Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én dramatizálom túl a dolgot?...

Én dramatizálom túl a dolgot? Nektek az, hogy esne ha a párotok sokszor 1-es számban beszélne és nem többesszámban? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Lehet én vagyok hülye nem tudom,de sokszor egyes számban beszél,főleg ha csekkek befizetéséről van szó és ehhez hasonló dolgokról.Én is hozzájárulok ezekhez én is dolgozom.Rosszul esik,sokszor megfigyeltem már ha valakivel beszélgetett hasonló dolgokról,akkor nem azt mondja,hogy befizettük,hanem hogy befizettem a számláimat,miközben azok az én számláim is,mivel már évek óta egy lakásban élünk.Másban is megnyilvánult már ez,ezek nekem rosszul esnek.Szerintem ezek ilyen tudat alatti dolgok,hogy nem tekint engem egyenrangúnak magával.Mi a véleményetek erről?32F
2015. jún. 2. 13:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ez az egyes szám első személyben való beszéd nálunk is probléma volt. Legtöbbször ő került kellemetlen helyzetbe, például, amikor barátoknak telefonon mondta, hogy "most indulok hozzátok", és fél óra múlva ketten érkeztünk meg. Később hasonló szitu, de rákérdeztek, hogy engem hol hagyott, akkor persze magyarázkodott, hogy én is vele vagyok. Sokadjára "megtanulta" nagyjából.

Nekem is rosszul esett, és pontosan tudom, hogy min vagy fennakadva.

Ha elég belevaló vagy, esetleg egyszer-egyszer közbe lehet szólni, hogy ketten vagytok a kapcsolatban, nem csak ő egyedül az atyaúristen.

2015. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

20. Az írásod is borzalmas, de hogy még olvasni sem tudsz...

32F. feltűnt?

2015. jún. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat, de én is E/1. sz.-ben szoktam beszélni. A férjemet (44) ez gyakran zavarja, szerintem úgy értékeli, hogy nincs bennem MI tudat. Pedig ez nem igaz. Talán csak túl sokat éltem önállóan, vagy így egyszerűbb. Ettől nem szeretem kevésbé.

40/N

2015. jún. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
#23: te meg a témához nem tudsz szólni ezért offolsz. Észrevetted?
2015. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Szerintem buta vagy, kérdező. Másoknak ez tök egyértelmű. Ha nem lenne az, ilyen beszélgetések lennének.


- ... aztán elmentem befizetni a számlákat...

- Micsoda? Csak te? Egyedül fizeted? A párod nem dolgozik?


vagy


- ... és elmentünk a postára...

- Nem mondod! A kis 3 éves Julcsa is hozzájárul a csekkekhez, vagy mi a szösz?

2015. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!