Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az egyik gyermekem haragszik,...

Az egyik gyermekem haragszik, mert kevesebbet vigyázok a tőlük való unokára, vita, veszekedés van ebből. Mit csinálhatnék másképp?

Figyelt kérdés

Két gyermekem van, és majdnem egyidőben születtek az unokák is, a kisebbik gyermekemnél már kettô van.


A helyzet a következő: a nagyobbik gyermekem mindig problémás életű volt, nem is akart saját gyermeket, becsúszott náluk megtartották. Utána rájöttek, hogy nem olyan jó buli, így mivel közel laknak hozzánk (10 percre), már születése óta elkezsték áthordani, hogy vigyázzunk rá kicsit, egyre többet, ebből az lett, hogy most már 7-ből 5 napot nálunk van az unokám, sokszor egész hétvégén. Nagyon sajnálom őt, mert a szülei nem foglalkoznak vele, nem adnak neki normálisan enni, nem fürdetik meg, koszban laknak, nem is értem, a gyerekem fejével többször beszéltem, de nincs változás. Ő mindig ilyen volt, felelőtlen, rosszul élő, végtelenül sajnálom az unokám, úgy voltunk vele, hogy legalábh itt eszik, alszik normálisan, jó helyen van.


A másik gyermekem viszont nagyon megharagudott ránk, azt mondja, kivételetünk, a másikat jobban szeetjük, az ő gyerekeit háttérbe helyezzük. Ez nem igaz, de egyrészt messzebb laknak, nem messze, de azért ahhoz igen, hogy csak úgy átugorjanak mindennap, másrészt nehezményezik, hogy bármikor jönnek, itt a másik unokám is, és hogy vele is kell foglalkozni nyolván, hisz kicsi még, azt mindják, sosincs olyan, hogy az övékkel foglalkoznánk.


Sajnos a férjem, a nagypapa valóban kivételez, ezt be kell látnom, másképp viselkedik a nálunk sokat járó unokával, kértem, fejezze be ezt legalább a gyerekek elött, de idős már, azt látom, fel sem fogja.


Igen, beismerem, nem vigyázunk ötödannyit sem a másik unokára, nem megyünk gyakran emiatt, hogy itt van minsig nálunk, mert korábban azért is haeagudtak, ha úgy mentünk hozzájuk, hogy vittük a nálunk lévö unokát is. De mit tegyek, mondjam, hogy menjen haza, ne hozzák, mikor otthon meg lehet, hogy még egy normális tál ételt sem kap?


A gyermekeim is összevesztek emiatt, a kisebbik számon kérte a nagyot, az meg tette is alá a lovat, azt hazudta, mit k3rjük, hogy mindig hozza az unokát. Most a kisebbik gyermekem dacból, harafból már alig jön a párjával, nem kérnek a segítségből, mininalizáltàk a kapcsolatot.


Azt érzem, két tűz között vagyok, én minden unokám ugyanúgy szeretem, de kétfele szakadni nem tudok, nem tudom, mit tegyek, hogy oldjam meg.



szept. 10. 14:22
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
79%

Jaj de utálom az ilyen szülőket amikor van kettő gyerek, ebből az egyik életképtelen és akkor megy a sírás rívás hogy mit csináljon vele.

Hát mit? Nem te vagy az anyja? Bssz oda az asztalra. Nem a kicsinek, hanem a másik rakás szerencsétlenségnek.


Ez a hozzaallas meg különösen bicskanyitogató hogy nem szólsz a gyamugynek mert jaj a gyereked érzései. Ki nem szrja le? Gondolt volna az erzeseire akkor amikor nem ad enni a gyerekének. Az unokád lelki és testi egészsége nem elég fontos? Fontosabb a gyereked érzései és a látszat jó viszony?


