Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak olyanok akiknek a...

Vannak olyanok akiknek a szülei egyáltalán nem értenek a számítógéphez? Ti hogyan boldogultok velük?

Figyelt kérdés

Először is elnézést kérek, ha a kérdés sértően hangzik egyeseknek.

Egyszerűen képtelenek alap dolgokat elvégezni. Nem tudnak másolni, törölni, több fájlt kijelölni, előzményeket törölni, tallózni, tájékozódni könyvtárakban, fájlokat felcsatolni email-re, feltölteni, megkülönböztetni az ablak bezárását a tálcára kicsnyítésétől, nyomtatni, scannelni, regisztrálni, megérteni azt hogy ki kell törölni a nem szükséges fájlokat amiket letöltöttek de csak egyszer akartak megnézni.


Már mindent megpróbáltam ami tőlem telhet. Többször is megmutattam mit hogyan kell csinálni, de nem jegyik meg, egy nap alatt elfelejtik az egészet. Kezdem azt hinni hogy nem is érdekli őket. De a legrosszabb hogy ennek ellenére használni akarják.



Többször is feldühítenek a hülyeségeikkel. Például egyszer édesapám elutazott amerikába és nem tudott belépni a levelezőjébe (ez bizonyára egy "security feature" miatt lehetett az illetlenek távoltartására). Engem vádolt meg azzal hogy szándékosan tettem valamit hogy ne tudjon belépni. Bár tudnám miért juthatott ilyen az eszébe, hogy a saját fia akadályozná őt bármiben. Nagyon kiakadtam ezen mivel ezek szerint képes azt hinni rólam hogy gazember vagyok.



Most egy hete az történt hogy nekik egy emailt kellett elküldeni csatolmánnyal. Mivel csatolni képtelenek kérték hogy segítsek nekik. Mivel elég messze vagyok tőlük s a tanulmányaim miatt nem mehettem haza, ezért kitaláltam, hogy belépek a levelezőjükbe (a jelszavukat mindig is tudtam. Muszáj mert máskülönben semmire se mennek), készítek egy piszkozatlevelet amihez felcsatolom a szükséges fájlt (minden fájljukról van másolatom. Márcsak azért is hogy legyen mert maguktól sosem készítenek biztonsági mentést, volt hogy összeomlott a gép és ilyenkor mindig jól jött hogy nálam is megvannak). Mivel már azt is valószínűnek tartottam hogy nem tudják hol kell keresni a piszkozatleveleket, s hogy hogyan kell szerkesztésre megnyitni (kellett valami szöveget is írni amit rájuk hagytam volna), ezért úgy döntöttem, hogy útmutatókat készítek screenshotokból. A screenshotokra paint-el rajzoltam vastag piros nyilakat, hogy lássák hova kell kattintani. Ezeket a screenshotokat viber-en küldtem el nekik (a chatelés viszonylag megy nekik) a megfelelő sorrendben. Ekkor azt hittem minden úgy fog menni ahogy elterveztem, nos képzeljétek ez se ment. A harmadik screenshot-ról azt hitték hogy az maga a kép amit el kell küldeniük (tulajdonképpen csatolmányként a lakcímkártya mindkét oldalát ábrázoló képét kellett felcsatolni. Ez a harmadik screenshot-on azért látszott mert mutatta a levelező oldal preview-módban, hogy az csatolva van a levélhez méghozzá úgy hogy csak részben lehetett látni, a lakcímkártya képének felső és alsó részét mintha kivágták volna) Kifogásolták hogy a lakcímkártya képe nagyon kicsi, homályos és csonka, hogy ezt ilyen formában nem fogják elfogadni, s hogy én ezt mégis hogyan gondoltam, miért vagyok ennyire hülye. Azt hittem hogy egy pattanás nő majd az agyamon az idegtől. Pedig mondtam nekik hogy készítettem egy piszkozatlevelet és hogy csatolva van hozzá. Akkor mégis miért gondolták azt hogy a harmadik screenshot-ot szánom elküldendő fájlnak?


