Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem reg szuletett gyermekunk...

Nem reg szuletett gyermekunk . Ezutan ez mindig ilyen lesz?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete szuletett meg pici babank. Azota felesegem total megvaltozott. Alig szol hozzam, nem beszelgetunk. Rossz a kedve. Unott. Probalok kozeledni de igy mar szinte nejem sincs kedvem hozzaszolni. Haza erek melobol kisebb letargia var. Gyerek kapja a kedves babusgato szavakat nekem meg mintha vmi befogaditt kutya lennek.
2019. aug. 21. 20:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
38%

#27, #30, #32!

Köszönöm. Erre gondoltam én is.

Végre rendes hölgyeket is látni.

Miből gondolom, hogy ha a feleségemnek könnyű volt akkor másnak is. Nem gondolom. Nem azt írtam, hogy könnyű volt neki. De nem bennem kereste az áldozatot, akin ellehet verni a port.

Ahogy írták, örültünk egymásnak a családnak. Majd a másodiknak is.

Nem egymás ellenségeként tekintettünk sosem egymásra. Hanem mint a párunkra, társunkra.

Természetesen vannak rosszabb napok. De azt is közösen át kell vészelni.

Csak 2 évig dolgoztam olyan robot helyen, (az építkezésen), utána a mai napig is minden itthoni teendő közös volt, s lesz is. A gyereknevelés is. (már nem kell őket nevelni).

Azért írtam, hogy miben fárad el? Mindent csinálok itthon én is. Csináltam is. Nekem gyerekjáték. Mosás? A gép megcsinálja. Kiveszem, s kiteregetem. Vasalás? Közben megy a tv. 20-60 perc s kész. Porszívózást? Nem nehéz. Míg a feleségem ablakot tisztított, én addig kiporszívóztam mindenhol. Mikor főzött, kivasaltam. Most hétvégén így volt.

Főzés? Az sem nehéz. Míg a gyerekek kisebbek voltak, s a párom ért haza később mint én, mindig főztem valamit. Pörköltet, tésztával mi senki tud. Húst sütni? Mi abban a nehéz. Vékonyra vágott karika krumplival... Az is bele a tepsibe...

Vagy párizsisan kirántani a csirkeszárnyat, majd főzöl hozzá rizst, amire ananász levet öntesz...

A nejem imádta, a gyerekek is...

Mindig azt mondták, hogy én ízesebben sütök főzök.

2019. aug. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
76%

Aha, szóval te segítesz a feleségednek.


Ellenben a kérdező az első napokban is magára hagyta. Na ez a baj...


24 éve vagyok férjnél, én is szültem. És szerencsére az én férjemnek fontos volt, hogy pár napot velünk legyen. Együtt lettünk szülők. A kérdező felesége még egyedül.

2019. aug. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
32%

Nem írta sehol a kérdező, hogy nem volt otthon az első 5

napban.

Miért ne segítenék? Mondjuk az nem segítség, hanem közös teendő. Természetesen kiveszem a részem belőle. Mindig is kivettem.

Nálunk úgy volt, hogy az elsőnél még az anyósomnál laktunk. A másodiknál már külön. Kivettem 5 napot, s táviratoztam az anyósomnak, hogy meg van a baba. Jöhet. Jött is s ő volt egy vagy két hetet még a nejemmel. Akkor még nem ölt ennyi szabadságunk. 20 éve.. S két leállás a cégnél, (nyári, és a téli) a szabadságom jórészét elvitte.

2019. aug. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
10%
Még nem volt... Lett volna
2019. aug. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
82%

Én is 2 hete szültem......


Hiába megy az ömlengés a rózsaszín ködről. Nem alszol, kimerült vagy, a szervezetet egy óriási sokk érte, amiből nincs lehetőség pihengetve regenerálodni. Ha nagy a baba akkor szanaszét vagy vágva, szakadva. Ülni, állni nem tudsz, azt érzed leszakad a gátad és mindened.

A környezeted traktál a van tej, nincs tej, miért nincs tej kérdéskörrel. Nem tudsz kimozdulni, mert még nincs napi rutinja a babának..... Sorolhatnám.


Nem kell csodálkozni azon, hogy ilyen a helyzet. Mentél már úgy haza, hogy azt mondtad a feleségednek, hogy ma délután vigyázok ÉN A SAJÁT gyerekemre, te pedig pihenj le?


Vettél át tőle otthon bármilyen feladatot? Éjszaka keltél fel a gyerekedhez? Szerintem vedd észre, hogy új rendszer születik, és ha nem akarsz ebből kimaradni, jobb ha felfogod, hogy nem segítened kell a feleségednek a baba körül, hanem neked is el kell látnod a saját gyereked.

Sok sikert!

2019. aug. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
66%
35, egy hete mentek haza, nyilván nem két nap miatt írta ki a kérdést. Úgyhogy nyugi, egy percet se volt otthon velük.
2019. aug. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
52%

Én kismamaként mondom, hogy a feleség is bűnös. Azért lehet rendesen is viselkedni. Elhiszem, hogy borzasztóan fel van kavarodva, de nem csak neki lett gyereke, talán pár kedves szót intézhetne ahhoz, akivel babát vállalt és összekötötte az életét.


Kérdező!

Te meg légy türelmes.


Valamint ennél nagyobb bunkóságot, hogy kb. 2 hete született egy gyereked.... Legalább azt tudnád mikor.

2019. aug. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
63%
"Nekünk két gyerekünk van. A nejem az első perctől kezdve normális volt. Még amikor kicsik is voltak. Én napi 10-15 órát dolgoztam. (építkezésen) Sokszor havi 30 napot. Mindig rendes asszonyka várt otthon. Még akkor is mikor fáradt volt. Olyankor kevesebbet beszélgettünk. De a mai napig nem estem ki a kosárból, ő sem. Már felnőttek a gyerekek." uh azért ez eléggé egyértelműen ált. iskolás fantázia...
2019. aug. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
71%
Jaj hagyjátok már az 54% folyamatosan nyomja a felnőtt párkapcsban a nőgyűlölő dumát...szerintetek egyáltalán van valakije? :/
2019. aug. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
71%
Aha, lehetne kedves. Csak nyilván elég pocsék rádöbbenni, hogy apura nem számíthat. Aki már most nem áll mellette, arra később pláne nem számíthat. Minden ember, aki kihagyja a közös életük első napjait? Szerinted az ilyen megold majd bármit, ha a feleségnek nem megy? Beteg lesz, dolgozik, stb? Azért ezzel szembesülni elég nehéz lehet már ilyen korán. Ha az örömből nem kér apu, a bajból se fog.
2019. aug. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!