Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem reg szuletett gyermekunk...

Nem reg szuletett gyermekunk . Ezutan ez mindig ilyen lesz?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete szuletett meg pici babank. Azota felesegem total megvaltozott. Alig szol hozzam, nem beszelgetunk. Rossz a kedve. Unott. Probalok kozeledni de igy mar szinte nejem sincs kedvem hozzaszolni. Haza erek melobol kisebb letargia var. Gyerek kapja a kedves babusgato szavakat nekem meg mintha vmi befogaditt kutya lennek.
2019. aug. 21. 20:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
39%
80as, a kérdező DOLGOZIK míg az asszony otthon van nehogy már főzni is a kérdező főzzön. Az asszony idejéből bőven kitelne egy evő-alvó újszülött mellett kétnaponta összeütni valami egytálételt. Megint más a helyzet egy már örökmozgó 8-10 hónapos mellett akit egy pillanatra se lehet egyedül hagyni.Nő is vagyok, szültem is, de nekem a bőr lesülne a képemről ha mással végeztetném el az én dolgom.
2019. aug. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 anonim ***** válasza:
33%
Az már baj, ha az a te dolgod. Nem azt mondtam, hogy folyamat főzzön, de egyszer sem tudna? Főzne valamit és beszélgetnének?
2019. aug. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim válasza:
41%
Azért legyen vele kedvesebb és empatikusabb, elfogadóbb a kérdező, mert TÁRS. Senki nem állította, hogy ez már mindig így marad, de tudjon már egy felnőtt férfi igényeket háttérbe szorítani és késleltetni. Fel kell nőni a feladathoz. Ez az időszak most nem a szülőkről szól. Ha megkérdeznénk az anyukákat, hogy egyébként ki törődik az ő lelkükkel vagy testükkel szülés után meglepő ( mondjuk nekem nem ) válaszokat kapnánk. Normális, hogy 2 héttel szülés után örül, ha ágyat lát vagy csendben megihat egy kávét. Kíváncsi vagyok kinek lenne kedve pl. egy jó kis fogfájással, 2 heti alvásmegvonás, napi 24 órás ügyelet után vidáman, kedvesen cseverészni a párjával. Ilyenkor próbálsz segíteni a másiknak, ahogy tudsz és nem sértődötten, magadat sajnáltatod, nem?
2019. aug. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:
80%
82es miért a nő besegít a férje munkájába? Miért csak egy irányba kéne ennek működnie?
2019. aug. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:
64%

Ez a nő besegít-e a férfi munkájába felvetés akkora baromság!

1. A babagondozás alapvetően egy KÖZÖS projekt. Legfeljebb addig a nő dolga, amíg a férfi munkában van. Ez a családi munkamegosztás. Napközben nyilván nem tudnak egymás munkájában segíteni, fel kell osztani a feladatokat. De ha a férfi munkaidején túl is csak a nő feladata a gyerekgondozás, az már nem munkamegosztás, hanem a munka másikra lőcsölése. A nő "munkaideje" megegyezik a férfiéval! Előtte/utána közösen felelnek a saját csaladjukért, otthonukért.

2. Tegyük fel, hogy összesen mondjuk napi 26 órányi munka szükséges a túléléshez egy családban, és ezt valahogy fel kell osztania egy párnak egymás közt. Ha a férfi 10, a nő meg 16 órát vállal ebből, akkor mégis miért kellene még a nőtől számonkérni, hogy segítsen a férfi 10 órájába is?

Ilyenkor szoktak jönni a babagondozás nem munka, meg a munkábajárás ezerszer nehezebb című szövegek. Hát lehet, hogy van akinek szar a melója, és ettől túl frusztrált ahhoz, hogy elhigyje, ugyanolyan nehéz otthon egy babával, de nekem spec. sokkal kevésbé voltak megterhelőek a mindennapok, amíg dolgoztam, mint most gyeden. Csak a szerencsés kivételek számolnak be rózsaszín babaillatú ködben úszó boldog első életévről.

2019. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:
34%
A babagondozás, nevelés nem a nő munkája. Nem is mondanám klasszikus értelemben munkának, hisz szabadon választott, de ketten választották szabadon. Akár tetszik, akár nem, a nő élete nagyobb mértékben változott. Neki kéne a segítség, mert mindkettejüknek csak előnyére válna, ha belerázódnának az új életükbe.
2019. aug. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező!Egyalalan fel vagytok ti keszulve a szuloi feladatokra,vagyis leginkabb te?

Mert nekem ugy tunik,hogy nem igazan szeretted volna ezt az egeszet es nem hozzad valo ez a szerep.

Es ha te "mindig eteted" a gyerekedet,akkor hogyhogy nem te vagy vele otthon?

Potszabadsagot vettel ki hogy segits a felesegednek?

2019. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!