Mérgesen válaszoltam, hogy de de igenis jól van felcsatolva akármennyire is szeretnék azt hinni hogy nem. Még nekik állt feljebb. Elkezdték felhozni hogy ők nem tanultak informatikát (még mindig abban hisznek hogy az infot ált.suliban meg gimiben tanultam, s hogy ezt máshogyan nem is lehet megtanulni), hogy ez nagyon nehéz, na meg azt hogy ők évtizedekig tanultak zenét s hogy én se tudnám mi az hogy kadencia, metodika. Szóval a zenét hasonlítják össze egy lényegében háromlépéses használati útmutatót amit első ránézésre meg lehet érteni.



Az agyamra mennek.



Nálatok voltak ilyen esetek? Ha igen el tudnátok mesélni?


Esetleg kort is írjatok.



#makacsság #analfabetizmus #gépkezelés. számítógép-analfabétizmus
2019. máj. 25. 20:19
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
6%

Ez érdekes.

Én 57, férjem 63 éves.Van számítógépünk, laptop is.Három felnőtt gyermekünk, mindegyiknek párja,unokák.

Nálunk ez egyáltalán nem okoz gondot a gyerekeinknek, hogy mi szülők annyira nem tudjuk kezelni a sz.gépet, mint ők.Nem is akarjuk, nem is érdekel minket,a mai fiatalok számítógép és okostelefon függők, mi szerencsére nem!Sok cikket lehet erről olvasni, aki nem hiszi,olvassa el.

Én 2 diplomás vagyok, vezető beosztásban dolgozom, férjem egy vállalkozást vezet már sok éve, mindig jól elboldogultunk az életben,anyagilag és mindenféle téren.

Ki a fenét érdekli az a nyomorult számítógép,amikor az életben sokkal szebb és jobb dolgok is vannak nála?

Csak annyit használjuk amennyit muszály. Szerencsére nem sokat.Hétvégén be se kapcsolom.A telefonom is le van rakva, rá se nézek, szól ha keresnek.

Kövezzetek meg:mi kirándulunk, unokázunk, könyvet olvasunk-KÖNYVET!-amit kevés fiatal csinál sajnos, ők meg ezért szegényebbek.Nem részletezem, mitől vonja el a technika a gyerekeket, fiatalokat.Milyenné teszi őket.

Kérdező, a szüleid nagyon sok mindent tudnak, amit te nem.És nem is fogod soha tudni.Ezek a dolgok sokkal fontosabbak, mint az hogy tudnak-előzményeket törölni, vagy bármi mást csinálni.

Ehhez jogod sincs, hogy emiatt ilyen lekezelő legyél velük, azokkal akik felneveltek és megtanítottak mindenre.Nekik köszönheted hogy most ekkora számítógép zseninek érzed magad.

Én ha nézem a 88 éves anyámat, rengeteg mindent nem tud és nem ért, amit én igen, mégse nézem le emiatt, nem veszekszek vele,nem is éreztetem vele hogy milyen "szerencsétlen"mert még a sima nyomógombos telefonnal is alig boldogul.Meg se akarom tanítani, csak amire megkér, de azt türelmesen mondom el.Nem magamhoz mérem,mert én már egy más világban születtem,mást és másképp tanultam mint ő.

Gondolod mondjuk majd 40 év múlva az akkori technikával te ugyanúgy fogsz boldogulni mint egy fiatal?Dehogy!Csak erőlködsz majd, hogy utolérd őket.És lehet a te fiad is ezt csinálja majd veled, mint te a szüleiddel!

Hiába a nagy számítógép tudásod meg minden, ha ilyen alapvető kérdésekben sincs meg a kellő érzelmi intelligenciád.

Leírta ezt már ezerszer sok szakember ezt a témát.Szomorú nagyon.

Az mi gyerekeink ezt sose csinálnák velünk.Ők látják azt is, mi szülők miben vagyunk jobbak, mint ők.

2019. jún. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
77%

Imádom ezt a hozzáállást, fúú, mi KÖNYVET olvasunk, az aztán...! Mintha papírkönyvből nem lenne halomszám ízléstelen ponyva, meg mindenféle hülyeség...

