Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az egyik gyermekem haragszik,...

Az egyik gyermekem haragszik, mert kevesebbet vigyázok a tőlük való unokára, vita, veszekedés van ebből. Mit csinálhatnék másképp?

Figyelt kérdés

Két gyermekem van, és majdnem egyidőben születtek az unokák is, a kisebbik gyermekemnél már kettô van.


A helyzet a következő: a nagyobbik gyermekem mindig problémás életű volt, nem is akart saját gyermeket, becsúszott náluk megtartották. Utána rájöttek, hogy nem olyan jó buli, így mivel közel laknak hozzánk (10 percre), már születése óta elkezsték áthordani, hogy vigyázzunk rá kicsit, egyre többet, ebből az lett, hogy most már 7-ből 5 napot nálunk van az unokám, sokszor egész hétvégén. Nagyon sajnálom őt, mert a szülei nem foglalkoznak vele, nem adnak neki normálisan enni, nem fürdetik meg, koszban laknak, nem is értem, a gyerekem fejével többször beszéltem, de nincs változás. Ő mindig ilyen volt, felelőtlen, rosszul élő, végtelenül sajnálom az unokám, úgy voltunk vele, hogy legalábh itt eszik, alszik normálisan, jó helyen van.


A másik gyermekem viszont nagyon megharagudott ránk, azt mondja, kivételetünk, a másikat jobban szeetjük, az ő gyerekeit háttérbe helyezzük. Ez nem igaz, de egyrészt messzebb laknak, nem messze, de azért ahhoz igen, hogy csak úgy átugorjanak mindennap, másrészt nehezményezik, hogy bármikor jönnek, itt a másik unokám is, és hogy vele is kell foglalkozni nyolván, hisz kicsi még, azt mindják, sosincs olyan, hogy az övékkel foglalkoznánk.


Sajnos a férjem, a nagypapa valóban kivételez, ezt be kell látnom, másképp viselkedik a nálunk sokat járó unokával, kértem, fejezze be ezt legalább a gyerekek elött, de idős már, azt látom, fel sem fogja.


Igen, beismerem, nem vigyázunk ötödannyit sem a másik unokára, nem megyünk gyakran emiatt, hogy itt van minsig nálunk, mert korábban azért is haeagudtak, ha úgy mentünk hozzájuk, hogy vittük a nálunk lévö unokát is. De mit tegyek, mondjam, hogy menjen haza, ne hozzák, mikor otthon meg lehet, hogy még egy normális tál ételt sem kap?


A gyermekeim is összevesztek emiatt, a kisebbik számon kérte a nagyot, az meg tette is alá a lovat, azt hazudta, mit k3rjük, hogy mindig hozza az unokát. Most a kisebbik gyermekem dacból, harafból már alig jön a párjával, nem kérnek a segítségből, mininalizáltàk a kapcsolatot.


Azt érzem, két tűz között vagyok, én minden unokám ugyanúgy szeretem, de kétfele szakadni nem tudok, nem tudom, mit tegyek, hogy oldjam meg.



szept. 10. 14:22
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
43%

Az a baj ezt a lányodnak el kell így mondd ahogy leírod. Mit akarsz csinálni? Nem tudod leklónozni magad, más megoldás nagyon nincs. Vagy feláldozod magad és a maradék egészséged, hogy eleget tegyél a másik lányod elvárásainak is, vagy visszadobod azt a szerencsétlen gyereket a nagylányhoz mondván hogy oldja meg, és ahogy eddig leírták védőnőhöz mész, aki vagy segít vagy nem, vagy elmondod a kisebb lányodnak, hogy sajnálod neked ez nem megy.

Mást mi se tudunk sajna tanácsolni. Nem tudod megváltoztatni a nagy lányodat mostmár.

szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
85%
Én megértem a kisebbiket. Az ő gyermekeinek is járna annyi a nagyszülőkből, mint a nagynak. A nagy belekényelmesedett a helyzetben, tudja, hogy a nagyszülőknek fontos az unoka jóléte, és ezt szépen ki is használják. Viszont ha elkezdenétek nemet mondani, lehet észhez térnének.
szept. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
90%
Akkor milyen válaszokat varsz? Itt van egy: nem engeded be a gyakran jövő unokat minden alkalommal, helyette a ritkán látottat fogadod.
szept. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 Iriome ***** válasza:
87%

Nem akarlak megbántani, távol álljon tőlem. De ebben te magad is hibás vagy, hiszen hagytad eddig elharapódzni a dolgot. Felnőtt ember vagy, mi az, hogy lepasszolják a gyereket heti 5x? Annak tudják, aki hagyja.


