Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Én dramatizalom túl vagy...

Én dramatizalom túl vagy tényleg ennyire leszaerjäk a dolgot?

Figyelt kérdés

Ritkán látogatják a szüleim az unokàjukat. Többségében mindig én viszem hozzájuk. Anyu nem rég lett nyugdíjas, apunak még van egy két éve. ( Aposomek egyáltalán el se jönnek, néha mi visszük oda is az unokát. ) Ezt miért csinálják? Néha úgy érzem,hogy csak én erőltetem...


De a kérdés azért pattant ki, mert anyumnak már dédunokái is vannak, igaz senkivel sem tartja a kapcsolatot. Apámnak ő az egyetlen unokája. Szombaton is ott voltunk. Megérkezésünk után egy óra múlva a majd egy éves lányom elaludt, majd 2 órára. Apám mar ekkor fogta magát és kiment a garázsba földet hordani ( lényegtelen miért pár fordulás és kész. Mivel heti 2 napot dolgozik így a többi napon is raert volna) majd délben felkelt a lány, anyum is elkezdett kifelé szaladgálni. És ott maradtunk ketten. 2kor úgy érzékeltettem hogy mi van,mert akkor elmegyünk.. anyám bejött, apám 3kor. Itt már ideges voltam. Majd elkezdett a lánynak kiabálni miközben ő földön fetrengett hogy gyere már ide ne menj ki... Mondom menj utána... És 4kor inkább eljottunk. Amúgy is a napja felborul a lánynak ilyenkor ha nem a megszokott van.. meg minek ha leszaerjak...


tegnap 06:46
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
44%

16, ez rendben van ott, ahol rendszeresen, hetente találkoznak a rokonok.


De mikor havonta, kéthavonta egyszer találkoznak, akkor hogy a francba nincs rá igénye a szülőnek, hogy kerti munka helyett egy kicsit beszélgessen, programozzon a gyerekével, unokájával inkább?


A kérdező leírta, hogy az apja nemcsak akoof mem volt ott, mikor aludt a gyerek, hanem utana sem, tojt rájuk vegig. Ez kvára diszfunkcionális, hogy ennyire erdektelen valaki a sajàtjai iránt.


Kérdező, te meg minek jársz még oda?

tegnap 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
64%

Az en lanyom 8 hetes, anyosom eddig egyszer volt latogatoba nalunk. Szombaton elmentunk megkoszonteni a szuletesnapjan, 2 orat voltunk nala. Ebbol fel orat beszelgettunk, elkeszultek a videok meg a kepek ahogy o unokazik, a maradek masfel orat kihangositva beszelt a sogorommal aki messze lakik, mert o is felkoszontotte (egyebkent mindennap beszelnek telefonom).

Mondhatta volna, figyelj fiam, most unokazok, majd visszahivlak. Nem, mi ott ultunk mint a kuka. Ferjemnek rosszul esett, nekem szemem sem rebbent, ez van. Van meg olyan nagyszuloje a kislanyunknak, akit erdekel, es latogatja.

tegnap 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
56%
22: 8 hetessel mégis mit kellett volna még tennie??? Nehogy már ezért ne telefonálhasson egyet.
tegnap 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
74%
Megmondom őszintén, ha apám kimenet volna földet hordani, amikor alszik a gyerekem, fogtam volna magam és mentem volna utána segíteni.
tegnap 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
60%

OFF


"A lánynak", engem a hideg kiráz, ha valaki így hivatkozik a gyerekére.

Mintha valami idegen lenne.

tegnap 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
26%
Én nem mennék hozzájuk többet. Tudják gondolom a címeteket, fiatalok még, ha látni akarnak benneteket, megtalálnak. Szerintem ne erőltesd.
tegnap 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
62%

#21:

Jól van, akkor puffogjál te is a kérdezővel, te kis puf-puf-pufóka. 😄

tegnap 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
33%

27, nekem nem kell puffognom, mert nálunk normális nagyszülők vannak, akik örülnek nekünk, várnak minket és szívesen vannak velünk meg az unokákkal, nem úgy tesznek, mintha ott sem lennénk :)


Sajnálatos, ha te így teszel a gyerekeiddel, unokaiddal

tegnap 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
56%

Van az a nagyszülő, aki örül az unokáinak, de az bőven elég, hogy a nappalijában ül és ránézhet futtában, miközben a napi (számára fontos) teendőit végzi. A rutin fontosabb, mint hogy a szombati programot megszakítsa és ezzel borítsa a vasárnapot is, amikor pótolja a szombatra tervezett dolgait. Így szokta meg, ezen a baba jelenléte sem változtat. A te szüleid ilyenek.

Más meg eldob mindent és aztán később pótolja a dolgait, aztán magában puffog, hogy nem ilyenkor akarta megcsinálni.

A harmadikat verzió az, amit te szeretnél, hogy el is dobja a munkát és ne is zavarja, hogy a magatehetetlen baba nézése miatt elmarad valami. Ez nagyon ritka. Imádni, csodálni lehet sokféle módon és nem döntheted el előre, hogy a gyereked nagyszülei melyik kategóriába esnek majd a gyakorlatban. Sajnos az ember elhiszi az ígérgetéseket, de végül rengetegen csalódnak, mert mégsem olyan lelkes a mama, mint ahogy ígérte.

Te se vidd a kislányt ezután azért, hogy ott várjatok. Hívd videón, ahogy a sógor is tette és ugyanúgy béke lesz.

tegnap 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
57%

#12


Én is lehidaltam mikor a saját anyja így hívta a gyerekét, "a fiú", mert ő volt az egyedüli fiú gyerek.

De van neki neve is.


Amúgy ez az unokatukmálás idegesítő.

Nekem is volt unokatesóm, amikor megszületett a gyereke, mondta az anyjának, aki 150 km-re lakik tőlük, hogy "majd jössz minden hétvégén látogatni minket".

Magának vállalja az ember a gyereket, nem a nagyszülőknek.

Van, aki kifejezetten nem tud mit kezdeni a kisgyerekekkel.

tegnap 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!