Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én dramatizálom túl a dolgot?...

Én dramatizálom túl a dolgot? Nektek az, hogy esne ha a párotok sokszor 1-es számban beszélne és nem többesszámban? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Lehet én vagyok hülye nem tudom,de sokszor egyes számban beszél,főleg ha csekkek befizetéséről van szó és ehhez hasonló dolgokról.Én is hozzájárulok ezekhez én is dolgozom.Rosszul esik,sokszor megfigyeltem már ha valakivel beszélgetett hasonló dolgokról,akkor nem azt mondja,hogy befizettük,hanem hogy befizettem a számláimat,miközben azok az én számláim is,mivel már évek óta egy lakásban élünk.Másban is megnyilvánult már ez,ezek nekem rosszul esnek.Szerintem ezek ilyen tudat alatti dolgok,hogy nem tekint engem egyenrangúnak magával.Mi a véleményetek erről?32F
2015. jún. 2. 13:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
7%

Igen, túldramatizálod. Akár az én párom írta volna ki a kérdést :).

Ettől még egyenrangúnak tekint, csak nem minden esetben tud odfigyelni a csipke lelked sérülékenységére.

Amit ő tesz meg, azt bizony 1-es számban fogja elmondani, mivel úgy igaz. Ettől még nem zárt ki téged a körből. Nem attól lesztek egy pár, hogy csak többesszám 1-et használtok. Ha ez minden, ami arra utal, hogy együtt vagytok, akkor már mindegy is.

Ne akarj a sorok között olvasni, ha ő nem ír oda.

34N

2015. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
65%

Hajjaj! De milyen igazad van!

"Jót aludtunk délután!" "Szépen gyarapodtunk." "Kakiltunk." "Egyévesek lettünk." :-))))))))))))))))

2015. jún. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
"Én konkrétan okádok ettöl." azt a kulturált fajtádat. A szorosabb kapcsolatra utal, de látom a hülyék köztünk élnek.... :D
2015. jún. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
13. NEM a szorosabb kapcsolatra utal, ha egy anya többes számban beszél a gyerekéről. Csak az ostobaságát bizonyítja vele. Nem akarja tudomásul venni, hogy a gyereke külön személyiség, és nem az anya tartozéka.
2015. jún. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Régen engem is zavart, ha a férjem így fogalmazott olyan dolgokról, amiket együtt csináltunk, de végül rájöttem, hogy nem ez a lényeg, hogy másoknak hogyan közvetíti, mert ez másodlagos szempont. Pontosan tudom, hogy mennyire vagyok számára fontos, tudom, hogy tudja, hogy amit csinálunk, azt együtt visszük véghez és ez a továbbiakban is így marad. Elkezdtem magamat is figyelni, és észrevettem, hogy én is gyakran fogalmazok így kívülállónak: "Befizettem a csekkeket". Én fizettem be, mert én mentem el vele a postára, de a férjem keresetéből, mert kártyáról fizettem. Most akkor fejtsem ezt ki? Nem fejtem ki, mert a beszélgetésben a lényeg nem ezen van.

Vagy pl. mérges vagyok a szomszédra, mert folyton a nyakamra jár és akkor azt mondom: "Nehogy már a saját házamban sem csinálhassam amit akarok".

Pedig nem csak a saját házam, mert fele a férjemé, meg még anyósomnak haszonélvezet is van rajta, de az ember nem köríti hozzá, mert a hangsúly azon van, hogy ragadós a szomszéd.

Remélem érted a példákat, nem az a lényeg, hogy mit mond másnak, mert ez függ a téma lényegétől is, az a fontos, hogy együtt szépen éljetek, és a tények igazolják ezt.

Néha a többes számban való megfogalmazás egy újabb kérdést szül a hallgatóságtól és lehet hogy ő nem akar erre válaszolni.

Megint egy példa: Nekem is rosszul esett régen, mikor úgy mesélte a kollégájának, hogy "kiástam az alapot", pedig nem csak ő ásta, hanem én is. De utólag bele gondolva ahogy ismerem a kollégáit, az lett volna a reakció, hogy: "mi a F...szom, az asszonnyal ásatsz alapot?, nincs pénzed szakira?" stb. Szóval sokszor nem azért fogalmaz így, mert megfeledkezik rólam, hanem azért mert félti a privát szféránkat. Mint írtam, az ilyenek csak újabb kérdést szülnek.

2015. jún. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"A szorosabb kapcsolatra utal, de látom a hülyék köztünk élnek"


Ahogy nézem itt pont "ti" vagytok "köztünk".

A többség itt láthatólag nem teljes szimbiózisban él a csemetéjével meg a párjával hanem normális kapcsolatban.


Az hogy mások viselkedésére ez a reakcióm, végképp nem értem miért jelentené az én kapcsolatom szoroságát vagy az ellenkezöjét. Ö nem vált ki ilyen reakciót, mert több agysejtje van az "pukikáztunk"-anyucikáknál. Pfujj ettöl tényleg büfikéznünk kell. :D

2015. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Hehe, erről van egy vicces sztorim. Nemrég a szüleimnél vendégeskedtünk pár napig az egy éves lányunkkal. Nagyszülői részről persze teljes belebolondulás az unokába. Egyik nap apám robog az ágy felé, kezében a gyerekkel és hátrakiabált nekünk, hogy "beszartunk!".

Anyám rám néz: "Vigyél egy pelenkát, meg egy tiszta alsót apádnak!"

2015. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
:DDD
2015. jún. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

En is ugy szoktam mondani, h befizettem, mert konkrétan én voltam a potára feladni. Mindenki tudja, hogy ketten keresunk a családban.

Egy másik példa. Mikor az anya tobbes számban beszél a gyerekérol: eszunk, alszunk, bilizunk stb. Nekem ez sokkal idegesítobb, pedig nekem is van 2 gyerekem.


28N

2015. jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

igazad van ez egy tudat alati elszolás

tipikus pasi minden az övé a nő pénze meg a teste az az ő tulajdona

ne tervez vele hosszú távon

2015. jún. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!