Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hazakényszerültünk nagyszülőkh...

Hazakényszerültünk nagyszülőkhöz, pokol az életünk, hiába próbálok mindent a jó kapcsolatért, hiába?

Figyelt kérdés

A lányom apja tavaly tél elején otthagyott minket a kislányommal albérletben, 10 napom volt kiköltözni. Más opció anyagiak és jogi kérdések miatt sem volt, mint hogy "haza" jöjjünk. Nyilván nem örökre, csak míg talpra állunk. Krónikus beteg vagyok, idén volt több kórházi kezelés, ahová anyám csak egyszer jött be két hét alatt, akkor is csak elhordani mindennek és de szívesen wellnessezne itt. Aktívan keresek munkát, görcsösen szinte, de egyelőre csak olyan van, amit fizikailag nem valószínű hogy bírni fogok, újabb sérülés, akkor annyi. Minden reggeltől estig végighallgatom a válogatott szitkokat, rikácsolást, mindenkit szid, csak úgy lehet vele barátkozni, ha te is szapulsz valakit, de nem stílusom. Patkány, élősködő, szemétláda, belőlem ember nem lesz, selejt vagyok, én vagyok a ház ura, az van amit mondok, nehéz visszaadni. Ha kidobok egy műanyag ceruzatokot, akkor is minősíthetetlen stílusban ordít. Hazajön, az első hogy belénkkössön. A gyerekemet

nem engedi nevelni, úgy viselkedik mintha ő lenne az anyja. Vele is kiabál, őt is lebassza, bár én irritálom leginkább. Meg is mondta tisztább pillanatban, hogy nem csináltunk semmit, ő dühös és engedjük őrjöngeni..szépen mondtam hogy ez nem megoldás, de semmi.

Tudom, szülő nyakára költözni gyerekkel, biztos bennem is van hiba, de már akkora a bűntudatom, mint a Mount Everest. Tudom, hogy elbasztam, rosszul válaszottam, most betegen, munka nélkül itt vagyok és hiába vagyok motivált, nagyon fogy az erőm. Pedig a Picinek is békét szeretnék. Mit lehetne kezdeni, hogy a szüleimmel jobb legyen a viszony? Apámat azért nem írtam, mert nem beszél velem, csak káromkodik ha lát és anyámat hergeli ellenem(nagy az áthallás:/)

Nagyon szeretnék ebből kimászni, és hogy igazi szeretet uralkodjon a családban.



#gyereknevelés #Any-lánya #Szülőkkel konfliktus #Együttélés több generációval
júl. 21. 08:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
97%
Keresd meg a helyi családsegítőt, írjál anyaotthonoknak! Egy anyaotthonos elhelyezés neked a megváltás lenne.
júl. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
19%

Ha elmegy anyaotthonba, ott is fizetni kell egy idő után.


Mekkora a gyereked?


Azt gondolom, mivel úgysem fogsz tudni változtatni az életeden, mert tényleg elszúrtad, hogy képes voltál a semmire gyereket szülni, így jobb lenne örökbe adni, normális szülökhöz, hogy neki normális gyerekkora legyen. Mert se a nagyszülőknél, se különféle otthonokban nyomorogva nem lesz az.


Tudom, hogy szereted, de pont ezért, de legyél önző vele szemben, mert az a nagy büdös igazság, hogy végzettség nélkül, betegen úgysem fogsz olyan munkát találni, amiből albérletben eltartasz hosszú távon egy gyereket.

júl. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
13%

Semmit nem fogsz tudni csinálni velük, szerinted két ilyen emberrel mit tudnál?


Örülj, hogy egyáltalán eltartanak és vigyáznak a gyerekedre, míg kórházban vagy.


A kicsinek meg tényleg jobb lenne az örökbeadás, mert ebböl nincs kiút.

júl. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 A kérdező kommentje:

Családsegítővel aktívan tartjuk a kapcsolatot, ő a görög katolikusokat ajánlotta, anyaotthon fullon. Köszönöm egyes, bárcsak összejonne.🙏

Nem a semmire szültem, egy 8 éves kapcsolatba, volt félretett pénzünk, amit a kedves ex mindig elkéregetett, van diplomám, nyelvvizsgám, illetve munkatapasztalatom.

júl. 21. 08:50
 5/78 anonim ***** válasza:
75%
#3-as, téged kellett volna örökbeadni a kutyáknak...
júl. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 A kérdező kommentje:

Ha ennyire reménytelen..

Azt hittem van kiút.💔

júl. 21. 08:51
 7/78 anonim ***** válasza:
27%
Miért, 5-ös? Én nem teszem ki ilyennek a gyerekem, alapból úgy vállaltam gyereket, hogy soha ne is juthassunk ilyen helyzetbe (már csal azért is, mert amúgy ja, jobb lett volna engem is örökbe adni, amilyen szüleim voltak, haza nem vinném oda a gyerekem lakni).
júl. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
80%

Csaladsegito es anyaotthon

Kerj ki mindens segely tamogatas az onkoritol. Munkanelkulit stb ...


Ha nyugi lesz talpra fogsz tudni allni.


Mi a vegzetseged? Eretsegi? Esetleg tanulj valamit

júl. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
97%

Az a baj, hogy lehet itt finomkodni, biztatgatni, tippeket adni, de a kérdezőnek nincs egészsége, pénze, munkája, ingatlana, családi háttere, semmije.


Így ha találni is egyáltalán munkát egyedülálló kisgyerekes anyaként (akiket kb. senki nem akar felvenni), akkor sem valószínű, hogy ki tud fizetni belőle egy albérletet, eltartani magukat és még tartalékot is képezni arra, ha pl. Megszűnik a munkája, mert sokat beteg a gyerek.


Felnőtt párok is nehezen élnek meg albérletben, nemhogy egyedülálló anyuka valami minimálbéres állásból.

júl. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
14%
A nyakára mentél, és rajta élősködsz; mire számítottál? Anyaotthonba kellene menned, ott segítenek talpra állni, és kifogás sincs.
júl. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!