Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Én dramatizalom túl vagy...

Én dramatizalom túl vagy tényleg ennyire leszaerjäk a dolgot?

Figyelt kérdés

Ritkán látogatják a szüleim az unokàjukat. Többségében mindig én viszem hozzájuk. Anyu nem rég lett nyugdíjas, apunak még van egy két éve. ( Aposomek egyáltalán el se jönnek, néha mi visszük oda is az unokát. ) Ezt miért csinálják? Néha úgy érzem,hogy csak én erőltetem...


De a kérdés azért pattant ki, mert anyumnak már dédunokái is vannak, igaz senkivel sem tartja a kapcsolatot. Apámnak ő az egyetlen unokája. Szombaton is ott voltunk. Megérkezésünk után egy óra múlva a majd egy éves lányom elaludt, majd 2 órára. Apám mar ekkor fogta magát és kiment a garázsba földet hordani ( lényegtelen miért pár fordulás és kész. Mivel heti 2 napot dolgozik így a többi napon is raert volna) majd délben felkelt a lány, anyum is elkezdett kifelé szaladgálni. És ott maradtunk ketten. 2kor úgy érzékeltettem hogy mi van,mert akkor elmegyünk.. anyám bejött, apám 3kor. Itt már ideges voltam. Majd elkezdett a lánynak kiabálni miközben ő földön fetrengett hogy gyere már ide ne menj ki... Mondom menj utána... És 4kor inkább eljottunk. Amúgy is a napja felborul a lánynak ilyenkor ha nem a megszokott van.. meg minek ha leszaerjak...


tegnap 06:46
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
12%

"Van, aki kifejezetten nem tud mit kezdeni a kisgyerekekkel."


Akkor minek vállalt sajátot?

tegnap 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
55%
Van. Ezért nem is kell a gyereket odavinni hozzájuk. Tudjanak nyugodtan lapátolni meg futkosni. Mintha a család ott se lenne. És tényleg nem lesznek. Én biztos nem lennék.
tegnap 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
74%

#23: mert az normalis, hogy 5 percre vette az unokajat a kezebe a kepek es a videok erejeig, hogy aztan azzal dicsekedjen? Utana masfel oraig le se szarta, mert telefonalt a fiaval? Ezert feleseges volt elmennunk, ott ulni a semmiert, utana meg megy a hiszti, hogy nem latja az unokajat. A masik haromhoz el tud utazni 300 km-t, hozzank 30-ra nem jut el. Aztan nyavog, hogy nem latja az unokajat.

Plane, hogy o nem is nagyon dolgozik, raer. Anyam 12 orazik, apam 24-ben van, ok megis el tudnak jonni..


Arrol nem beszelve, hogy siman bunkosag. Ha hozzam eljon valaki felkoszonteni, akkor nem massal telefonalok masfel orat. Ez rettento proli dolog.

(#22)

tegnap 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
74%

"Akkor minek vállalt sajátot?"


Javíts ki, ha tévedek, de ha az egyikük már nyugdíjas, a másiknak még 2 éve van hátra, és van már egy felnőtt gyerekük, aki szült, akkor nem huszonéves korosztalyrol beszélünk és nem saját gyerekről van szó, hanem unokarol

tegnap 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

#31


Hát. . . azt tőle kellene megkérdezni miért vállalt.

De a saját gyerekét felnevelte, örül, ha ezen túljutott, nem akar átmenni rajta mégegyszer.


Sokan társadalmi nyomásból vállaltak gyereket vagy haszonból, nyilván ezt nem mindenki ismeri be.

De unokázni már nem fog, mert lehet addigra letojja a társadalmi elvárásokat.

tegnap 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:
Miért kell ilyen közhelyeket puffogtatni, minek vállalt gyereket... Magunknak vállaltuk (8evig próbálkozás után!) mert szerettünk volna babát. Meg elvileg a nagyszülők is hiszen állandó piszkálàs tárgya volt a dolog. Nem le passzolni akarom, sőt nem is merném otthagyni a lányom,mert vele is úgy törődnének mint velem... Csak ha már hivtak, elmentünk, mert maguktól nem jöttek volna hónapok után..
tegnap 12:25
 37/51 anonim ***** válasza:
100%
Nézd a jó oldalát. Ha ők hívnak és Ti mentek, akkor léptek le, amikor elég volt. Ha ők nagyon érdeklődőek lennének, és odacuccolnának hozzátok egy hétre, beleszólnának mindenbe, hogy így vagy úgy kell, ez vagy az a jó a gyereknek...az nem lenne sokkal terhesebb? Ha nagyobb lesz, jobban el tudnak vele lenni majd, meglátod. Sok ember a nagyon picikékkel nem tud mit kezdeni, főleg a férfiak.
tegnap 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
46%
Ha átmegyek anyukámhoz csak úgy, sem szeretném, ha kimenne a kertbe ásni, míg ott ülök.
tegnap 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
53%
Akik szerint ez rendben van, meg elfogadható meg ne erőltessék máf az umokát, azoktól kérdezném: ti el tudjátok kepzelni, hogy így viselkedtek nagyszülőként, hogy hónapokig el se mentek meglátogatni az unokátokat és ha a gyerekeitek elmennek hozzátok unokástól néha, akkor is inkább kimentek kerti munkát csinálni, minthogy velük beszélgessetek, foglalkozzatok?
tegnap 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
49%

Nem a szomszédban lakunk...


De, 50 km ma nem távolság, ne haragudj. És te írtad, hogy 50 km.

tegnap 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!