Aki nem tudja, mi mindenre jó az internet, mennyi tudást lehet összeszedni nagyon rövid időn belül, hogy feltárul a világ, hogy csak beírja az ember a google-ba, hogy 'kovalens kötés' és már lehet is ismételni, plusz új ismereteket szerezni, és tovább és tovább... Hogy nincs az ember elveszve, mert ott a térkép a telefonján, és nem kell papírtérképpel tökölni, mennyivel szabadabb így egy nyaralás... hogy a nagyinak nem jut eszébe, mikor is volt egy történelmi esemény, és csak megnézné a neten... de nem, ááá, a PAPÍRKÖNYV, az aztán! Az a valami!

Bocs, nekem a hobbim az olvasás, kortárs és XX. századi irodalom (és e-könyv!! tudom, szentségtörés), de a "mai fiatalság" meg az interneten gyűjt tudást, sokszor többet tudnak, mint a szüleik, nagyszüleik. Az idősebbek ne legyenek annyira eltelve maguktól, hanem figyeljenek és igenis tanuljanak a fiatalabbaktól. A fiatalok meg persze álljanak kedvesen, érdeklődően, segítőkészen az idősebbekhez. De az olyan időshöz, aki csak azt nyomatja, hogy de hülye vagy, fiam, hát a PAPÍRKÖNYV, az a valami, hát, azzal nincs mit kezdeni.

2019. jún. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

"az olyan időshöz, aki csak azt nyomatja, hogy de hülye vagy, fiam, hát a PAPÍRKÖNYV, az a valami, hát, azzal nincs mit kezdeni"

Ha tanításról van szó, nincs olyan, hogy nincs mit kezdeni vele. Ahol van, onnan kell neki segíteni fejlődni, onnan kell elérni, hogy tovább tudjon lépni. És igen, nagyon sok tanárnak ezt pont abból a pozícióból kell megcsinálnia, hogy már eleve hülyének nézik.

2019. jún. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
34%

Vannak jó sokan, akik csak a saját véleményüket szeretik visszaolvasni.Ha valakinek más a véleménye-mert ő más személyiség, másképp él,stb.akkor roppant feldühödnek és privát üzenetekkel bombázzák a másikat.

Amit én például olvasatlanul kitörlök.Ide írjon, itt vállalja be a gondolatait, itt ocsmánykodjon,kritizáljon.Itt legalább a moderátorok talán kitörlik, letiltják.Na ezért nem ide ír, hanem privátba.De hiába.

2019. jún. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

Kedves 31./34. válaszoló!


Köszönöm, hogy válaszoltál.

Azt kell, hogy mondjam egyáltalán nem értek egyet veled. Minden bántó szándék nélkül mondom, hogy eléggé előítéletesnek tűnsz a válaszod alapján. Teljesen meg vagy győződve arról, hogy én vagyok a gazember, bennem van minden hiba. Ami pedig a fiatalokról akotott véleményedet illeti, gyakori jelenség elég sok idős embernél (tisztelet a kivételeknek), hogy nem értik meg, kritizálják, esetleg még lenézik a náluk sokkal fiatalabb generációt. Az igaz, hogy sokat használják a számítógépet, okostelót, de megfordult-e már a fejedben, mit is csinálnak rajta?

A válaszodat nézve nemigen tartom valószínűnek. Tudniillik elég sok minden lehet csinálni, nem csak chat-elni, játszani. De bármit is csinálnának, nyilván csak az jönne le a magadfajtáknak, hogy klikkelgetnek, pöttyintgetnek.


"Én 2 diplomás vagyok, vezető beosztásban dolgozom, férjem egy vállalkozást vezet már sok éve, mindig jól elboldogultunk az életben,anyagilag és mindenféle téren."


Ennek én nagyon örülök, kívánom, hogy továbbra is így menjenek a dolgok nálatok, ne kelljen bajlódnotok a számítógéppel. Nektek még megadatik ez, hogy számítógéptudás nélkül boldoguljatok, de egyszer eljön az idő mikor nélkülőzhetetlenné válik. Remélem ti ezt nem élitek meg.


"Ki a fenét érdekli az a nyomorult számítógép,amikor az életben sokkal szebb és jobb dolgok is vannak nála?


