Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hazakényszerültünk nagyszülőkh...

Hazakényszerültünk nagyszülőkhöz, pokol az életünk, hiába próbálok mindent a jó kapcsolatért, hiába?

Figyelt kérdés

A lányom apja tavaly tél elején otthagyott minket a kislányommal albérletben, 10 napom volt kiköltözni. Más opció anyagiak és jogi kérdések miatt sem volt, mint hogy "haza" jöjjünk. Nyilván nem örökre, csak míg talpra állunk. Krónikus beteg vagyok, idén volt több kórházi kezelés, ahová anyám csak egyszer jött be két hét alatt, akkor is csak elhordani mindennek és de szívesen wellnessezne itt. Aktívan keresek munkát, görcsösen szinte, de egyelőre csak olyan van, amit fizikailag nem valószínű hogy bírni fogok, újabb sérülés, akkor annyi. Minden reggeltől estig végighallgatom a válogatott szitkokat, rikácsolást, mindenkit szid, csak úgy lehet vele barátkozni, ha te is szapulsz valakit, de nem stílusom. Patkány, élősködő, szemétláda, belőlem ember nem lesz, selejt vagyok, én vagyok a ház ura, az van amit mondok, nehéz visszaadni. Ha kidobok egy műanyag ceruzatokot, akkor is minősíthetetlen stílusban ordít. Hazajön, az első hogy belénkkössön. A gyerekemet

nem engedi nevelni, úgy viselkedik mintha ő lenne az anyja. Vele is kiabál, őt is lebassza, bár én irritálom leginkább. Meg is mondta tisztább pillanatban, hogy nem csináltunk semmit, ő dühös és engedjük őrjöngeni..szépen mondtam hogy ez nem megoldás, de semmi.

Tudom, szülő nyakára költözni gyerekkel, biztos bennem is van hiba, de már akkora a bűntudatom, mint a Mount Everest. Tudom, hogy elbasztam, rosszul válaszottam, most betegen, munka nélkül itt vagyok és hiába vagyok motivált, nagyon fogy az erőm. Pedig a Picinek is békét szeretnék. Mit lehetne kezdeni, hogy a szüleimmel jobb legyen a viszony? Apámat azért nem írtam, mert nem beszél velem, csak káromkodik ha lát és anyámat hergeli ellenem(nagy az áthallás:/)

Nagyon szeretnék ebből kimászni, és hogy igazi szeretet uralkodjon a családban.



#gyereknevelés #Any-lánya #Szülőkkel konfliktus #Együttélés több generációval
júl. 21. 08:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
92%

Most krónikus betegség vagy sérülés?

Diploma, nyelvvizsga vagy fizikai munka?


Kicsit káosz van...

júl. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonim ***** válasza:
23%

Gyakorlatilag eddig a pasid tartott el. Bátor dolog így gyereket szülni, de te választottad ezt az utat... Még ha ő is tart el, dolgoznod kellett volna és takarékoskodnod, bármilyen esetleges balszerencse esetére, vagy csak úgy a gyerek jövője miatt. Ez a nulla megtakarításos életmód nekem elképzelhetetlen... Még gyerek nélkül is!


Az, hogy dühösek rád a szüleid, érthető. De hogy ilyen otromba módon beszélnek veled?!? Ezzel nem fognak segíteni. Kénytelen leszel tűrni és elengedni mindent a füled mellett.

Vagy mész oda, ahol befogadnak.

júl. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:
39%

Azért a hozzászólók sem különbek sokkal, az én szüleim is hasonlóak, apám alkoholista, amióta az eszemet tudom, így beszél velem...

Bár gyerekem nincs, engem azért agyonvert volna, ha valakivel egy kávéra is beülök...

Gyerektartást legalább fizet az a jómadár, aki legyártotta a gyereket? Mennyi idős? Úgy beszélsz róla, hogy "pici", 2 éves kor alatt be sem tudod adni bölcsödébe sem. Ha nem fizet semmit, akkor be kell perelni! Segélyt is megpróbálnám megigényelni... A szüleid meg akkor is szemetek, ha be is fogadtak. Senki más sincsen, akihez mehetnél ideiglenesen?


Egyébként a mai világban sokan kényszerülnek erre, illetve nem vállalnak gyereket a gazdasági helyzet miatt. A legkisebb albérlet 200.000 Ft. egy ház alsó hangon 100 millió, hogyan tudja bárki ezt kifizetni? Fizetések ilyen szarok, már ha akad, mert vidéken az sem... Ezzel kellene foglalkozni, nem békét teremteni, meg 1000 milliárdot ellopni... Milyen jövőképe legyen egy nagy családbarát országban egy fiatalnak, legyen öngyilkos??? Szülők meg könnyen pofáznak, mikor az ő korukban nem volt ilyen szar a helyzet, legalább ameddig a kicsi óvodába nm mehet, elviselhetnének. Próbáld meg tűrni, ameddig nem lesz másik helyed, nehogy elvegyék a gyereket is... Én ameddig ebben az országban élek, nem szülök, az tuti.


