Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem reg szuletett gyermekunk...

Nem reg szuletett gyermekunk . Ezutan ez mindig ilyen lesz?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete szuletett meg pici babank. Azota felesegem total megvaltozott. Alig szol hozzam, nem beszelgetunk. Rossz a kedve. Unott. Probalok kozeledni de igy mar szinte nejem sincs kedvem hozzaszolni. Haza erek melobol kisebb letargia var. Gyerek kapja a kedves babusgato szavakat nekem meg mintha vmi befogaditt kutya lennek.
2019. aug. 21. 20:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim válasza:
67%
Mennyi suttyó van itt... Rám meg csodálkozva néznek, hogy miért nem akarok szülni. Hát tessék, itt egy élő példa, de millió van még. Egy ilyen parasztnak szüljön az ember? 2 hete nyomott ki magából egy 3-4 kg-s gyereket, levegőt azért vehet vagy egyből körbe kéne ugráljon, esetleg rá kéne cuppannia a farkadra? Vajon miért lehet rossz kedve, hmm.....Talán, de nem biztos, köze van hozzá annak, hogy ott egy csecsemő, akit 0-24-ben el kell látnia + a testét a szülés következtében egy óriási sokk érte, kinyúlt has, esetleg fájó gátseb vagy császár esetén a műtéti heg stb. Neked meg az a legnagyobb bajod, hogy a megviselt feleséged nem ugrál körbe. Ész megáll..
2019. aug. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:
41%

Ki beszél másodpercekről???

Eszembe nem jutna a saját gyerekem születésének az időpontját kbval meghatározni.


Vagy 2 hete, vagy augusztus 8án.

2019. aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 anonim ***** válasza:
31%

"Vajon miért lehet rossz kedve, hmm.....Talán, de nem biztos, köze van hozzá annak, hogy ott egy csecsemő, akit 0-24-ben el kell látnia + a testét a szülés következtében egy óriási sokk érte"


Akkor mi a lótúróért szül? Senkinek sem kötelező, elméletileg azért csináljuk, mert ezt akarjuk, ettől vagyunk boldogok. Fáj a sebe... Ez van, a szülés ilyen, attól, hogy elhagyja magát nem lesz jobb. Ha még két hét után is nagyon fáj, el kell fáradni az orvoshoz. Nem szép a teste... Mégis mit gondolt, milyen lesz? El kell látnia a gyereket, ez szörnyű. Sajnos, az anyaság ezzel jár, tele van vérrel, hányással, sz*rral.

Továbbra sem értem, hogy minek szaporodik az, akinek ez az egész nyűg.

2019. aug. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:
29%
Őszinte részvétem nektek. Innentől vége az eleteteknek, meghaltatok, csak meg nem vagytok eltemetve. Gyerek után okadek lesz az élet. Az már nem élet. Vagy gyorsan lelepsz és fizetsz havonta egy huszast azt jó van, vagy lehuzhatod a rolót innentől apám.
2019. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:
72%

És amit magad vállaltál, amiatt kussolni kell? Soha nem lehet kiereszteni a gőzt? A kérdező is mondja, hogy másra számított. Persze, az élet nem egy sorozat, hogy a terhesség vicces, mert lehet kövér a nő, aztán megszületik a baba, valaki meg folyamat vigyáz rá, mi meg kávézgatunk a barátainkkal, mint előtte.


Ilyenkor a legnagyobb hiba az, hogy külön gondolnak egymásra. Pedig együtt vannak ebben a helyzetben. Alapból meg kellene érteni, hogy igen, 2 HÉT alatt a magatehetetlen újszülött fontosabb volt, mint a felnőtt ember. A qrva életbe, nekem vakbélműtét után 2 hétig feküdnöm kellett és fos kedvem volt, és nem adtak egy idegesítő csomagot, amit haza kell vinnem és gondoskodni róla.


