Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem reg szuletett gyermekunk...

Nem reg szuletett gyermekunk . Ezutan ez mindig ilyen lesz?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete szuletett meg pici babank. Azota felesegem total megvaltozott. Alig szol hozzam, nem beszelgetunk. Rossz a kedve. Unott. Probalok kozeledni de igy mar szinte nejem sincs kedvem hozzaszolni. Haza erek melobol kisebb letargia var. Gyerek kapja a kedves babusgato szavakat nekem meg mintha vmi befogaditt kutya lennek.
2019. aug. 21. 20:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 anonim ***** válasza:
32%

35ös, és ki tartja a nagykést a torkodhoz hogy ne aludj? Pont ebben az első 1-2 hónapban szinte csak eszik-alszik a baba, bármikor ledőlhetsz te is, nem kell mártírkodni hogy inkább a lakást teszed rendbe.


Aki meg azt mondja hogy egy férfinak kötelessége segíteni a gyerekgondozásban, ők mennyit segítenek be a férjüknek a munkahelyén? Vagy csak a férfi felé elvárás hogy mindkét helyen teljesítsen?


Unokabátyám napi 10 órákat dolgozott, aztán a felesége mikor hazaért a kezébe nyomta a gyereket hogy mostantól ő van vele, mert neki jár a pihi. Lenyomott 10 órát, 2 órát utazott otthon meg még 5-6 órát ő volt a gyerekkel, a felesége szemében meg ő volt a legszemetebb mikor pár hónap múlva beadta a válást.

2019. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/87 anonim ***** válasza:
58%

"Pl összecsomagol. Neked." - hogyne, HA a nőé a lakás...

"Gyerekes vagy! Úgy hangzik mintha féltékeny lennél a gyerekre." - tegyük hozzá, hogy ha az eset tényleg úgy néz ki, ahogy azt a Kérdező leírta, akkor TELJES JOGGAL AZ. Nem volt arról szó, hogy a gyerekvállalással a Kérdező háttérbe szorul a "futottak még" helyre...

2019. aug. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 A kérdező kommentje:

Meg egyszer leirom, hogy a kozeledes alatt termeszetesen nem sexet ertek, hanem csak hogy kommunikaljunk egymassal mint regen.


Foglalkozom a gyerekkel, mikor itthon vagyok rendszeresen etetem plusz furdesbe segitek.

Segitek itt ott amit tudok(tea fozes, neha mosas)

Nyilvan nekem is vannak hibaim, meg olyan dolgok amiket rosszul csinalok.


De szerintem vannak olyan nok h tul vallaljak nagukat. Pl. Most elso ket hetbe egyertelmu hogy nincs annyi ideje mint elotte a lakasra, takaritasra, csipp csup dolgokra..

Es vannak olyan csajok akik nem birnak engedni semmibol. En azt vallom hogy ilyenkor a gyerek az elso, ezert az anyanak pihenni kell, enni inni kell, aludni!. Takaritasban amit tudok besegitek en, amit meg nem tudunk nost megcsinalni AZT NEM KELL MEGCSINALNI! El kell engedni.

De vannak olyanok akik nem birnak leallni, minden hazimunkatt akarnak csinalni stb stb.

Ennek az a vege hogy keveset pihen, keveset alszik, ingerultebb faradtabb lesz.

Es ezaltal egy spiralba kerul.

2019. aug. 23. 03:09
 74/87 anonim ***** válasza:
82%

Olyan szomorú ez a kérdés és a rá adott válaszok jelentős része is.

Van egy pár, mindössze két hete született gyerekük, és a jelek szerint nehéz az átállás, hogy az életüket szülőként folytassák, a párkapcsolatukat sem zökkenőmentesen éri a változás. Nahát, mik vannak!

Erre hol a nő kapja az ívet, hol a férfi, mindkettőt porig alázva. Az ilyen rettenetes nőt el kell hagyni, az ilyen rettenetes férfi inkább költözzön el, mindenesetre VALAKI mindenképp ássa el magát kettejük közül.