A másik, kiírsz egy kérdést, de a hasznos, használható valaszokat elveted. Szerintem a léhűtő lányod a kedvenc, mindig is az volt, ezért tudja, hogy bármit megtehet, a kisebb meg -jogosan- emiatt érzi magukat kirekesztve.



Arról nem beszélve, hogy ez konkretan buncselekmeny, leven a gyerek nincs rendesen ellátva, amiről tudsz, és nem jelented, mert az életképtelen lányod megharagszik.. és a gyerek biztonsaga/egészséges fejlődése???

szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
78%

Remélem segítséget se vársz majd soha a kisebbiktől és megérted ha a telefont se fogja felvenni neked az unokáidnak meg keres normális pótnagyit aki foglalkozik is velük?

Az a kettő is ugyan olyan kicsi, nekik is joguk lenne a nagyszülőhöz. Én a lányod helyében már kitöröltelek volna az életünkből és nyalhatnád a nagyobbik fenekét ahogy akarod. Csak majd akkor se keress ha kell valami...

szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 Iriome ***** válasza:
81%
15-ös! Pomtosan. Vicc az egész
szept. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
82%

"A maguk módján szeretik a gyereket, csak foglalkozni ne kelljen vele sokat"


Ez rendkívül csacsi mondat volt.

A gyereket elhanyagolják a szülei. Nem tudom hány éves, óvodába jár-e, de ha igen, akkor biztos lehetsz benne, hogy ha te nem lennél, akkor az óvónőknek hamar feltűnne a gyerek gondozatlansága és ők tennének bejelentést a gyermekvédelem felé. Te most elfeded a szülők nevelésre való alkalmatlanságát. Egy gyereket nemcsak elvi szinten kell szeretni, hanem gondoskodni kell róla és neki megfelelő körülményeket biztosítani. Amiket leírtál, ha ezt egy gyermekvédelmis látná, tudná, valószínűleg elindítaná a védelembe vételi eljárást. Ez még nem a gyerek elvétele, de legalábbis rákényszerítené a szülőket, hogy összekapják magukat, vagy tényleg elveszik a gyereküket. És itt jöhetnél képbe te, akihez kötődik a kisgyerek és alkalmas vagy a gondozására. Be kéne látnod, hogy a gyereked ártalmára van az unokádnak és azzal teszel az unokáddal jót, ha te neveled fel. Ettől még az anyja bármikor meglátogathatná, nem kell eltiltani őket egymástól. ÉRthetetlen, miért nem akarod ezt meglépni.


A másik gyereked szimplán önző. Ha nem akar, ne jöjjön. Ha büdös neki, hogy a másik unokáddal mennél őket meglátogatni, akkor nyilván ritkán tudsz menni. Ezzel is a saját gyereküket fosztják meg a nagyszüleiktől, de nem tudsz mit csinálni.


Mindenesetre el kéne gondolkodnod azon, mit rontottál el a nevelésben, ha mindkét gyereked ilyen erkölcsi nulla lett.

szept. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
26%
Sajnos semmit nem lehet csinalni. Mindenki tudja, mi a helyzet. Arra figyelj, hogy a gyerek emiatt ne seruljon! Szerencsere nalatok jo helyen van. En sem jelentenem fel a sajat gyerekemet.
szept. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
13%

"Most bébiszittert akarnak keresni, ez nekem is olyan kellemetlen, hogy kívülről nézve a saját gyermekemnek bébiszitter kell, mert a nagymama csak az egyik unokára vigyáz"


Nocsak!

A férj szülei sem segítenek a gyerekvigyázásban?

Ha velük is olyan kedves a lányod, mint veled, akkor nem csodálom. :-)

szept. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
40%

19es kinek kinek érdeme szerint:-)

Miért is érdemelne a kérdező kedvességet a kisebbiktől mikor konkrétan semmibe vannak nézve az ottani unokák? Nekem se kéne a kérdező púpnak a hátamra, van a környéken elég egyedülálló nagyszülő korú néni/bácsi akinek jól jönne az unoka, a kérdező előtt meg becsuknám az ajtót egy életre foglalkozzon csak az egy darab unokájával több úgysincs neki, mint ahogy gyereke is csak egy van.

szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!