Mi lenne, ha nem az lenne a szempont, hogy a kérdező valaga nincs kinyalva, hanem az, hogy az ő közös életük hogyan változott meg? Mi lenne, ha nem az lenne, hogy "figyi, te seggig szakadt alféllel miért nem vagy olyan boldog, mint azelőtt? A kedvetlenséged lehangol. Szomorú szmájli."


Hanem mondjuk megpróbálná, hogy "te Kata, én nem hittem volna, hogy ez NEKÜNK ilyen rohadt nehéz lesz". Talán kicsit változna, ha érezné, hogy nincs egyedül. Mert a legtöbb ilyen esetben az a baj, hogy a férfi nem érzi, hogy ő is felelős a gyerekért. Nem. Anya felelőssége nappal a babát, este apát felvigyázni. Ezt kellene elfelejteni. Nem apa és a gyerek osztoznak az anyán, hanem anya és apa a gyereken.

2019. aug. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 anonim ***** válasza:
60%

Ne forgasd már ki a kérdező szavait, nem azt akarja, hogy kinyalják a fenekét, azt akarja, hogy normális hangnemben beszélhessen a feleségével. Rohadt nagy a különbség a kettő között. Mint ahogy aközött is, hogy valaki mártírt csinál magából szülés után, hetekig úgy viselkedik, mint akivel valami komoly baj történt vagy kiereszti a gőzt, káromkodik, sír egy pár órát, aztán visszatér önmagához.

A köztük lévő viszonyról meg annyit, hogy a gyerek vállalása plusz teher. Nem mondhatja azt valaki, hogy gyerek lett, ezért mától már nem társ. Nem válthatod ki, ha össze akarod tartani a családot. Ez meg azért hárul a nőre, mert ő ismeri legjobban az apát is és a gyereket is. A férfi dolgozik, nincs lehetősége annyi időt tölteni a gyerekkel, mint az anyának, ezért ő lesz a kapocs köztük. Ha kizárja az apát a családból, az előbb vagy utóbb el fog menni, mert úgy érzi nincs rá szükség. Én ezt megértem, én nő vagyok, de én nem bírnám elviselni, hogy a fizetésemen kívül nem számít, hogy vagyok- e egyáltalán.

2019. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 anonim ***** válasza:
52%
52# átmeneti időszak, ami elmúlik nyilván, de attól még lehet kva szar, mert másnak könnyű volt... Igen vállalta de attól még lehet totál kész nem? Annyiból a pasi meg már két hét után nem akar hazamenni..... Meg nem erre számított????
2019. aug. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 anonim ***** válasza:
65%
#56-os nagyon szépen leírta!
2019. aug. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 anonim ***** válasza:
60%

#57 Figyelj, tőlem mindenki úgy él, ahogy akar, csak amikor a kedves apuka felveszi a nyúlcipőt, aztán inkább fizeti a gyt-t, mert még egy albérletben is jobb, mint a családdal, akkor majd nem kell femináciskodni, hogy minden férfi szemét, hanem bele kell nézni a tükörbe.

Ezt az átmeneti időszak szöveget meg add már be a tesómnak, aki 2 éve így él.

2019. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 anonim ***** válasza:
36%

Menjetek már ezzel a mekkora sokkon megy át a nő teste... Ő vállalta,ahogy azt is, hogy szereti és tiszteli a férjét jó időkben, nehéz időkben. Akkor tisztelje már meg annyival, hogy normálisan beszél vele.

2 gyereket szültem, a másodikkal azt hittem, ott maradok, ánuszig vágtak, 5 hétik azon imádkoztam, hogy ne kelljen ülni, de erőt vettem magamon és igen is tudtam normális hangnemben beszélgetni a párommal. Ő sem volt itthon a szülés utáni heten, csak mikor már 3 hetes volt a pici, nem keseregtem. Szálljatok már magatokba komolyan és ne sajnáltassatok magatokat, mert kinyomtatok x számú gyereket.

2019. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!