Nem azért, nekem is az az érzésem, hogy kevés empátiát mutat a kérdező a feleségével szemben, de a párkapcsolati nehézségek már csak ilyenek, az emberek sz@rul érzik magukat, és emiatt nem úgy viselkednek, ahogyan a legjobb volna. Általában nem boldogtalanul vagyunk a legjobb társak, se férfi, se nő. Természetesen érdemes küzdeni ez ellen, de attól még normális, hogy így van. És itt most mindketten boldogtalanok, és egyikük sem jó társ. Ilyen ez a gyerekvállalás, padlóra küldhet nőt is, férfit is, csak a nőt még fizikaliag is kicsinálja. Sok erőt és empátiát kívanok nektek, hogy átvészeljétek a nehéz időket. (Egy háromgyerekes anya, feleség)

2019. aug. 23. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó vagyok, csak most olvastam a kérdező kommentjét. Úgy tűnik, azért legalábbis valamennyire törekszik az együttérzésre. Nem tudom ennyiből megállapítani, hogy a gyakorlatban ez mennyire működik, de nekem az az érzésem, hogy minden rendben lesz, csak kitartást!
2019. aug. 23. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 anonim válasza:
59%
Az a letargia kimerültség, fájdalom, a hormonok játéka, a semmihez sem hasonlítható nagyságú felelősség, a minden megváltozott fizikailag és lelkileg is sokkja. 6 hét a hivatos gyermekágy nem véletlenül, de ennél ez a valóságban hónapokkal több. Nem igazan értem mit vársz tőle. Miről akarsz beszélgetni? Régen a nőt körbevette egy támogató! NŐI ( nem véletlen ) háló, akik ellátták, hordták neki az ételt, takarítottak, batorították, kisírhatta nekik magát. Most a válaszokból is láthatod, hogy ez mennyire megváltozott. Egy-két választól eltekintve csak vagy téged vagy őt pocskondiáztak a válaszolók mindenféle feltételezésekre és valójában lényegtelen dolgokra alapozva. Pedig ez ilyen ám, ha csak magatokra számíthattok. Valójában senki nem kapja pontosan azt, amire számít, ez egy teljesen új helyzet és igen, te is érzed a bőrödön az ezzel járó változást. Lehet meglepődtél, de tuti, hogy a feleséged se erre számított. Fáradtabbak vagytok minden eddiginél, tök normális. Sötét a világ? Tök normális. Nem mindenki alkalmazkodik egyformán és egyik pillanatról a másikra. Nem szeret kevésbé, de ne most várd el, hogy jobban kimutassa. Most ennyit tud adni. Változni fog ez. Szeresd nagyon, járj a kedvében, kérdezd meg mit tehetnél, hogy boldogabbnak láthasd és mosolyogni tudjon. Ne Te várj el! Legyél felnőtt, legyél férfi a szó mindennemű jó értelmében és akkor nem egy megkeseredett családban kell majd felnőni a gyereketeknek. Mellesleg, ha látja a feleséged az igyekezetedet, szeretetedet ő is felpuhul majd. De ne lepődj meg, ha még kibukik vagy sír, stb. Belefér. Valószínűleg még nem tudta kiadni azt a sok fájdalmat, csalódottságot és stresszt, ami a szüléssel és az anyává válással jár. Egyébként semmi soha nem lesz már olyan, mint régen, ezt ne is várd. Az új dolgokhoz kell alkalmazkodni és hidd el az elkövetkező hónapokban, években csak folyamatos változás lesz. De vissza fogtok találni egymáshoz, ha biztosítod róla, hogy csodálatos nőnek, remek anyának találod. Ha jót adsz, kedves vagy egy kicsit háttérbe szorítva magadat, akkor ez nagyon megtérül majd.
2019. aug. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/87 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó a nő nem foglalkozik a kérdezővel miért ő nyalizzon ennél is jobban? Nem ő tehet róla hogy ilyen a felesége
2019. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 anonim ***** válasza:
41%
"De ne lepődj meg, ha még kibukik vagy sír, stb. Belefér." Na most, hogy a Kérdezőnek mi fér bele, és mi nem, az a Kérdező döntése, azt csak ő tudja... mondjuk nekem férfiként 2 hét után még talán beleférne, ha viszont 2 hónap után is ugyanez lenne a helyzet, akkor lépnék. No, mert nem vagyok önmagam ellensége, tehát semmi szükségem olyan "társra", aki egyszerre várná el, hogy az igényekkel vonuljak háttérbe, egyebekben viszont sokkal többet adjak.
2019. aug. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 anonim ***** válasza:
23%
Ítili pitili aranybabocaja anyucikanak hogy ennem a szivit nekije elalelok elfolyok szemefenye anyunak igeeen!!! Csak az én magzatom leszel örökre tejcizel a cicimbol mindig drága kisbabam csoda a vilagnak
2019. aug. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 anonim ***** válasza:
41%
Miért vagy ennyire rákattanva a teafőzésre? Ami vízforralás? Mást nem is esztek, csak teát vagy neked ennyi a konyhaművészet? Mert akkor a nő sem százas.
2019. aug. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!