Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Én dramatizalom túl vagy...

Én dramatizalom túl vagy tényleg ennyire leszaerjäk a dolgot?

Figyelt kérdés

Ritkán látogatják a szüleim az unokàjukat. Többségében mindig én viszem hozzájuk. Anyu nem rég lett nyugdíjas, apunak még van egy két éve. ( Aposomek egyáltalán el se jönnek, néha mi visszük oda is az unokát. ) Ezt miért csinálják? Néha úgy érzem,hogy csak én erőltetem...


De a kérdés azért pattant ki, mert anyumnak már dédunokái is vannak, igaz senkivel sem tartja a kapcsolatot. Apámnak ő az egyetlen unokája. Szombaton is ott voltunk. Megérkezésünk után egy óra múlva a majd egy éves lányom elaludt, majd 2 órára. Apám mar ekkor fogta magát és kiment a garázsba földet hordani ( lényegtelen miért pár fordulás és kész. Mivel heti 2 napot dolgozik így a többi napon is raert volna) majd délben felkelt a lány, anyum is elkezdett kifelé szaladgálni. És ott maradtunk ketten. 2kor úgy érzékeltettem hogy mi van,mert akkor elmegyünk.. anyám bejött, apám 3kor. Itt már ideges voltam. Majd elkezdett a lánynak kiabálni miközben ő földön fetrengett hogy gyere már ide ne menj ki... Mondom menj utána... És 4kor inkább eljottunk. Amúgy is a napja felborul a lánynak ilyenkor ha nem a megszokott van.. meg minek ha leszaerjak...


tegnap 06:46
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
74%
A szüleid nem ugrálják körbe a lányodat és ez neked fáj. Minek viszed oda ha nem kíváncsiak rá? Te akarod erőltetni ezt a kapcsolatot.
tegnap 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem.

Apukádnak ott kellett volna maradni és nézni két órán keresztül, míg alszik a gyerek? Vagy ki volt az elvárás?

tegnap 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem a problémát. A hiedelmekkel ellentétben a nagyszülőknek nem kell elalélniuk az unokától. Sőt, kapcsolatot se kell vele tartani. Nyilván ideális esetben szeretik és keresik a társaságát, de ezt elvarni nem kellene. Anyadek nem fiatalok, egy csecsemő egyreszt nem hozza őket lázba, másrészt nem tudnak vele mit kezdeni. Pláne ha alszik.
tegnap 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
69%
Ez van. Inkább örülnek, hogy végre maguk vannak, nem kell gyerekeket kerülgetni, se pesztrálni. Egy gyerek baromi nagy teher, ők most nyugdíjasok/lesznek és élvezni szeretnék a pihenést, nem óvodát nyitni. Meg aztán mi a fenét lehet csinálni egy ilyen kicsi gyerekkel??? Alszik. Fú, izgi... Nézzék közben, vagy mit vártál? Ha meg állandóan tartják, akkor az a baj, nem.tud aludni, nyűgös lesz és bőg.
tegnap 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
76%
Jó, hát lehet, hogy én ufó vagyok, de a szüleimhez nem vendégségbe megyünk, és nem azért, hogy buddhaként imádják az unokát. A család részei vagyunk. mentem volna apámnak segíteni, amíg a gyerek alszik; és a gyerek is jött volna a kertbe, ha anyám a kertet birizgálja délután...
tegnap 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
78%

Diszfunkcionális a család, szeretet sosem volt. Nyilván erre nem látsz rá, mert a fejedben az van, hogy "hát a család, hát az unoka, szeretni kell". Nem, nem kell.

És ugye nyilván ilyenkor még az is szokott lenni, hogy dehát az anyád mondogatta, hogy mikor lesz már gyerek.

tegnap 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

Azt én sem értem, hogy miért maradtak volna ott amikor alszik.

Megbeszéltétek, hogy mentek? Ha igen ők kérték, vagy csak rábólintottak?

Lehet, hogy mást akartak volna csinálni, csak úgy voltak vele, hogyha akarsz menj.

Viszont értem, hogy miért esik rosszul, gondolom szeretnéd, ha a nagyszülőket jobban érdekelné az unokájuk.

Ilyen téren sem vagyunk egyformák, sajnos van akit nem izgat, hogy nagyszülő, ez ellen nem tudsz mit tenni

tegnap 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
Ők hivtak. És itt nem két óráról volt szó. Apám 10-15 óráig kint volt. És nem azt mondom hogy imádni kell. Hanem ha már veszem a fáradtságot hogy elvigyem (mert kérték ) tisztelnek meg engem és a lányt is annyival hogy legalább foglalkoznak vele. Ennyi erővel otthon is tud lenni velem.
tegnap 07:47
 9/50 anonim ***** válasza:
76%
Hát, ennyi erővel ők is mondhatják, hogy miért viszed oda kilenckor, ha tudod, hogy tíztl délig már aludni is fog...
tegnap 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Miért normális ez a legtöbb kommentelő szerint?


8ra volt megbeszélve. Ott is voltunk. Nem a szomszédban lakunk...

tegnap 07:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!