Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az egyik gyermekem haragszik,...

Az egyik gyermekem haragszik, mert kevesebbet vigyázok a tőlük való unokára, vita, veszekedés van ebből. Mit csinálhatnék másképp?

Figyelt kérdés

Két gyermekem van, és majdnem egyidőben születtek az unokák is, a kisebbik gyermekemnél már kettô van.


A helyzet a következő: a nagyobbik gyermekem mindig problémás életű volt, nem is akart saját gyermeket, becsúszott náluk megtartották. Utána rájöttek, hogy nem olyan jó buli, így mivel közel laknak hozzánk (10 percre), már születése óta elkezsték áthordani, hogy vigyázzunk rá kicsit, egyre többet, ebből az lett, hogy most már 7-ből 5 napot nálunk van az unokám, sokszor egész hétvégén. Nagyon sajnálom őt, mert a szülei nem foglalkoznak vele, nem adnak neki normálisan enni, nem fürdetik meg, koszban laknak, nem is értem, a gyerekem fejével többször beszéltem, de nincs változás. Ő mindig ilyen volt, felelőtlen, rosszul élő, végtelenül sajnálom az unokám, úgy voltunk vele, hogy legalábh itt eszik, alszik normálisan, jó helyen van.


A másik gyermekem viszont nagyon megharagudott ránk, azt mondja, kivételetünk, a másikat jobban szeetjük, az ő gyerekeit háttérbe helyezzük. Ez nem igaz, de egyrészt messzebb laknak, nem messze, de azért ahhoz igen, hogy csak úgy átugorjanak mindennap, másrészt nehezményezik, hogy bármikor jönnek, itt a másik unokám is, és hogy vele is kell foglalkozni nyolván, hisz kicsi még, azt mindják, sosincs olyan, hogy az övékkel foglalkoznánk.


Sajnos a férjem, a nagypapa valóban kivételez, ezt be kell látnom, másképp viselkedik a nálunk sokat járó unokával, kértem, fejezze be ezt legalább a gyerekek elött, de idős már, azt látom, fel sem fogja.


Igen, beismerem, nem vigyázunk ötödannyit sem a másik unokára, nem megyünk gyakran emiatt, hogy itt van minsig nálunk, mert korábban azért is haeagudtak, ha úgy mentünk hozzájuk, hogy vittük a nálunk lévö unokát is. De mit tegyek, mondjam, hogy menjen haza, ne hozzák, mikor otthon meg lehet, hogy még egy normális tál ételt sem kap?


A gyermekeim is összevesztek emiatt, a kisebbik számon kérte a nagyot, az meg tette is alá a lovat, azt hazudta, mit k3rjük, hogy mindig hozza az unokát. Most a kisebbik gyermekem dacból, harafból már alig jön a párjával, nem kérnek a segítségből, mininalizáltàk a kapcsolatot.


Azt érzem, két tűz között vagyok, én minden unokám ugyanúgy szeretem, de kétfele szakadni nem tudok, nem tudom, mit tegyek, hogy oldjam meg.



szept. 10. 14:22
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
100%

#60 ott a pont, pont erre figyeltem fel hogy mindenki lányokról ír miközben a kèrdező nem említette hogy milyen nemű gyermekèről van szò.

De itt mindenki lànyokról ír..


A màsik dolog hogy a kèrdező abszolút nem reagàl, nem csodálkoznék azon sem hogy ez is egy kitalàlt kèrdés amire már sokszor volt sajnos pèlda.

szept. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 Grizesteszta ***** válasza:
87%
#61: Szerintem itt mindenki úgy gondolja zsigerből, hogy ha a gyerek nincs rendesen ellátva, akkor azért a két szülő közül az anya a felelős. És akkor az anya anyja az, aki ilyen szituban pesztrálja az unokát. Valahogy az apa felelőssége és az apai nagyszülők léte fel se merül senkiben.:) Na, szerintem ez a nemi diszkrimináció, nem az, hogy nő létemre lehetek-e jónevű informatikus vagy lehet-e a lány kamionsofőr?
szept. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
13%
Mindenki magának csinál gyereket, nem a szüleinek
szept. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
77%

63as, hol volt itt leírva hogy pl a kisebb nem magának szült? Szerintem az a baja hogy a kérdező(direkt nem nagymamát írok) tojik azokra az unokáira.


Ennyi erővel meg a gyerek nem akart megszületni így full normális ha a gyerek hagyja az öreglányt kakiban élete utolsó pár évében ha már teher lesz.

szept. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
93%
Jól eltűnt a kérdező. Gondolom nem ilyen válaszokra számított.. Egyem a lelkét..
szept. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
78%
Arra számított biztos, hogy mi majd megértessük a kisebbik gyerekkel a problémát és megyünk babysitterkedni az unokájához...
szept. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem inkább arra hogy megveregetjük a vállát hogy ő mindent jól csinál és a kisebbik gyereke a hülye.
szept. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!