Csak annyit használjuk amennyit muszály. Szerencsére nem sokat.Hétvégén be se kapcsolom.A telefonom is le van rakva, rá se nézek, szól ha keresnek."


Engem mondjuk nagyon is érdekel. De itt nem arról van szó, hogy a szüleimet érdekeljék a számítógép kedves válaszoló.

Arról van itt szó, hogy van mikor igenis kell nekik csinálniuk vmi fontosat rajta (nem is túl ritkán), és hogy jó lenne ha végre önállóan menne nekik. És itt is csak azokat kéne tudniuk ami épp hogy csak kell, ezek voltak mindazok amiket fel is soroltam. Igen, jól látod, MIND! Egyik sem felesleges dolog, MIND kell az ő esetükben amiket leírtam.



"Kövezzetek meg:mi kirándulunk, unokázunk, könyvet olvasunk-KÖNYVET!-amit kevés fiatal csinál sajnos, ők meg ezért szegényebbek.Nem részletezem, mitől vonja el a technika a gyerekeket, fiatalokat.Milyenné teszi őket."


Nem kövezlek meg, nem vagyok barbár. Kérdéshez nem illő nonszensz dolgokat halmozol fel. Ismét kihangsúlyozom, mert eltévedtél: nem ez volt a kérdés!

Elkalandozol és ezeket a zöldségeket említed meg arra, hogy miért nem kéne nekik semmit sem megtanulniuk, hogy miért engedjem meg, hogy még engem vádoljanak meg, nézzenek hülyének. Nem is azt akarom, hogy függőek legyenek, ráadásul nem is gyerekek. Terelsz, de nagyon. Na, tovább!


"Kérdező, a szüleid nagyon sok mindent tudnak, amit te nem.És nem is fogod soha tudni.Ezek a dolgok sokkal fontosabbak, mint az hogy tudnak-előzményeket törölni, vagy bármi mást csinálni."


Megvan a saját területük. Nagyon jóak abban, nagyraértékelem, becsülöm. Megtudni azért nem fogom, mert nem az leszek mint ők, ha viszont az szeretnék lenni mint ők akkor meg is tudnám rövid idő alatt.

Tudod miért kell tudni, hogyan kell előzményeket törölni?

Nos megmondom: a böngésző alapértelmezett esetben elmenti a böngészés során felgyülemlett adatokat, cache-ket, sütiket stb. Bármennyire is szeretnéd azt hinni, hogy ezek semmiségek, épp nagyon fontosak. Ugyanis a jelszavakat is elmenti. Különösen fontos törölni ezeket mert, ha nem teszük, akkor illetlenek visszaélhetnek velük. Ezt azért is akartam megtanítani nekik mert külföldön is leveleznének. Belépéskor meg ugye beütik a jelszavukat az idegen számítógépen. De ha nem törlik, akkor az ott elmentve maradhat! Ez pedig igenis súlyos dolog. Lehet, még te is elkövetted ezt a hibát! Szóval nem mondd azt hogy ez nem fontos. Még a banki információk is veszélyben járnának. Ne hidd, hogy jobban tudod a helyzetet megítélni. Túl magabiztos vagy, egy kis szerénység nem ártana.


"Ehhez jogod sincs, hogy emiatt ilyen lekezelő legyél velük, azokkal akik felneveltek és megtanítottak mindenre.Nekik köszönheted hogy most ekkora számítógép zseninek érzed magad."


Ha végignézted az összes hozzászólást, akkor láthattad, hogy én már 14 évig próbálkoztam TÜRELMESEN (!). Ha én 14 évig nem tanultam volna meg járni, írni-olvasni, viselkedni akkor ők is lekezelőek lennének velem, megvernének, idegesek lennének. Mindent meg pont nem tanítottak meg. Csomó dolgot az iskola, még több dolgot meg teljesen egyedül. És nem, egyáltalán nem nekik köszönhetem azt, hogy ekkora "számítógépzseninek" érzem magam kedves válaszoló. Nagyon sokat kellett egyedül megtanulnom neten, mindent angolul. Tőlük a számítógéppel kapcsolatban SEMMIT sem tanultam. Totál SEMMIT. Mégis mit képzeltél el? Hadd ne kelljen magyarázkodnom itt, hogy nem ismered a helyzetet. Te csak a kevés info alapján HISZED hogy mindent jól látsz. Nem fogom én ezt bizonyítgatni.


