Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem kérnek segítséget...

Miért nem kérnek segítséget azok, akiknek pokol az életük, és van kiút?

Figyelt kérdés

Mindig van választás, és vannak jogvédő szervezetek.

Ha elviselhetetlen a férjed, feleséged, gyereked fordulj a rendőrséghez. Azon lehet segíteni aki segítséget kér.

Ha meguntad, hogy a gyereked életveszélyesen fenyeget, jelentsd fel!

Indokolt esetben adnak távoltartást, amit ha megszeg AZONNAL elviszik 72 órára. Ha újra visszamegy, 30 nap fogda. Nem kell ebből lelki ügyet csinálni.

Nem kénytelen senki ezt tűrni, mindenkinek megjár a nyugodt élet.


2023. máj. 17. 11:14
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
95%
Haver, ez csak leírva ilyen egyszerű.
2023. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, voltál-e már ilyen szervezeteknél. Túlterhelt az összes, várólisták vannak. Mire sorra kerülnél, már rég megkéselt a bántalmazód és elvéreztél.
2023. máj. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt az előttem szólók jól írták. Örülj neki, hogy nem vagy ilyen helyzetben és nem tudod mi zajlik ilyenkor a sértettek fejében. Nagyjából 99%-uk fenyegetve van, hogy ne merjen az áldozat szólni senkinek, és mivel ő a gyengébb, el van nyomva, persze, hogy nem mer semmi tenni. Másrészt vannak, akik szégyenlik, hogy áldozatok, ráadásul a saját közvetlen hozzátartozója által. Illetve van, aki pont amiatt nem jelenti fel a másikat, mert a szülője, gyereke, testvére, házastársa és milyen dolog ellene fordulni, nem illik/nem szokás/mit fognak mondani mások. Ééés még ott van a szokásos áldozathibáztatás, amit az emberek nagyon szeretnek a legtöbb esetben. Jaj és még ott van az is, hogy ha valakivel történik valamilyen bántalmazás, szeretné minél előbb elfelejteni, egy feljelentés esetén pedig számtalanszor újra el kell mondania, újra át kell ezáltal élnie, és ha egyszer is véletlenül egy betűt téveszt a vallomásából már kétségbe is vonják a szavait.

Van még kérdés?

2023. máj. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
94%

Könyörgöm, dugd ki a fejed a sggedből, és tájékozódj, ne a paragrafusokat nyomasd, ami pontosan 0%-ban fedi a valóságot.


Egyébként nagyon vicces ilyeneket olvasni, kár, hogy a kiírója egy álomvilágban él.


1. a rendőrség SEMMIT nem csinál

2. az áldozatot fenyegetik, bezárják, elveszik a teleonját, megverik, elveszik a pénzét, az iratait, stb - na, szerinted így hogy értesítsen bárkit?

3. legtöbbször a család sem veszi ezeket komolyan, "jaj, dehogyis, ő jó ember, oshasem tenne ilyet", "túlreagálod", stb.


Tudod, amikor engem szexuálisan bántalmaztak (egyik ex),én voltam a hülye végül: "Neem, ez csak valami félreértés lesz, mert Xy-ka nem ilyen". Oké, akkor én kértem meg, hogy fogjon le, és csináljon velem ezt-azt akaratom ellenére.


Rendőrség? Viccelsz? Párkapcsolaton belül nincs erőszak, szóval én is akartam.

2023. máj. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
94%
Arról nem is beszélve, hogy sokszor a szakítás, válás után öli meg/csonkítja meg a csávó a nőt. Tehát hiába próbál kilépni a nő a bántalmazó kapcsolatból, a sértett egójú hím utánamegy és megöli.
2023. máj. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
93%
Azért, mert ők ezt nem ilyen unottan látják, hanem pl. szét van cseszve az önbizalmuk a -100 ig, és nem tudják elképzelni, hogy nekik bármi sikerülhet, illetve, esetleg azt sem, hogy mást/jobbat érdemelnének. Olyan ez, mint amikor az embernek az immunrendszere támadja meg a saját testét. Örülj, hogy nem vagy ilyen helyzetben.
2023. máj. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
89%
Kívülről és más helyzetből látva az ember egészen másképp ítéli meg a helyzetet. A fenyegetett beszűkült tudatállapotban van. Olyan is van, hogy hogy valaki élvezi a fenyegetettséget, alávetettséget.
2023. máj. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
92%
Egy bántalmazó mindig azon fog dolgozni, hogy a lehető legkevesebb önálló cselekedeted, gondolatod legyen, és elhitesse veled azt, hogy teljesen értéktelen és alkalmatlan vagy. És ha egy-két éven keresztül napi szinten megjelenik, hogy „életképtelen vagy, soha semmire nem fogod vinni, hogy nézel ki”, akkor nagyon nehéz ezektől az emberektől (jellemzően nőktől) elvárni azt, hogy amikor el is szánják magukat, elsőre sikerüljön kilépni egy ilyen kapcsolatból.
2023. máj. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
90%
Látszik, hogy a gyakorlatban semmit nem tudsz a dolgokról, rendőrség nem fog ezzel semmit ekzdeni míg nem folyik vér kb.
2023. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
86%
Nincs belelátásod sem a jelenségbe sem a hivatali folyamatokba . Szomszéd kiskoláztatott naiv forma volt , elsőre elvégzett egy szociálpedagógiai főskúlót alapitványokban segélyszervezetekben tevékenykedett látta a hibákat . Majd jogász kurzusokat szerzett . Legvégén rendőrfőtisztit . Tisztában van vele hol bukhat el egy folyamat ki hol hibázik milyen homályzónák kérdéses területek vannak. Az áldozatnak/veszélyeztetettnek minden megoldást védelmet elintéz a problémás tagokat tájékoztatja lefogja sűrűn ellenörízteti .
2023. máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!