Teljes mértékben megértem a kisebbik gyereked. Te meg tipikusan a mártír szülők közé tartozol akik "jaj nem tudok mit csinálni" hozzaallassal rahagynak mindent a link gyerekükre, a másik meg le van tojva, mert az magától is életképes.

szept. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
68%

39-re


Valóban. Tehát te a 3 gyerekedet hagyod egymással játszani, sosem csinálsz velük semmi külön programot, amikor csak az egyikük kap kiemelt figyelmet. Szomoru

szept. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
78%

46-os, miért is önző dög a fiatalabb lány? Mert szeretné, hogyha az ő gyerekének is az élete része lenne a nagymama?


Ja, bocs, tényleg, hogy lehet ilyen szemét... :D

szept. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk ez ismerős. Az én tesóm is egy életképtelen szr. Állandóan ki van nyalva a sgge, mindent kvázi elintéznek neki, állandóan tutujgatják.


Én meg, aki jutok egyről a kettőre úgy le vagyok tojva, hogy na. Mert én megállok a lábamon, nem anyuciéktól várok el mindent.


Nem baj, anyáméknak akkor se kelljek, amikor segítségre lenne szükségük... ott a másik gyerekük, majd ő szépen megoldja.

szept. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
81%
#54 mindig ez van, nálunk is ez van, férjem családjában is ez van. Az ilyen szerencsétleneket mindig istápolják felnőttként is mert hát "jaj mégis a gyerekem ő is, te meg megoldod."
szept. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
30%

Nos kérdező, most válogathatsz a válaszokból.

Lehet sokszor rossz zsaru kell lenni egy későbbi jó ügy érdekében. A kisebbik lányod is meg fog változni, ha lássa, hogy a nagyobbik lányodat végre nem véded, és feljelented.

szept. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 Grizesteszta ***** válasza:
26%
Tudom, megfogtam a lenyeget, de honnan veszitek, hogy a kerdezonek 2 lanya van?
szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
25%

57: A kifejtés első mondatából:

"Két gyermekem van, és majdnem egyidőben születtek az unokák is, a kisebbik gyermekemnél már kettô van."


De megértem, ha a rengeteg információ között ez nálad elsikkadt. :-)

szept. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
76%

Huuu ezek kb mi is lehetnénk :/


Férjem anyukáéknál majdnem ugyanez megy. Az idősebbik, munkakerülő gyerekének becsúszott egy baba. A férjem tanult,szorgos ember nekünk rá fél évre született a babánk.

Anyósék heti 7 napot vigyáznak a másik unokára. Ő nem koszos, szép körülményeket tettek alá apósék, de baromira nincs kedve a szülőknek nevelni... így mama/papa a szitter


Ránk 2 havonta néznek. Akkor is max 30 percre, pedig nem lakunk nagyon messze és aktívan vezetnek.

Ha mi megyünk, akkor is mindig ott a másik unoka, így akkor is csak rá figyelnek. Sajnos agresszív kisfiú és már mi is úgy döntöttünk inkább nem megyünk többet.

A férjem nem veszekszik ezen, de borzasztó rosszul esik neki, hogy őt mindig lesz@rták, mert a problémás nagytesó volt a kedvenc.

Pedig 2 kezünket összetennénk heti 2 óra szabadságért.


Kérdező (már ha igaz a kérdés) ezt te b@sztad el és a férjed.

szept. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 Grizesteszta ***** válasza:
44%

#58:"Két gyermekem van, és majdnem egyidőben születtek az unokák is, a kisebbik gyermekemnél már kettô van."


És a fentiek mennyiben bizonyítják, hogy 2 lánya van?


Nem ezt írta:"Két gyermekem van, és majdnem egyidőben SZÜLTÉK az unokákat..."


Meg fogsz lepődni, de az embernek lehetnek úgy gyerekei és unokái, hogy lánya nincs egy darab sem.:) Egyébként ennek igazából nincs jelentősége, mert a szitu akkor is előállhatna, ha fiai révén vannak unokái, meg akkor is, ha lányai vannak, indifferens.


De azért sokat elárul az itt reagálókról, hogy mennyire felületesen olvasnak és értelmeznek ill. rólad, mert te még be is idézed a passzust anélkül, hogy rájönnél: nem nálam van a hiba.:)

szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!