Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hazakényszerültünk nagyszülőkh...

Hazakényszerültünk nagyszülőkhöz, pokol az életünk, hiába próbálok mindent a jó kapcsolatért, hiába?

Figyelt kérdés

A lányom apja tavaly tél elején otthagyott minket a kislányommal albérletben, 10 napom volt kiköltözni. Más opció anyagiak és jogi kérdések miatt sem volt, mint hogy "haza" jöjjünk. Nyilván nem örökre, csak míg talpra állunk. Krónikus beteg vagyok, idén volt több kórházi kezelés, ahová anyám csak egyszer jött be két hét alatt, akkor is csak elhordani mindennek és de szívesen wellnessezne itt. Aktívan keresek munkát, görcsösen szinte, de egyelőre csak olyan van, amit fizikailag nem valószínű hogy bírni fogok, újabb sérülés, akkor annyi. Minden reggeltől estig végighallgatom a válogatott szitkokat, rikácsolást, mindenkit szid, csak úgy lehet vele barátkozni, ha te is szapulsz valakit, de nem stílusom. Patkány, élősködő, szemétláda, belőlem ember nem lesz, selejt vagyok, én vagyok a ház ura, az van amit mondok, nehéz visszaadni. Ha kidobok egy műanyag ceruzatokot, akkor is minősíthetetlen stílusban ordít. Hazajön, az első hogy belénkkössön. A gyerekemet

nem engedi nevelni, úgy viselkedik mintha ő lenne az anyja. Vele is kiabál, őt is lebassza, bár én irritálom leginkább. Meg is mondta tisztább pillanatban, hogy nem csináltunk semmit, ő dühös és engedjük őrjöngeni..szépen mondtam hogy ez nem megoldás, de semmi.

Tudom, szülő nyakára költözni gyerekkel, biztos bennem is van hiba, de már akkora a bűntudatom, mint a Mount Everest. Tudom, hogy elbasztam, rosszul válaszottam, most betegen, munka nélkül itt vagyok és hiába vagyok motivált, nagyon fogy az erőm. Pedig a Picinek is békét szeretnék. Mit lehetne kezdeni, hogy a szüleimmel jobb legyen a viszony? Apámat azért nem írtam, mert nem beszél velem, csak káromkodik ha lát és anyámat hergeli ellenem(nagy az áthallás:/)

Nagyon szeretnék ebből kimászni, és hogy igazi szeretet uralkodjon a családban.



#gyereknevelés #Any-lánya #Szülőkkel konfliktus #Együttélés több generációval
júl. 21. 08:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
28%

39


Nálatok. Máshol meg van. Ha nem megy, nem lesz. Ha megy, lehet hogy lesz. Amúgy szerinted mit kellene momdani? Semmi gond, kérdező, add meg a szamlaszamod, simán utalunk neked havi másfél millát, abból tudsz albérletet fizetni és dolgoznod se kell?

júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
13%
Az igazságot kell mondani.
júl. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
75%

"Gyakorlatilag eddig a pasid tartott el."


Ha ennyire komoly kihívásod van a szövegértéssel, akkor nem másnak kéne tanácsod adni, hanem meg kéne tanulnod értelmezni, amit olvasol.

júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:
84%

Mennyi idős a kisgyerek?


Megkérdezhetem, hogy milyen végzettséged van, milyen állásokra pályáztál, és milyen egészségügyi probléma, ami nehezíti számodra a munkavállalást?


A helyedben mindent megtennék, hogy ha lehet, anyaotthonba kerüljek átmenetileg, és kiszakadjak ebből a lelkileg mérgező környezetből a gyerek és a saját magam érdekében.


Aki meg az örökbe adást javasolja a gyerek érdekére hivatkozva egy olyan élethelyzetben, ami átmeneti nehézség, és amiből simán talpra lehet állni belátható időn belül, annak halvány fogalma sincsen arról, hogy egy kisgyereknek milyen hatalmas trauma lenne, ha elszakítanák az édesanyjától, aki egész életében a szeretet és a biztonság egyetlen forrása volt a számára.

júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
24%

Remélhetőleg kamu a kérdés... :(

Undorító, milyen nőnek nevezett, lelketlen állatok írnak ide.

