Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én dramatizálom túl a dolgot?...

Én dramatizálom túl a dolgot? Nektek az, hogy esne ha a párotok sokszor 1-es számban beszélne és nem többesszámban? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Lehet én vagyok hülye nem tudom,de sokszor egyes számban beszél,főleg ha csekkek befizetéséről van szó és ehhez hasonló dolgokról.Én is hozzájárulok ezekhez én is dolgozom.Rosszul esik,sokszor megfigyeltem már ha valakivel beszélgetett hasonló dolgokról,akkor nem azt mondja,hogy befizettük,hanem hogy befizettem a számláimat,miközben azok az én számláim is,mivel már évek óta egy lakásban élünk.Másban is megnyilvánult már ez,ezek nekem rosszul esnek.Szerintem ezek ilyen tudat alatti dolgok,hogy nem tekint engem egyenrangúnak magával.Mi a véleményetek erről?32F
2015. jún. 2. 13:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem meg csak túldramatizálod.


Ha valamit csinálok, akkor sosem beszélet erreöl többesszámban, az nekem olyan mesterkéltnek érzödik.

2015. jún. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%
Bocs, a hibákért, akad a billentyüzetem...
2015. jún. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%

Igen, szerintem te dramatizálod túl. Egymás kezét fogva együtt voltatok a postán, csekket fizetni? Ugye, hogy nem? Hát akkor nem befizettük, hanem befizettem.


Szerintem a semmiből csinálsz problémát. 37/N

2015. jún. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt erről van egy vicc:

A feleség: nem szeretem amikor azt mondod az én házam az én gyerekem az én autóm! Tanuld meg nekünk mindnenünk közös! Egyébként mit keresel annyira szekrényben?

férj: az alsógatyánkat kedvesem!


Másrészt mikor összeházasodtunk anyukámnál laktunk egy ideig. Addig a szoba az ÉN szobám volt és sokszor úgy is említettem, ott van a szobámban, bemegyek a szobámba stb. A férjem szóvá is tette hogy akkor az csak az én szobám? nem a mi szobánk?

Az egyértelműség kedvéért én kiraktam egy fotót ami a nászutunkon készült a kőbevésett neveinkről (Julisak + Jancsika) :)


Harmadrészt ha zavar beszélj vele elvégre a probléma az "mindenkié" egy kapcsolatban.

2015. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagytok sziami ikrek, nyilvan egyes szamban beszel. Vagy talan osszenottetek azota?

Tulreagalod, ilyenen hiszitzni... nagyon kemeny.

2015. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
ma 13:36 Ez a lényeg,a probléma közös,de ő még is 1-es számban beszél róla,nem csak csekkekeről.Amúgy beszéltem már vele erről,pont ezt mondtam neki,ha valami gondja van,akkor is,mintha csak az övé lenne,pedig számithat rám mindenbe,ezért rosszul esik,amikor problémákról egyes számban beszél,és most nem csekkekre gondoltam.
2015. jún. 2. 13:42
 7/25 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem túlreagálod.

Ha elmegyek egyedül befizetni a csekkeket. Akkor azt mondom, hogy befizettem a csekkeket. Akkor is ha közös a csekk.

Ha együtt megyünk el befizetni. Akkor mondom, hogy befizettük. Akkor is ha csak az én számlám.

Szóval ha valamit egyedül csinál, attól még nem azt jelenti, hogy letagadja, hogy van barátnője.

2015. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

Nekem anyam volt ilyen. Nem a hazunk, hanem a hazam, holott az egesz csalad ott lakott. Nem tettem szova, nem tartottam olyan fontosnak, hogy emiatt veszekedes legyen (mert az lett volna0, igy megvartam, mig felnovok, elkoltoztem, mar nem zavar.

Hogy mit tudnal tenni, hat beselj vele errol.

2015. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
35%
Nincs problémád, csinálsz egyet? Ja, bocsánat, csinálTOK?
2015. jún. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
53%

Én meg inkább ezt a nagy többesszámosdit nem értem meg.

Nem is pároknál, hanem anyáknál tapasztalom. Pl. amikor a gyerek eszik, akkor mondják hogy eszünk. Vagy iszunk, vagy játszunk....


Én konkrétan okádok ettöl. Még sosem láttam anyukát falatozni miközben a gyerek szopik.

Akkor mitöl eszÜNK?

2015. jún. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!