Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hazakényszerültünk nagyszülőkh...

Hazakényszerültünk nagyszülőkhöz, pokol az életünk, hiába próbálok mindent a jó kapcsolatért, hiába?

Figyelt kérdés

A lányom apja tavaly tél elején otthagyott minket a kislányommal albérletben, 10 napom volt kiköltözni. Más opció anyagiak és jogi kérdések miatt sem volt, mint hogy "haza" jöjjünk. Nyilván nem örökre, csak míg talpra állunk. Krónikus beteg vagyok, idén volt több kórházi kezelés, ahová anyám csak egyszer jött be két hét alatt, akkor is csak elhordani mindennek és de szívesen wellnessezne itt. Aktívan keresek munkát, görcsösen szinte, de egyelőre csak olyan van, amit fizikailag nem valószínű hogy bírni fogok, újabb sérülés, akkor annyi. Minden reggeltől estig végighallgatom a válogatott szitkokat, rikácsolást, mindenkit szid, csak úgy lehet vele barátkozni, ha te is szapulsz valakit, de nem stílusom. Patkány, élősködő, szemétláda, belőlem ember nem lesz, selejt vagyok, én vagyok a ház ura, az van amit mondok, nehéz visszaadni. Ha kidobok egy műanyag ceruzatokot, akkor is minősíthetetlen stílusban ordít. Hazajön, az első hogy belénkkössön. A gyerekemet

nem engedi nevelni, úgy viselkedik mintha ő lenne az anyja. Vele is kiabál, őt is lebassza, bár én irritálom leginkább. Meg is mondta tisztább pillanatban, hogy nem csináltunk semmit, ő dühös és engedjük őrjöngeni..szépen mondtam hogy ez nem megoldás, de semmi.

Tudom, szülő nyakára költözni gyerekkel, biztos bennem is van hiba, de már akkora a bűntudatom, mint a Mount Everest. Tudom, hogy elbasztam, rosszul válaszottam, most betegen, munka nélkül itt vagyok és hiába vagyok motivált, nagyon fogy az erőm. Pedig a Picinek is békét szeretnék. Mit lehetne kezdeni, hogy a szüleimmel jobb legyen a viszony? Apámat azért nem írtam, mert nem beszél velem, csak káromkodik ha lát és anyámat hergeli ellenem(nagy az áthallás:/)

Nagyon szeretnék ebből kimászni, és hogy igazi szeretet uralkodjon a családban.



#gyereknevelés #Any-lánya #Szülőkkel konfliktus #Együttélés több generációval
júl. 21. 08:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:
26%

61, ha ezek a dolgok igazak is lennének (de nyilván nem azok, pl. aláírást sem tudnak már hamisítani régóta a bankban, mert gép ellenörzi azt), akkor a kérdező csak még hülyébbnek tűnik, hogy ilyen embernek vállalt gyereket.


És az, hogy ilyen idióta a férje, nem változtat semmit azon, hogy a kérdező nem tudja eltartani a gyerekét.

júl. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:
100%

Lehet benne valami, mert én mondjuk az ilyet rég feljelentettem volna, ilyen nincsen. Tudod ezzel is az a baj, hogy egyik nap van állásod, másik nap nincs én is inkább nem vállalok majd gyereket, ha ilyen marad a gazdasági helyzet, netto 250ezer arra elég magamnak, de albérletre sem. Mostani helyzet itthon kb. egy katasztrófa egy fiatal számára és ezzel nem törődik senki, vállalj gyereket a csok hitelre! Ha meg azt várja, legyen saját háza, autója stb., akkor meg kicsúszik az időből! Gondolom kérdező sem számított arra, hogy megszületik a gyerek és otthagyja, nem fizet nekik semmit... Mondjuk ezt sem értem, mert anno a barátnőm apján még az egyetemi tandíj felét is kötelezték, ezért nem engedte át az anyja levelezőre, olyan nincs, hogy a kisgyerek után nem ad valaki egy garast sem és a kérdező is gyámoltalan, eltűri ennek és az anyjának is ezt!

Meg sajnos bárki járhat úgy, hogy elveszti az állását, egyik-napról a másikra, csak még nincsen gyerek, nem annyira vészes. Vidéken nagyon nehéz bármit is találni. A gyereke amúgy iskoláskorú, simán elmehetnének együtt is külföldre már!

júl. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:
44%
Add az apucinak a gyereket, gondoskodjon róla ő, amíg te talpra állsz anyagi téren. Ha máshogy nem, akkor bírósághoz fordulva...
júl. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
0%
Megint egy "stabil kapcsolatba" született gyerek. Mostani divat szerint nem voltak házasok, hiszen az csak egy papír. Így sokkal nehezebb a gyerek apját elővenni, pedig jelenleg az volna a legjobb megoldás, hogy átmenetileg ő nevelje. Azt még mindig nem tudjuk, mennyi idős a gyerek, milyen betegsége van a kérdezőnek. És milyen diplomája meg nyelvvizsgája van, hogy nem tud elhelyezkedni? Akár ordítoznak a szülők, akár nem, jelenleg ők tartják el mindkettőjüket.
júl. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
73%

"Mostani divat szerint nem voltak házasok, hiszen az csak egy papír. Így sokkal nehezebb a gyerek apját elővenni, ..."


A vilagon semmi különbség nincs házasságban született, vagy párkapcsolatban született gyerekek között ebben az értelemben. Apuka mindkét esetben mondhatja azt, hogy igen, akarom nevelni a gyereket meg azt is, hogy nem, nem akarom nevelni a gyereket

júl. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:
73as aztán meg majd vergődik ha nem kapja vissza
aug. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:

6 férőhelyes bölcsi NINCS. Olyan sincs, hogy nem adhatod be x kor alatt, mert kötelessége 6 hónapos kortól bevenni. Legfeljebb nem akarják, nincs kedvük bíbelődni egy kisebb gyerekkel. Itt is megpróbálkoztak vele, de anyósom meg a fővárosban bölcsivezető, esélyük sem volt neki ellentmondani, úgyhogy bevették szépen a gyereket 2 éves kor előtt.

A kérdező meg már bocs, de nem gondolkodott azon, hogy ők mikor fognak elválni, ugyanis ezen az a 70% sem gondolkodik a válás pillanatáig.

Egyébként milyen diplomád meg nyelvvizsgád van? Milyen téren van munkatapasztalatod? Még itt, a vilàgvége jászságban is felvesznek kb mindenkit, akkora a munkaerőhiány..

aug. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!