"Én ha nézem a 88 éves anyámat, rengeteg mindent nem tud és nem ért, amit én igen, mégse nézem le emiatt, nem veszekszek vele,nem is éreztetem vele hogy milyen "szerencsétlen"mert még a sima nyomógombos telefonnal is alig boldogul.Meg se akarom tanítani, csak amire megkér, de azt türelmesen mondom el.Nem magamhoz mérem,mert én már egy más világban születtem,mást és másképp tanultam mint ő."


Ezek szerint még te is belátod, hogy nincs értelme tovább próbálkozni a tanítgatással. Tudod, hogy vannak akiket már nem lehet, de nem is kell. Az én esetem annyiban más, hogy ők igenis rendszeresen használják és olyan a helyzetük, hogy kell is tudniuk használni. De alig értenek hozzá, néha meg én leszek lehordva (lásd leírás). Továbbra is megmutatom nekik türelmesen ahányszor csak megkérik, de tudom, hogy semmit sem ér mert még aznap el is felejtik. A tanítás csakis akkor működik ha mindkét fél igyekszik. Én megtettem a magamét, de ők nem igyekszenek. Ilyenkor hadd ne kelljen hallanom hogy bennem van a hiba.


"Gondolod mondjuk majd 40 év múlva az akkori technikával te ugyanúgy fogsz boldogulni mint egy fiatal?Dehogy!Csak erőlködsz majd, hogy utolérd őket.És lehet a te fiad is ezt csinálja majd veled, mint te a szüleiddel!"


Csak szeretnéd hinni, mivel ezt hoznád fel mentségként magadnak és a szüleimnek. Én TUDOM, hogy a hiba mindig is az, hogy nem igyekszenek az emberek és nem is akarják valójában megérteni. Nem fogok erőlködni mivel folyamatosan nyomon követem, nem pedig lemaradok mint sokan mások. Nem adom fel, kitartóan tanulmányozom, ismerkedek az újdonságokkal. Gondolom ez rád nemigen jellemző, legalábbis mint írtad, hogy géptudás nélkül mennyire elboldogultok, nem is kell nagyon jóknak lennetek. Ezért nem is követed, nincs is meg a motivációd hogy megtanulj minnél többet. Aztán meg azt mondod, hogy idős korban én sem fogom tudni a jövőbelit mivel te sem tudod a mait. Csak az a helyzet, hogy van különbség közöttünk. Ez itt a lényeg.


"Hiába a nagy számítógép tudásod meg minden, ha ilyen alapvető kérdésekben sincs meg a kellő érzelmi intelligenciád."


Mellélőttél nagyon. Igen is van érzelmi intelligenciám, nem is kevés. Nem ismersz! Nyilván nem is ismerhetsz, hisz egy tök ismeretlen ember kérdését olvastad el. Már hogy a fenébe ismerhetnél?

DE! Akkor mégis hogy tudsz olyan választ írni, amiben olyanokat állítasz amik egyáltalán nem igazak? Miért van az, hogy látsz egy ilyen kérdést és szentül meg vagy győződve hogy a kérdező ilyen meg amolyan ahogy elképzeled? Miért hiszed, hogy már tudod, hogy milyen vagyok? Miért ítélkezel ilyen kevés információból? Láttad, hogy miket csináltam? Láttad, hogyan próbálkoztam?

Nem? Akkor mégis miért? Mire jó ez? Ez lenne a tipikus utálkozó mentalitás, hogy rögtön ellenségként kezeljük az ismeretlent, mondván hogy biztos ő volt a rossz és a szülők pedig az ártatlanok? Mindig ez az alaphozzáállás ilyen esetben, hogy a fiatal a nyafogó kis taknyos a szülőkkel pedig nincs semmi baj? Már nagyon unom! Alig várom, hogy kihaljon ez a primitív tulajdonság! Szégyelném a helyemben. Régesrég megfogadtam, hogy nem fogok hasonlítani az ilyenekhez, annyira utálom! Nem fogok lesüllyedni erre a szintre.