De az egész ország ilyen erkölcsi, szellemi, lelki nihilben fetreng.

Kérdező!

Segíteni még tanáccsal sem tudok, de remélhetőleg a szüleidnek nevezett 2 féreg a finisben, a saját kakijában, kicsípett fenékkel fog könyörögni egy pohár vízért, vagy a megváltásért. :(

júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
3%

"egy olyan élethelyzetben, ami átmeneti nehézség, és amiből simán talpra lehet állni belátható időn belül"


Tényleg, hogy?


Egy munkabérből hogy fog kifizetni albérletet maguknak és megélni? Akkor is, ha kéthetente táppénzen kell lenni beteg gyerekkel és akkor is, ha kirúgják emiatt, vagy szimplán tönkremegy a cég, ahol dolgozik vagy megint kórházban kell lennie hetekig? Ki fog akkor vigyàzni a gyerekére? Hova fog menni vele, ha beüt valami krach nála, mint most?


Ne haragudjatok, de ezt ti sem gondoljátok komolyan, hogy a kérdező majd ilyen körülméyek között normálisan fogja nevelni a gyerekét, mikor most sem talál állást hónapok óta. Mi lenne, ha még bérleti díjat is kellene fizetnie?


És lehet, hogy trauma a gyereknek most elszakadni az anyjától, de így felnőni nem tramuma? Vagy úgy, hogy majd mennek egyik átmeneti otthonból a másikba, Facebookon kunyerálva? Ha még kicsi, simán örölbefogadják és elfelejti az anyját, viszont lehet normális élete.

júl. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
37%

45, azért azt ne felejtsd el, hogy jelenleg ez anygszülő ad enni a gyereknek, miatta van fedél a fejük felett, ő vigyáz rá, amikor anyu kórházban van... Én elhiszem, hogy egyszer csak elszakad a cérna, ha azt látja, hogy soha nem lesz vége, mindig neki kell a lánya helyett helyt állni.


És ugye nem tudjuk, mi a baja. Nekem van (volt) barátnőm, akinek én vittem a lányát beiratkozni a gimibe, én fizettem ki a tankönyveit, osztálypénzt, iskolai egyencuccokat, a kicsinek is én vásároltam be a tanszereit. Mert neki az volt a hobbija, ha gyűltek a felhők, nem volt pénz, bevonult a pszichiátriára, majd lesz valahogyan alapon, mindig megoldja valaki úgyis. Nálam az utolsó csepp az volt, amikor megtudtam, hogy nekem kemény pénzembe került, hogy segítsek, ő meg a szülei halála után tizenmilliós biztosítási összeget vett fel, miközben akkor is nekem sírt, hogy kikapcsolják az áramot, én marha meg befizettem helyette.


Szóval ne háborogj itt, mert ennek a gyereknek pillanatnyilag még a nagyszülő is segítség, bármekkora bunkó is az illető a kérdező elmondása szerint, és mi csak az egyik oldalt halljuk. A kérdező lehetőségei, hogy kva gyorsan összekapja magát, munkát keres és megáll a saját lábán, vagy befogja a száját, mert mehet az utcára. Kemény, de ez van. Vagy esetleg apukának adhatja a gyedreket, ha ő nem tud róla gondoskodni.

júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
89%
Azért nem csak 200 ezres albi van, én 120ért adom ki a pasti, kertkapcsolatos lakásomat.erröl ennyit.
júl. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
17%

47.

Oké, de te egy balek vagy. :D

Nekem eszembe nem jutna egy idegennek fizetni bármit is.

De a család az szent!!!

júl. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
82%
49, nem idegen, huszonéve barátok voltunk, egykorú gyerekekkel, szüleink kollégák voltak (de én idegennek is segítek, és ez nem balekség, hanem jószándék kérdése). De hát vannak önző majmok is, mint te, akik ugye ezt nem értik...
júl. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!