Legrosszabb helyen próbáltál tanácsot kérni, ugyanis itt csak mocskolnak, meg beléd rúgnak, minden realitás nélkül... Tapasztaltam ezt, amikor az alkesz apámról írtam, gimisként kezdte... Semmi empátia...

A másik, hogy ez a krízisszolgálat, NANE és áldozatsegítő szarra sem való, nekem sem segítettek, mindig mondták, próbáljam meg, elhiszem ezt is, könnyű ajánlani...

júl. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
63%

"Úgy beszélsz róla, hogy "pici", 2 éves kor alatt be sem tudod adni bölcsödébe sem."


Csak halkan jegyzem meg, 24 hetes, azaz 6 hónapos kortól mehet a gyerek bolcsibe

júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk 2 éves kor alatt nem veszik be és akkor is kell lennie munkaviszonynak! Aztán ez az egy van 30 km-es körzetben, örül, ha bejut, mert azt hiszem 6 férőhelyes, plusz megszólják, hogy miért nincs otthon a gyerekkel 3 éves koráig, szar anya... Komolyan gondolod, hogy valaki adja be a féléves csecsemőjét?????
júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 anonim ***** válasza:
26%

"Legrosszabb helyen próbáltál tanácsot kérni, ugyanis itt csak mocskolnak, meg beléd rúgnak, minden realitás nélkül"


De ki mocskolta itt a kérdezőt?


Azt írták, hogy felelötlenség volt így gyereket vállalnia, ami igaz, és hogy ebből nemigen van kiút, ami szinté igaz, tehát pont realitást kapott válaszként.


Hogy senki nem fog neki segíteni.

júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
48%

35


Igen, komolyan gondolom. Szerinted a 6 hónaposnak mi q jobb: otthon hallgatni, hogy anyu meg a nagyszülők balhéznak, vagy nyugiban és biztonságban lenni a bolcsiben? Mellette anyu nyugodtan kereshet munkát. Takaritora mindig szükség van, vannak gyárak, lehet arufeltolto Tescoban. Átlag bölcsi meg nem 6 férőhelyes, hanem több csoportban vannak gyerekek. Pl Kecskeméten van 6 bölcsőde, ahol 26 és 150 közötti a ferohelyek száma

júl. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
72%

De miért ne segíthetne neki bárki???? Akárcsak tanáccsal, ha szidjátok, nincsen előrébb, az én szüleim ugyanezek, apám alkesz, részegen meg is vert többször, anno egy négyesért szarra aláztak, a legutolsó buta mocsok voltam, aki semmire nem jó, ha nem hibátlan volt a dolgozat, hiába ötös, akkor is......


Honnan tudta volna, hogy ez a szarházi elhagyja majd??? Sajnos ha arra vár, hogy saját háza lesz, ami elérhetetlen cél, akkor meg kiút abból az időből, hogy gyereke legyen... Ha hitelt vett volna fel, most is ugyanebben lenne...


Ez az ország egyébként tényleg cserben hagy mindenkit, nincs hova fordulni, semmi szociális és egyéb támogatás, bár én megpróbálnám a segélyt is, de úgy tudom, ha a szülei jól keresnek, az sem jár... De meg kell érdeklődni mindent, ha gáz is...

júl. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
86%

"Mellette anyu nyugodtan kereshet munkát."


A legtöbb bölcsibe akkora a túljelentkezés, hogy alapvetően csak munkáltatói igazolással veszik fel a gyerekeket, itt nálunk nincs is olyan bölcsi se a faluban, se a megyeszélhelyen, ahol random felveszik úgy, hogy anyuka nem dolgozik már.

júl. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
14%

"De miért ne segíthetne neki bárki???? Akárcsak tanáccsal"


Én segítettem tanáccsal. Adja örökbe, mert nem fogja tudni eltartani magukat, nem fog tudni tartalékot képezni, ha kikötései vannak munka terén, akkor pláne nem, hát te magad írtad le, hogy kb. éhen lehet halni albérletben, hogy tudná azt egy egyedülslló, krónikus beteg anyuka finanszírozni?


"Honnan tudta volna, hogy ez a szarházi elhagyja majd??? Sajnos ha arra vár, hogy saját háza lesz, ami elérhetetlen cél, akkor meg kiút abból az időből, hogy gyereke legyen..."


Onnan tudhatta volna, ember, hogy a házasságok 70%-a válással végződik, ezzel mindenkinek(!!!) számolni kell, akármilyen nagy is a szerelem. És én pl. nem vállaltam gyereket albérletbe, addig, míg nem tudtunk ssját ingatlant venni, persue külföldön is kellett dolgozni hozzá, de megtettem, kivártam, így nem is kerülnék ilyem helyzetbe, hogy nincs hova mennem.

júl. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!