"Az mi gyerekeink ezt sose csinálnák velünk.Ők látják azt is, mi szülők miben vagyunk jobbak, mint ők."


Lehet, hogy nem csinálnák, nem is fogom vitatni, elvégre a gyerekeidet mégis csak te ismerheted jól kettőnk közül. Egymással csak levélben kommunikálunk, semmit se látunk. Veled ellentétben nem fogok úgy viselkedni mint aki jobban tudna mindent. Bármennyire is meglepő, hihetetlen lehet számodra ez, de én is tudom, hogy az én szüleim miben jobbak nálam fényévekkel. Fel tudom fogni!


Nem ártana egy kis szerénység. Gondolom nem szereted azt látni, hogy egy fiatalabb mondja ezt neked, mivel úgy tűnik nagyon is szeretnél okosabbnak tűnni, meg is ragadtad az alkalmat, lehordtál.

Milyen lett volna, ha mondjuk így kezdted volna a válaszodat:

"Kérdező! Nem ismerlek sem téged sem a szüleid. Az biztos nem volt szép a szüleidtől, hogy hülyének néztek, megvádoltak. De nem sokat írtál arról hogyan próbálkoztál azalatt a 14 év alatt. Én 57 éves vagyok, nekem viszonylag jól mennek a dolgok. El tudnád mondani hogyan tanítgattad őket? Hátha tudnék tanácsot adni, elmesélném, hogy engem hogyan tanítottak meg, mi vált be. Így megpróbálhatnád emígy......."


Mondd, kedves válaszoló, őszintén mondd meg nekem, ez, ez így nem ment volna? Sajnálom ha ez fáj a törékeny egódnak, biztos szarul érzed most magad, de neked is van bizony fejleszteni valód.

2019. jún. 6. 15:02
 36/44 A kérdező kommentje:

Tessék kedves 31./34.-es válaszoló!

Íme az "ocsmánykodásom". Látom el se olvastad, remélted, hogy csúnya dolgok vannak benne és nem merem kiírni.

2019. jún. 6. 15:04
 37/44 A kérdező kommentje:
És még persze itt van a mai válaszlevelem. Ezt is kiírom, hátha azt is "ocsmánykodásnak" vetted és nem olvastad el, kitörölted.
2019. jún. 6. 15:08
 38/44 A kérdező kommentje:

"Nem olvasok privát üzenetet.Aki nem meri kiírni a véleményét a kérdéshez, az gyáva.

Látom a hosszán, hogy volt véleménye.

Nem tudom hány éves Ön, de ha majd letett annyit az asztalra mint én, majd akkor bíráljon másokat."


Gyáva?

Mintha csak azért mondaná ezt mert már annyira nincs semmije ellenem, hogy már csak ezt tudja kinyögni, remélve azt, hogy még ilyenkor is legyőzhetetlennek érezhesse magát. Nos én nem szoktam hátrálni olyan esetekben melyekben tudom, hogy valóban igazam van. Ilyenkor még félni sem érdemes, hiszen az azt jelentené, hogy nem állok ki magamért. Privát levelet meg azért írtam mert ez csakis Önnek szólt. Én olyan is vagyok alap esetben, hogy másokat nem szoktam lehúzni mások előtt, elég ha csak az illető tudja meg mit csinált rosszul. Nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni Önt. Gondoltam, hogy írok és nem kell másoknak látni az esetlenségét. Én nem élvezem azt ha mások elsüllyednek, külön odafigyelek erre (és még Ön mondja itt nekem, hogy nincs érzelmi intelligenciám). Na meg nem párbeszédre használom az oldalt, a privát levelezést viszont igen. Ha Önnek gyávaságnak számít ez (amit őszintén az Ön kedvéért tettem) akkor nagyon szívesen kirakom mindazt amit írtam (és természetesen Ön is megteheti ezt, amit írtam, közülük semmit sem szégyellek).

