki szerintem is, mert totál félreviszed az egész kiíràst és azt nem szeretném és magyarázkodni sem, mert nem vettem magamra, hanem reagàltam az írásodra. Ezért kérlek én is, hogy ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, mert nem vagy érintett, akkor inkább hagyd légyszi, mert nem szeretném efelé elvinni ezt. Köszi.
2020. júl. 26. 18:04
 8/55 anonim ***** válasza:
38%
Remélem ezt a kérdést úgy tetted fel, hogy 8-10 óràt csicsikáltál éjszaka nyugodtan. Elfogyasztottad a kajádat anélkül, hogy 50x meg lellett volna szakítanod és megnéztél par filmet nyugiban okostojás..
2020. júl. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:
6-os igen, ilyesmi jár az én fejemben is ezzel kapcsolatban, hogy nagyon sok a kényszer gyerekvállalás és tényleg kell egy alaptermészet hozzá ezzel teljesen egyetértek.
2020. júl. 26. 18:07
 10/55 A kérdező kommentje:
8-as ez miben befolyásolja azt, hogy gyakran inkább elkussoltatják a gyereket, ahelyett, hogy a miértjeire válaszolnának? Vagy hogy tanítgatnák? Ha olvasod a kiírást, nem arról szól, hogy nem lehet valaki türelmetlen, kialvatlan...stb. Én a hosszabb távon fennálló folyamatokról, majd következményekről beszélek. Majd ezután ismét felteszem-ha nincsenek jó állapotban az idegei valakinek alapvetően, akkor miért vállal rá még egy gyereket? A kialvatlanságot..stb értem. De a kiírás nem erről szól.
2020. júl. 26. 18:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!