Elég hosszan kifejtettem a véleményem, megmutattam mit miért találok helytelennek. Bizonyára nem volt öröm végigolvasni egy olyan levelet ami olyan kioktató, de nincs semmi csodálkoznivaló abban, hogy ha Ön lehord valakit akkor az a valaki hasonló hangnemet enged meg magának. Bevallom, hogy mikor írtam éreztem némi haragot, hazudnék ha azt mondanám hogy nem. Velem ellentétben Ön most nem írt semmi érdemlegeset. Nem derül ki, miért gondolja azt hogy én még mindig tévedek. Még mindig úgy ír, mint aki jobbnak tartja saját magát. Olyan mintha csak legyintene rám, lenéz. Őszintén ez nekem kiábrándító, nem viccből mondom. Arra számítottam, hogy mint 2 diplomás, tanult, művelt ember Ön, leegyszerűsítve, két féle módon reagálna:

1. kifejtené miben tévedek még mindig. VAGY

2. beismerné, hogy tévedett/nem kellett volna lekezelően viselkednie...

Sajnos csalódnom kell. Önben túl nagy a gőg. Ha ez nem így lenne akkor nem írna ilyet hogy: "de ha majd letett annyit az asztalra mint én, majd akkor bíráljon másokat."

Ezzel is csak menekül (és még Ön tart engem gyávának). Azt akarja mondani ezzel, hogy csak ez miatt nem kell tekintettel lennie rám, minden amit írtam nem kell rá reagálnia. Szerinte csak akkor lesz igazam ha szerzek én is legalább 2 diplomát, mert csakis ez validálná érveimet. Minden más esetben egy senki vagyok Önnek, semmibe vesz. Mondja Ön ezt minek nevezné? Én ebben erős arroganciát érzek, sehogy nem tudom jól értékelni. A két diplomája miatt érzi magát feljogosítva arra, hogy másodrendűként kezeljen bárkit, hogy ilyen hangemben beszéljen. Ezek után értelmetlenné válik számomra az, hogy komolyan vegyem Önt, hisz csak megint 3-4 mondatot írna vissza amiben semmi nem jön le csak az hogy még mindig nem hatot rá semmi.


Nem várom el, hogy visszaírjon. Biztos vagyok abban, hogy legszívesebben faképnél hagyna engem, semmi magyarázatot nem adna.

2019. jún. 6. 15:08
 39/44 anonim ***** válasza:

"Most egy hete az történt hogy nekik egy emailt kellett elküldeni csatolmánnyal."

Elküldhetik levélben is azt, amit csatolmányban kellene. Tovább tart, többe kerül, mert bélyeg kell rá, borítékot kell venni, stb., de úgy is megoldható. A számítógépes ügyintézési lehetőség csak egy kényelmi szolgáltatás. Be lehet menni a bankfiókba, és úgy is el lehet intézni bármit, meg el lehet menni a postára, csekken befizetni a számlákat, nem muszáj a neten, stb. Mi az, amit szerinted megkerülhetetlen, hogy számítógépen intézzenek?

2019. jún. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

"És nem, egyáltalán nem nekik köszönhetem azt, hogy ekkora "számítógépzseninek" érzem magam kedves válaszoló. Nagyon sokat kellett egyedül megtanulnom neten, mindent angolul. Tőlük a számítógéppel kapcsolatban SEMMIT sem tanultam. Totál SEMMIT."

A "nekik köszönheted" nem azt jelenti, hogy "tőlük tanultad".

Igenis nekik köszönheted, hogy sikerült egy csomó mindent egyedül megtanulnod, angolul: ha nem teremtettek volna neked olyan életet, amilyet teremtettek (fedelet a fejed fölé, teli hűtőt, számítógépet a fűtött lakásba, stb., stb., stb.), akkor sehol se tartanál se az angolban, se a számítástechnikában. Elég szomorú, hogy ezt nekem kell elmagyaráznom, ahelyett, hogy magadtól rájöttél volna erre is...

Egyébként meg miért kiabálsz? Ebből is látszik, hogy mennyire türelmetlen tudsz lenni. Akkor pedig nem csoda, ha nem tudnak tőled tanulni...

2019. jún. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!